Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Şey

Doğrudan satış başarısı - Klasik ticarette yapılanların aksine, burada üst basamaklarınızın sistemini kopyalamak çok daha avantajlıdır.

Doğrudan satış başarısı için ekibinizle ilgili bilmeniz gerekenler vardır. Biliyorsunuz ki bu ticaret, takım çalışmasının bir sonucu olarak size finansal özgürlük sunacaktır. Ancak finansal özgürlük için de bazı püf noktaları bilmenizde fayda var.

Bu kuralların zaman zaman birkaç istisnası olabilir, ancak bunlar endüstrimizdeki ortak genellemelerdir. Onlara kendiniz bakın ve sonra ne düşündüğünüzü söylemek için bir yorum bırakın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Şey

Doğrudan satışın geliştirilmiş bir versiyonu olan network marketing, yalnız kurt olma işi değildir. Yeni yollar aramanıza gerek yoktur. Olan bir sistemi kopyalamanız, sizin başarınız için ciddi ölçüde yararlı olacaktır. Klasik ticarette yapılanların aksine, burada üst basamaklarınızın sistemini kopyalamak çok daha avantajlıdır. Peki finansal özgürlüğe giden bu süreç içerisinde takımınız ile ilgili bilmeniz gereken şeyler nelerdir? Gelin birlikte gözatalım:

27. Hayattan daha fazlasını isteyen iyi insanlardır.

Ticaretimize giren çoğu insanın sadece biraz daha fazla gelir elde etmek ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyen iyi, dürüst insanlar olduğunu anlamalısınız. Evet, endüstrimize katılan bazı gölgeli insanlar var, ama bu bir norm değil. Çoğu insan saf duyguları ile bu ticarete başlamaktadır.

26. Ekibinizin çoğu işe umut ve çaresizlikten katıldılar.

Endüstrimize katılan çoğu insan bu işe finansal sorunlarının cevabı olarak bakıyor. Bazıları ilk başladığında düpedüz kırılmış ve çaresizken, diğerleri rahattır, ancak ekstra gelir ister.   Birçok yeni distribütör, mali durumlarını bertaraf etti, ancak yeni işlerinin bu sorunu birkaç hafta veya birkaç ay içinde çözmesini bekliyorlar. Bunun delilik olduğunu da bilmeliler.

25. Takımınızın çoğu, % 90’a yakın, 3 veya daha az kişiye sponsor olacak.

Zaten okuduğumuz sektör istatistikleri, ortalama bir distribütörün sadece 2,7 kişiye sponsor olduğunu gösteriyor. Takımınızın neredeyse yarısı bir kişiye bile sponsor olmayacak.

Ağ Pazarlamasında Kontrol Edebileceğiniz Tek Şey >>

24. Ekibinizin çoğu bu işi yarı zamanlı, bir süreliğine yapacak ya da hiç yapmayacak.

Ekibinizin % 3'ünden daha azı işi tam zamanlı olarak yapacak veya "hepsi bir arada" anlayışına sahip olacaktır.

Ekibinizin % 3’ünden daha azı işi tam zamanlı olarak yapacak veya “hepsi bir arada” anlayışına sahip olacaktır.

23. Takımınızın çoğu başka bir patron istemiyor.

Çoğu insan kendi patronu olabilmeleri için bir işe başlar. Onlara ne yapacaklarını söyleyecek birileri yoktur. Bununla birlikte, endüstrimize katılan çoğu insan daha önce hiç kendi patronu olmamıştı, bu yüzden ne yapacaklarını bilmiyorlar.

22. Takımınızın çoğu takip edebilecekleri bir lider arıyor.

Doğrudan satış başarısı için takımınıza liderlik yapmak elzemdir. İnsanlar kim olduklarını ve hayatta nereye gittiklerini bilen birini takip etmek isterler. İnsanlar onlara ilham verecek birini istiyor.

21. Takımınızın çoğu, kazanma fırsatından çok kaybetme korkusuyla motive olur.

İnsanlara ne kaybedeceklerini gösterin, sonra da onların dağları yerinden oynattıklarını gözlemleyin. Onlara hayatlarını daha iyi hale getirecek bir şeyleri nasıl kazanacaklarını gösterin. Çoğu insan bunu elde etmek için çok az şey yapacak.

20. En iyi insanlarınız her zaman süperstar olarak başlamayacak.

Doğrudan satış başarısı için bir kaç iyi lideriniz yeterli olacaktır. Bazen en iyi temsilcileriniz, büyük bir iş kurma kararı vermeden önce birkaç yıl boyunca ürün kullanıcıları olur. Sizin işiniz, bu kararı verene veya sizi bu kararı veren birine götürene kadar insanları tutmaktır.

Doğrudan Satışta Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

19. Takımınızın çoğunun sizin gibi korkuları var.

Herkesin hayatta kalma korkusu, kaybetme korkusu veya reddetme korkusu olabilir.

18. İşlerinde başarılı olup olmadıklarından emin değiller.

Çoğu insanın kendine güven veya değer düşüklüğü sorunları vardır.

Çoğu insanın kendine güven veya değer düşüklüğü sorunları vardır. Bu nedenle şirketinizde (veya hayatta başka bir şeyde) başarılı olma yeteneklerinden şüphe duyarlar.

17. Çoğu takım üyesinin daha önce hiç kendi işi olmamıştır.

Endüstrimizdeki çoğu insan için, tüm yaşamları boyunca sadece bir işleri oldu. Bunda yanlış bir şey yok, ama bir girişimciden doğru beceri setini ve doğru zihin setini geliştirene kadar bir çok insanı sektörümüzde tutabilir.

16. Çoğu insanın yoğun desteğe ve ellerini tutmaya ihtiyacı olacaktır.

Ekibinizdeki insanların çoğunun yardımınıza ihtiyacı olacaktır. Bir şeyleri çözmek için kendi başlarına bırakılırlarsa başarısız olurlar ve/veya bırakılırlar. Çok az insan lider ya da yapıcıdır. Öte yandan, en iyi insanlarınızın genellikle çok az yardıma, eğitime veya desteğe ihtiyacı olacaktır.

15. Çoğu kişiye tam olarak ne yapılacağı söylenmelidir.

Çoğu insan basit bir sistemi veya oyun planını takip etmek ister. “Nasıl yapılacağını” bilmek istiyorlar ama bu konuda otoriter olmanızı istemiyorlar.

Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır? >>

14. Çoğu insan, sektörümüzde başarılı olma taahhüdünü anlamıyor.

Doğrudan satış başarısı için, gerekli bedeli ödemeye hazır olmalıdırlar. Ekibinizdeki insanların çoğu, kaç kişinin geçmesi gerektiğini ve şirketinizdeki en üst sıralara çıkmak için ne kadar çok (ve uzun) çalışmak zorunda kalacaklarını anlamayacaktır.

13. Çoğu insan günlük yaşamlarında finansal olarak mücadele ediyor.

Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, alt çizginizdeki çoğu insan maaş çeki için yaşıyor, bazen de günlük.

12. Çoğunun destekleyici olmayan bir eşi olacaktır.

İş hakkında destekleyici bir eşi olan bir distribütör bulmanız çok nadirdir.

İş hakkında destekleyici bir eşi olan bir distribütör bulmanız çok nadirdir. Bunu yaptığınızda, çift normalde işinde çok başarılı olacaktır.

11. Çoğu 90 gün veya daha kısa sürede bırakacaktır.

Tıpkı yeni yıl kararları ve spor salonu üyelikleri gibi, işinizdeki çoğu insan, onlara yardım etmek için ne yaparsanız yapın çok uzun süre kalmayacaklardır.

10. Eğer karar verirlerse çoğu insan harika bir şey yapma potansiyeline sahiptir.

Herkesin içinde uyanıp parlayabilecek bir uyku devi olduğuna inanıyoruz. Herkes harika olma potansiyeline sahip değil. Bu onu kullanacakları anlamına gelmez, ama oradadır.

Ağ Pazarlamasında Kaçınılacak Kişiler >>

9. Ekibinizdeki çoğu insanın arkadaşları ve aileleri üzerinde bir “etkisi” veya “saygı düzeyi” fazla değildir.

Bu nedenle onları işletmeye katılmaya zorlayamazlar. Çoğu yeni temsilci, özellikle iş söz konusu olduğunda arkadaşları ve aileleri ile berbat bir etkiye sahiptir. Bu yüzden sıcak pazarlarındaki insanlara sponsor olmak için mücadele ediyorlar. Güvenilirlikleri yoktur.

8. Çoğu insan herhangi bir iş yapmadan para kazanmak istiyor.

Doğrudan satış başarısı emek ister. Ne yazık ki, birçok insanın tembel olduğu ve hiçbir şey yapmadığı bir toplumda yaşıyoruz. Endüstrimiz bu insanların çoğunu çekme eğilimindedir.

7. Çoğu insan ağ pazarlamasını gerçekten anlamıyor.

Âğ pazarlamasında olmayan dünyanın % 100’ü bunu anlamıyor ve sektörümüzdeki insanların% 90’ı bunu gerçekten anlamıyor. Sektörümüz satış veya işe alım ile ilgili değildir.

6. Ekibinizin çoğu bu işletmenin tamamen satışla ilgili olduğunu düşünecek.

Sektörümüzdeki en büyük yanılgılardan biri, başarılı olmak için iyi bir satış elemanı olmanız gerektiğidir.

Sektörümüzdeki en büyük yanılgılardan biri, başarılı olmak için iyi bir satış elemanı olmanız gerektiğidir. Doğrusu, bu iş satıştan ziyade öğretim ve liderlikle ilgilidir.

5. Çoğu insan, onlar için çalışan bir iş kurmanın bir yolunu bilmez.

İnsanların insanlara sponsor olmamalarının tek nedeni, bunu yapmanın bir yolunu öğrenmemiş olmalarıdır.

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorsanız Bu Yazımızı Mutlaka Okumalısınız >>

4. Çoğu kişi ayda fazladan gelecek 200 TL ile 500 TL arasında mutlu olur.

İster inanın ister inanmayın, ekibinizdeki çoğu kişi ayda fazladan birkaç yüz TL ile memnun olur. Çoğu insan için bu tamamen hayat değiştirici olurdu.

3. Ekibinizin çoğu, onlara yardım etmek için çok zaman harcasanız bile çok az şey yapacak.

Ne yazık ki, 20/80 kuralı sektörümüzde de geçerlidir. Kiminle zaman geçirdiğiniz konusunda akıllı olmalısınız. Herkese yardım et, ama istekle çalış. Hareketlerine dayanarak zamanınızı TASARLAYAN kişilerle çalışın.

2. Ekibinizin çoğu endüstrimizin sunduklarını istiyor, ancak çok azı işi yapacak veya bedelini ödeyecek.

Herkes daha fazla zaman, daha fazla para ve daha iyi sağlık istiyor. Ancak birkaç kişi o noktaya gelmek için “ne gerekiyorsa” yapacak. Doğrudan satış başarısı için ne kadar fazla bedel ödemeniz, o kadar hızlı başarı demek olacaktır.

1. Ekibinizin çoğu, işi bıraktıktan sonra memnun ürün kullanıcıları olacak.

Şu anda işi inşa eden ekibinizin % 90’a yakını bir noktada duracak ve sadece müşteri olmaya geri dönecek (veya tamamen çıkacak).

Son düşünceler

Bunlar, ağ pazarlama işinizdeki alt ekibiniz hakkında bilmeniz gereken 27 şeydir. Bu genellemelerin çoğu, sektördeki on yıldan fazla zamanda edindiğimiz tecrübelerin ürünüdür.Tabii ki, bireysel sonuçlar değişebilir.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu ifadelerin çoğu geçerli mi? Değilse, hangisine katılmıyorsunuz? Ne düşündüğünüzü, kafanıza takılan noktaları bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışta Kısa Süreli Düşünme Sendromu Nedir? >>