Başarılı Distribütörlerin 21 Özelliği

0
Başlangıçta Network Marketing dahil olmak için açık fikirli olmalısınız.

Bugün başarılı bir Network Marketing distribütörünün 21 özelliğini paylaşmak istiyoruz. Bu yazıyı yazarken, bu sektörde 10 yıllık bir deneyime sahibim. Başarıya ulaşmak için şanslı olmanın yanı sıra birçok üst düzey müşterilerle çalışmak için çok zaman harcadım.

Ben her zaman başarılı insanlarla çalışmanın ve başarılı pazarlamacılarla çalışmanın büyük bir hayranı oldum. Bu en iyi insanlarla çalıştığınızda, pek çok benzerliği hızla kendinize adapte edeceksiniz. Elbette, birçoğunun farklı geçmişleri, ırkları, yetiştirilmeleri ve kişilikleri vardır. Ve bu başarılı insanlar arasında birçok farklılık olsa da ortak birçok şey var.

Aşağıdaki liste, gördüğünüz gibi başarılı ağ pazarlamacılarının 21 en önemli özelliğini vurgulayacaktır. Keyfini çıkarın.

Açık Fikirlilik

Başlangıçta Network Marketing dahil olmak için açık fikirli olmalısınız. Çoğu insan hayatları boyunca bir işe girecek şekilde programlanmışlar ve bir iş sahibi olmanın geçimini sağlayacak tek yol olduğunu düşünürler. Buna ek olarak, başarılı pazarlamacılar her zaman açık fikirlidir ve çok katlı pazarlama işlerini kurmak ve bir sonraki seviyeye taşımak için daha iyi ve farklı yollar ararlar. Birisinin daha iyi bir yolu varsa, kulaklarını açın.

Yaratıcılık

En başarılı Network Marketing distribütörlerinin yaratıcı kişilikleri ön plana çıkar. Becerilerini ve güçlerini karşılayan işlerini kurmak için farklı stratejiler bulurlar. Diğer insanların ne yaptıklarına bakarlar ve tam tersini yaparlar. Kalabalığın içinde öne çıkmanın ve benzersiz olmanın bir yolunu bulurlar.

Her zaman Daha İyi

Başarılı bir pazarlamacıyı inceleyin; her gün daha iyi olmaya çalıştıklarını keşfedeceksiniz. Amaçları, bugün dün olduklarından biraz daha iyi olmak. Küçük, günlük, artan gelişmelerin aylar ve yıllar boyunca “mega iyileştirmeleri” oluşturduğunu biliyorlar.

Beyin ekibi

Başarılı ağ pazarlamacılarının bir danışmanı vardır. Başarı yolunda ilerleyen her girişimci, ona bir şeyler öğretmesi ve  yardım etmesi için üstlerinde başarılı birisini bulur. Ayrıca, onlara satış, pazarlama, girişimcilik, iş planlaması, işletme finansmanı ve daha pek çok konuda eğitim veren mentorlara sahiptir.

Güçlü İletişim Becerileri

Güçlü iletişim becerileri özellikle pazarlamacı olarak çalışan insanların olmazsa olmazıdır. Ve bu konuda başarıya ulaşmış insanlar etkili sözlü, sözlü olmayan ve yazılı iletişimin önemini kavrarlar. Mesajlarını davet edecekleri kişilere ve ekip üyelerine nasıl ifade edeceğini bilirler ve başkalarının beden dilini okumakta başarılılar. Başarılı bir networker, kalabalığa konuşmakta iyidir, birine ne düşündüklerini söylemekte sorun yaşamazlar. En önemlisi de az ve öz konuşmalarıdır. Başkalarına karşı kibardırlar, ancak düşündüklerini paylaşmaktan korkmazlar.

İyi İnsan Becerileri

Başarılı ağ pazarlamacıları üstün insan becerilerine sahiptir. İnsanları severler. Yeni insanlarla arkadaşlıklar kurmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok severler. Onlar iyi dinleyiciler ve iyi konuşmacılar. İnsanlar onları sever ve onlar insanları sever. Sonuçta, networker olmak insanlarla yapacağınız bir işidir.

Cesaret

Başarılı distribütörler de herkes gibi korku duyuyor ama korkularının onları kontrol etmesine izin vermiyorlar. Düşüncelerini, eylemlerini kontrol etmelerine izin vermek yerine, düşüncelerini kontrol etmelerine izin verirler. Ne olursa olsun kalkıp korktukları şeyi yapıyorlar, çünkü büyük bir vizyon ve hayalleri var.

İyi Bir Benlik Algısı

Network Marketinde başarılı olmak için iyi bir kişilik imaja sahip olmanız gerekir. Dürüst olmak gerekirse, istediklerine layık olduğuna ve başarıyı hak ettiğine inanmalısın. Kendinizi kötü düşünürseniz, başkalarını işinize çekmezsiniz. Kitaplarınızı okuyun, danışmanınızla konuşun ve kendi imajınızı geliştirmek için yapmanız gerekenleri yapın. Bu çok önemli.

Hazırlık

Başarılı ağ pazarlamacıları her gün günlerini planlıyor. Zamanlarını akıllıca yönetiyorlar. Açık hedefleri ve yazılı bir eylem planı var. Her gün işlerini kurmak için zaman ayırıyorlar. Asla plansız çalışmazlar. Yaptıkları her şeyin açık ve net bir amacı var.

Odaklanma

Ağ pazarlamasında zirveye ulaşmak için, lazer benzeri bir odaklanmaya sahip olmanız gerekir. Sektörde başarıya ulaşmak, şirketinizle birlikte, ailenizin ve günlük işinizin hemen arkasında, sizin için en büyük öncelik olmalıdır. Hedefinize odaklanmalı ve hiçbir şeyin sizin hedefinize ulaşmasına engel olmasına izin vermemelisiniz.

Hevesli olmak

Başarılı ağ pazarlamacıları olumlu bir zihinsel tutuma sahiptir. Ne yaptıkları ve nereye gittikleri konusunda hevesliler. Küçük şeylerin onları alt etmelerine izin vermezler. Yüzlerinde her zaman oluşan gülümsemesiyle başkalarının yanında neşeli ve girişkendirler.

Uzmanlaşmış Bilgi

Ağ pazarlamasında büyük para kazanmak için, uzmanlık bilgisine ihtiyacınız var. Uzmanlaşılmış bilgi sizi zengin edecektir. Bu, işe alma, araştırma, ekip oluşturma, başkalarını motive etme, ürününüzü satma vb. gibi bilgilerdir. Başarılı ağ pazarlamacıları her zaman uzmanlık bilgilerini geliştirmek için yollar ararlar. Kitap okumak, deneme yanılma yoluyla öğrenmek, akıl hocası ve koçlarına sormak daha fazla bilgi edinmek için kullandıkları yollardan bazılarıdır. Her ay yeteneklerini geliştirmek ve uzmanlık bilgilerini geliştirmek için zaman ve para ayırırlar.

Güven

Başarılı ağ pazarlamacıları güvenli insanlardır. Kendilerine, şirketlerine, ürünlerine ve sektörün kendisine inanıyorlar. Başkalarının gözlerine bakmakta hiç problemleri yok. İyi bir öz imajları vardır ve ne olursa olsun başarılı olacaklarını bilirler.

Disiplin

Pazarlama ağında başarılı olmak için disipline ihtiyacınız var. Askerlikte ve güreşte disiplini öğrendiğim için şanslıydım. Disiplin sadece orijinal kararınızı takip ediyor ve sizi her gün hedefinize yaklaştırmak için bir şeyler yapıyor. Bir hedef belirliyor, bir plan yaratıyor ve planı takip etmenizi sağlıyor. Odaklanmak ve kalıcı kalmak demektir. Pek çok insanın pazarlamada veya başka bir konuda başarılı olmak için yeterli disipline sahip olmadığını fark edeceksiniz.

Azim

Bu, bir şeye başarı olana kadar bağlı kalmanın sürecidir. Asla pes etmeme sürecidir. Bu, 98 kez düşürüldüğünüz ve 99 kez kalktığınız anlamına gelir. Bir kez daha Network Marketing, birçok kişi tarafından reddedilmenin oluşturduğu zihinsel zorluğuna sahiptir. En çok para kazanan networkerlara baktığınızda, takımlarındaki herkesten daha fazla dibe vurduklarını çabucak anlayacaksınız; onları başarıya götüren çabucak tekrar ayağa kalkmaları olmuştur. Ağ pazarlamasında başarılı olmak için başka kimseye güvenemezsiniz. Sonuçta, bu sizin işiniz ve hiç kimse sizin kadar işinizle ilgilenmiyor. Başarının sadece kendinize bağlı olduğunu fark edin.

Çok Çalışma

Başarılı ağ pazarlamacıları bu sektörün başına geçmek için gerçekten çok çok çalışmak zorunda olduğunun farkındalar. Uzun saatler içinde koymak, çok fazla odaklanma isteyen işler yapmak, reddedilmekle yüzleşmek ve devam etmek zorunda kalacaksınız. Kollarınızı sıvamanız ve distribütörlerin% 97’sinin yapmaya istekli olmadığı şeyleri yapmanız gerekir, böylece% 3’lük kısma girebilirsiniz.

Vizyon

Network Marketing de başarılı olmak için vizyona ihtiyacınız var. Bir şeye sahip olmadan önce onları görmelisiniz. İşiniz için beş yıl, on yıl ve yirmi yıllık bir plana ihtiyacınız var. Bugün geçmişi göremiyorsanız, Network Marketing’ de çok ileri gidemezsiniz. Vizyonunuz sizi zorluklarla, aksiliklerle ve hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalırken ayakta tutar.

Kişisel Sorumluluk

Başarınız tamamen size kalmış. Eğer başarırsanız sizin sayenizde. Eğer başarısız olursanız, bu da sizin yüzünüzden. Başarılı olmanız başka birinin işi değil. Kendi başarınız için %100 sorumluluk kabul edene kadar, hiçbir zaman hiçbir şekilde başaramazsınız. Toplum bize başarısızlığımız için başkalarını suçlamayı öğretse de başarılı insanlar böyle düşünmüyor.

Arzu

Arzu, tüm başarının başlangıç noktasıdır. Birisi için başarıyı kendi istediğinden daha fazla isteyemezsin. Başarılı ağ pazarlamacıları, çok büyük bir istek duyuyorlar. Bu sektörde başarı, soludukları havayı istedikleri kadar istiyorlar. Bu arzu, başarılı olmak için yapmaları gereken her şeyi yapmalarını sağlar.

Eylem Odaklı

Ağ pazarlamasındaki çoğu insan her zaman iş hakkında düşünür, ancak işi asla yapmazlar. Eylem odaklı olmanız gerek. Her gün büyük bir adım atmalı ve işinizi kurmak için bir şeyler yapmalısınız. Bu sektörde başarısız olanların hepsini inceleyin ve% 100’ü başarılı olmak için gereken işi yapmadı.

Bonus

Bir bonus ipucu olarak, Network Marketing’de başarılı olmak istiyorsanız iyi bir dinleyici olmanın çok önemli olduğunu söylemem gerekir. Çoğu insanın düşündüğünün aksine, iyi satış profesyonelleri hızlı konuşmacılar veya büyük konuşmacılar değildir. Bunun yerine, stratejik sorular soruyorlar ve iyi dinleyiciler gibi davranıyorlar, böylece müşteriye istediklerini satabiliyorlar. Unutmayın; iki kulağınız, bir ağzınız var.

Son düşünceler

Özetle, başarılı distrübütörlerin en iyi 21 özelliği bunlar. Lütfen başarılı distribütörlerin ortak sahip olduğu birçok başka özelliklerin olduğunu bilin. Bu gerçekten sadece bir başlangıç noktasıdır.

Sektörde deneyiminiz varsa, başarılı distribütörlerin ortak olduğunu düşündüğünüz özellikleri duymak isterim. Bize ne düşündüğünüzü anlatmak için bir yorum bırakmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here