Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz?

İnsanlar birkaç kişiye, hatta birçok insana sponsorluk yapar ve kimsenin iş kurmak için neden hiçbir şey yapmadığını merak eder.

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Acaba işinizde bir düşüş mü yaşıyorsunuz? Ürünlerle, müşterilerle, piyasa veya başka bir şeyle mi ilgili olduğunu düşünüyorsunuz? Doğrudan satışa başlayan, çevresinden beklentisi yüksek insanların yaşadığı en büyük sorunlardan birinin bu olduğunu biliyor muydunuz?

Bu, sektörümüzdeki en büyük hayal kırıklığı kaynaklarından biridir. İnsanlar birkaç kişiye, hatta birçok insana sponsorluk yapar ve kimsenin iş kurmak için neden hiçbir şey yapmadığını merak eder. Peki bu durumun nedeni ve çözümü nedir?

Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz?

Birisinin bir işe neden katıldığını ve sonra neden hiçbir şey yapmadığını anlamlandırmak çok zor geliyor. Ya da size büyük bir organizasyon inşa edeceklerini söylediler. Sonra da hiçbir şey yapmadılar. Kulağa tanıdık geliyor mu?

Bu zamanlarda, bir şeyi kabul etmelisiniz. Bu işin de hayattaki her şey gibi, bir sayı oyunu olduğunu fark etmelisiniz. Ayrıca doğrudan satış ekibinizin üretmemesinin üç ana nedeni olduğunu da belirtmekte fayda var. Bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağız ve bu konuda ne yapacağınız hakkında milyonlarca dolarlık tavsiyeyi paylaşacağız.

Bir Ticaret Ve Meslek Arasındaki Fark! >>

1.Ekibinizin Konfor Bölgesinde Olması

Her insanın konfor bölgesi, yetiştirilmesine, statüsüne, gelirine, eğitimine, deneyimine, seçilen kariyerine, değerlerine vb. dayalı olarak herkesin konfor bölgesinden farklıdır.

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Sorusu için ilk cevap konfor bölgesi ile alakalıdır. Herkesin rahat bir bölgesi vardır. Her insanın konfor bölgesi, yetiştirilmesine, statüsüne, gelirine, eğitimine, deneyimine, seçilen kariyerine, değerlerine vb. dayalı olarak herkesin konfor bölgesinden farklıdır.

Konfor bölgenizde yaşadığınız sürece, bir insan olarak büyümeyecek veya hayatınızı iyileştirmeyeceksiniz. Konfor bölgenize bağlı kalırsanız, büyük bir MLM ekibi de oluşturmazsınız.  Başarı her zaman konfor bölgenizin dışında başlar. Ağ pazarlaması söz konusu olduğunda, ekibinizdeki çoğu kişi daha önce hiç satış, pazarlama veya girişimcilik yapmamıştı. Bu onlar için tamamen yeni bir şey. Çoğu durumda, bu şeyler yeni distribütörü rahatsız eder veya korkutur.

Rahatlık alanlarından uzaklaşmak ve yapmaları gereken şeyleri yapmak (insanlarla konuşmak) yerine, donarlar ve hiçbir şey yapmazlar. Çünkü değişmek, büyümek veya muhtemelen başarısız olmaktan korkarlar.

Buna ek olarak, çoğu insan, paralarını ödemek için iyi bir yaşam kalitesi yaşamak için işlerinde yeterli para kazanır. Gerek ülkemizde gerekse dışarıda kırılsa bile yine de akıllı bir telefon , 60 inç plazma televizyon alınabilir. Günde üç öğün yemek yenebilir. Ekip üyeleriniz de hasta ve yorgun olmaktan yorulduklarına ve işte başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapacaklarına karar verene kadar konfor alanlarından asla ayrılmayacaklar.

Doğrudan Satış Başarısı İçin Konfor Alanı >>

2.Oyunda Para Olmaması

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? konusunun bir numaralı sebebi budur. Endüstrimizdeki çoğu insan, işlerine 300 $’dan az yatırım yapmıştır. Başka bir deyişle, oyunda finansal bir ciddilik yoktur. İş zorlaştığında veya hayat yoluna girer girmez, iş arka plana konur. Bu onlar için büyük bir öncelik değildir.

Bunu, geleneksel bir iş kurmak için 200.000 $ yatırım yapan biriyle karşılaştırın. Bu kişi işini başarılı kılmak için her şeyi yapacaktır. Erken den iş yerine gelecek, geç saatlere kadar iş yerinde kalacak, haftada 7 gün çalışacak ve işleri için % 100 sorumluluk alacaklardır.

Ağ pazarlaması için düşük bariyer maliyeti genellikle bir nimet ve aynı zamanda lanettir. Bu bir lütuftur, çünkü herkes dahil olmayı göze alabilir ve aynı zamanda bir lanettir çünkü herkes dahil olmayı göze alabilir. Ekip üyeleriniz, işlerine bir milyon dolar yatırım yapmış gibi “hareket etmedikçe”, asla büyük bir ekip oluşturmayacaklardır.

Hızlı Para Kazanmak İçin 5 Satış İpucu >>

3.Korkuların Olması

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Sorusu için son cevap, korkular üzerinedir.

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Sorusu için son cevap, korkular üzerinedir. Çoğu yetişkin wimps’tir. (Pısırık,korkak,çekingen) Büyük çocuklar gibi. Korkularının onları felce uğratmasına göz yumuyorlar ve bolluk içinde yaşamalarını engelliyorlar. Hayattaki mevcut partilerinden memnun olmasalar bile değişmeyecekler, çünkü bilinmeyenden korkuyorlar.

Buna inanmıyor musunuz? İşinden kimin nefret ettiğini ve iyi para alamadığı için ağlayan kaç kişi tanıyorsunuz? Buna rağmen “faturalarını ödemek zorunda oldukları” için işte kalanlar peki? Eminiz ki böyle bir çok insan tanıyorsunuzdur. Bu durum çevrenizdeki çoğu insanı tarif eder. Gerçek şu ki, bu insanlar, istedikleri takdirde, değiştirme yeteneğine sahip olmalarına rağmen mevcut durumlarını korumaya çalışmaktadırlar. İnsanlar aşağıdakiler de dahil, birçok şeyden korkuyorlar:

  • Başarısızlık korkusu
  • Sevilmeme korkusu
  • Reddedilme korkusu
  • Başarı korkusu
  • Bilinmeyen korkusu
  • Ve tonlarca başka şeyler!

Ekip üyeleriniz hedeflerinin korkularından daha önemli olduğuna karar verene kadar, işte durağan kalacaklardır. İşiniz, ekip üyelerinize işe ilk etapta NEDEN katıldıklarını hatırlatmaktır. Mümkün olduğunca onlara hedeflerini hatırlatın. Ayrıca, kendi hedeflerinizi de daima önünüzde tutun. Seni de ağlatan bir neden var!

Ne bilmek istiyorsunuz?

Ekibinizin yaklaşık yüzde 98 ila 99’u, onlara yardım etmek, onlara koçluk yapmak ve onları motive etmek için ne kadar zaman harcadığınıza bakılmaksızın, ürünler sipariş etmek dışında bir iş kurmak için HİÇBİR ŞEY yapmayacaktır. Bunu ne kadar erken kabul ederseniz o kadar iyi olur. Herkesi sevin, herkese iyi davranın, ama birisinin harekete geçmesini ve yapması gereken şeyleri yapmasını bekleyerek oturmayın.

İşiniz istekli olan kişi ile çalışmak üzerine kuruludur. Sadece gerçekten büyük bir iş kurmak isteyen ve işe girmek isteyen birkaç kilit kişi bulmanız gerekiyor. Onları bulduktan sonra, iş kurmalarına yardımcı olmak için zaman, para ve enerjinize yatırım yapın.

Bitiş çizgisine kadar kimseyi sürükleyemezsiniz veya işte kimseyi başarılı kılamazsınız. Bu yüzden denemeyi bırakın. Zamanınızın % 90’ını istekli insanlar ile geçirin veya daha fazla zamanı işe yeni temsilcileri ve çalışmaya istekli insanları dahil etmek için çalışmaya ayırın.

Network Marketingde Kopyalamanın Gücü >>

Son düşünceler

İş dünyasında bir ton potansiyele sahip, ancak yapmaları gerektiğini bildikleri şeyleri yapmayacak insanları görmekten daha sinir bozucu şeyler vardır. Enerjinizi işinize, nedenlerinize ayırın.

Başarının anahtarı iyi bir örnek oluşturmak, sayılar üzerinde ve istekle çalışmaktır. İş hayatında sizin kadar kötü başarılar elde etmek isteyen birkaç kişi bulana kadar kişisel olarak işe devam edin. Onları bulduğunuzda, başarılı olmalarına yardım etmeye odaklanın! Mevcut ekibiniz büyümüyorsa, yeni bir ekip bulun!

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Adlı makalemiz hakkındaki düşünceleriniz neler? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.