Network Marketing’de 60-90 Gün Kuralı Neden Çok Önemli?

Network Marketing, bir ürün dağıtım devrimi başlatmıştır.

Network marketingde başarı için bazı kurallar, püf noktalar, sırlar bulunmaktadır. Bunlarda biri de 60-90 gün kuralıdır. Network marketing nasıl yapılır? Sorusu doğrultusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biridir. Network Marketing, bir ürün dağıtım devrimi başlatmıştır. Aynı  zamanda bu sektör, beraberinde dar ve orta gelirli kesim için ciddi bir istihdam da yaratmıştır. Daha önce kendi işini kurmamış sıradan insanlara kendi işini kurma fırsatı sunmuştur.

Networkü insanların tercih etme sebeplerinin başında, bunun bir hız ticareti olması gelmektedir. Hız ticareti olarak adlandırılmasının bir nedeni de 60 ile 90 günlük bir süreçte yaratacağınız ivme ile klasik ticarete göre çok daha iyi gelirler elde etme imkanınızın olmasıdır. Bu süreç organizasyonumuzun ilerlemesi veya gerilemesi ile yakından ilgilidir. Bir ivme yakalamanın ne kadar önemli olduğuna gelin birlikte bakalım.

Network Marketingde 60-90 Gün Kuralı

Bu kural, işe getirdiğiniz kişilerin çoğunun 60 ile 90 gün içinde işten çıkacağını belirtir. Evet işi bırakmaktan bahsediyoruz. Çoğu insan sigarayı bırakma kararını, bırakır. İnsanlar diyetleri, yatırım planlarını, hedeflerini, yeni yıl kararlarını, evlilikleri ve hayattaki diğer her şeyi yarıda bırakıyorlar. Aslında, gerçekten başladıkları işi takip eden ve bitiren çok AZ insanını tanıyoruz diyebiliriz.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım >>

Peki siz 60-90 gün kuralı için ne yapıyorsunuz?

Doğrudan satış söz konusu olduğunda, yeni distribütörünüz sizden ayrılmadan, onlarla  vakit geçirebileceğiniz en az 60 ile 90 güne sahip olabilirsiniz.

Doğrudan satış söz konusu olduğunda, yeni distribütörünüz sizden ayrılmadan, onlarla  vakit geçirebileceğiniz en az 60 ile 90 güne sahip olabilirsiniz. Herkesin bırakacağını söylemiyoruz. Ancak ekibinizin büyük bir çoğunluğunun ilk yıllarında bırakacağını (yüzde 50 ile 80 veya daha fazla) ve bu kişilerin çoğunun ilk 90 gün içinde bırakacağını söylüyoruz. Başarılı olmalarına yardımcı olmak için sadece kısa bir süre sonra bırakacak olan insanlar için kişisel zamanınızı ve enerjinizi büyük bir miktarda yeni bir distribütöre yatırmanız sinir bozucu.

Bu, muhtemelen pazarlama ağı işinizde döner bir kapıya sahip olacağınız anlamına gelir. Elbette, bazı insanlar uzun süre boyunca sizinle birlikte kalacaklar, ancak bu insanlar nadir görülen bir cins. Açıkçası, insanların hemen başarıya ulaşmalarına yardımcı olarak daha uzun süre “takılmalarına” yardımcı olabilirsiniz, ancak o zaman bile hala bırakmaları için iyi bir olasılık vardır.

Aslında, iş ortaklarınızı hızlı bir şekilde başlatmanız ve hemen başarıya ulaşmaya çalışmanız gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle altınızda küçük bir müşteri ve distribütör grubunuz olacaktır. Eğer bir takımları varsa, muhtemelen pes etmeyeceklerdir (o parayı kaybetme korkusu). Ve altlarında bir grupla ayrılırlarsa, en azından kurtarmak için bir ekibiniz var.

Ağ pazarlamacılığındaki bu “yıpranma” problemi, birçok başarılı distribütörün endüstriden para kazanmanın başka yollarını bulmak için ayrılmasının sebeplerinden biridir.

Takıma yeni giren birine sponsor olduğunuzda, yapmanızı önerdiğimiz şey:

Aslında, iş ortaklarınızı hızlı bir şekilde başlatmanız ve hemen başarıya ulaşmaya çalışmanız gerektiğine inanıyoruz.

Onlara gerçekçi beklentiler verin

Bir sponsor olarak, yeni insanlarınıza karşı dürüst olmanız ve onlara başarılı olmak için ne kadar çalışmanın gerekli olduğu ve başarılı olmalarının ne kadar süreceği konusunda gerçekçi beklentiler vermeniz gerekir. Onlara bunun hızlı ya da kolay para olduğunu söylemeyin. Onlara hiçbir şey yapmak zorunda olmadıklarını söylemeyin. Onlara işlerini onlar için yapacağınızı söylemeyin. Bunun minimum 2 ile 5 yıllık bir plan olduğunu bildiklerinden emin olun.

Taahhüt alın

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, sponsorluk yapmadan ÖNCE sponsor olduğunuz her bir kişiden en az İKİ YILLIK taahhüt almaktır. Herkes sözünü tutmayacak, ama olsun. Yazmalarını ve sözleşme imzalamalarını sağlayın. Bu, yıpranmayı en aza indirmenize yardımcı olur.

Distribütöre ilk aylarında yardımcı olun

Böylece hemen bir çek kazanın. Amacınız, her yeni ekip üyesine, ticaretteki ilk aylarını kontrol etmelerinde yardımcı olmaktır. Çekin ne kadar büyük olduğuna bakılmaksızın, bu çoğu insanı heyecanlandıracak ve onları daha uzun süre tutacak. En azından, insanların ürünlerini her ay ücretsiz alabilecekleri kadar kazanmalarına yardımcı olun.

Network Marketingde Başarının %95’i Nedir? >>

Her kişiyi uygun şekilde eğitin

Çoğu insan birini işe alır ve sonra onu kurtlara atar. Aynı hatayı yapmayın. Tüm yeni çalışanlarınızın sizinle birlikte ilk eğitimlerinden geçtiğinden emin olun. Onlara ekip eğitim kılavuzunun bir kopyasını verin ve toplantılarınıza, etkinliklerinize ve sisteminize bağlı kalmalarını sağlayın. Her birini bire bir eğitmek zorunda değilsiniz. Ancak takip edebilecekleri bir eğitim sistemine sahip olmalısınız.

Büyük bir isim listesi yapmalarına yardımcı olun

İnsanlarınıza isim listesi yapmalarını söylemeyin, isim listesi yapmalarına yardımcı olun. Listede ne kadar çok isim varsa, işletmedeki başarı şansları o kadar yüksek olur.

Etki alanlarına mümkün olduğunca çabuk ulaşın

İdeal olarak, yeni distribütörünüzün sıcak pazarı ile mümkün olan en kısa sürede çalışmaya başlamak istersiniz. İsim listesinin bir kopyasını alın ve kendiniz bir şeyler aramaya başlayın.

Sağlam Ağaçlar En Sert Rüzgarlarda Yetişir – Kısa Hikayeler >>

Ürünleri kullanmalarını sağlayın

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, ürünlerinizi kullanarak yeni kişi edinmek ve otomatik olarak onları işe kaydetmektir. Harika şirketinizin harika ürünlere (veya bir hizmete) sahip olduğunu fark edersek, bundan birkaç ay sonra işi durdurmaya karar verseler bile, içinde bir değer görecek ve kullanmaya devam etmek isteyeceklerdir.

Bunları yapmak, kişinin 60 ile 90 günden daha uzun süre takılacağını garanti etmeyecektir. Ancak bu sizin amacınıza ve onları tutma şansınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Ek bilgiler

Bu yazıyı sonlandırmadan önce farklı bir perspektiften söz etmek istiyoruz.

Bu yazıyı sonlandırmadan önce farklı bir perspektiften söz etmek istiyoruz. Bazılarınız yüksek yıpratma oranlarından dolayı sektörümüzün kötü olduğunu düşünüyor olabilir. Kabul ediyoruz, kulağa kötü geliyor. Ancak, bunu hayattaki diğer işlerle karşılaştırdığınızda, size insan doğasını daha iyi anlamanızı sağlar.

  • Spor salonu üyeliği için onlarca para ödeyen çoğu kişi bir kez bile oraya gitmezler. Bunu kullanan az sayıda, çoğu 90 gün içinde gitmeyi bırakır.
  • Sorun yaşayan kaç kişi evliliğinden pes eder? Bütün evliliklerin yaklaşık yarısı başarısız oluyor.
  • Blog oluşturmaya başlayan çoğu kişi bunu yaklaşık 90 gün boyunca tutarlı bir şekilde yapar ve ardından durur.
  • Üniversiteye giden insanların  asla hepsi mezun olmuyor.
  • Çoğu kişi yeni yıl kararlarını bir haftadan kısa bir süre içinde bırakır.
  • Yeni bir diyete başlayan çoğu kişi birkaç gün veya hafta içinde pes eder ve tüm kilolarını (ve sonra fazlasını) geri kazanır.

Bu konuda devam edebiliriz ama hikayenin temel bilgisi, çoğu insanın başladığı şeyi bitirecek disipline sahip olmamasıdır. Kulağa sert gelebilir, ancak gerçek bu (gördüğünüz gibi). Çoğu insan doğal olarak pes eder. Bu nedenle, yapabileceğiniz en iyi şey, ekibinizi kurmaya hızlı bir şekilde ve en kısa sürede derinlemesine çalışmaya başlamaktır. Kuruluşunuzun her ayağını olabildiğince derin sürün ve her zaman kuruluşunuzun en altında çalışın.

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Nasıl Kurulur? >>

Umarız ki, bu üstlerindeki herkesi heyecanlandırır ve bu sayede pes etmez ve işlerini kurmaya devam ederler. Ağ pazarlamasında 60 ile 90 Gün Kuralı hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.