fbpx

Doğrudan Satışta Ortalamalar Yasası

Doğrudan satışta ortalamalar yasası nedir? Doğrudan satışta başarı için, sayılar neden önemlidir? SMART bir plan ile ortalamalar yasası nasıl çalışır? Eğer yeni bir girişimci iseniz, satış yapmak konusunda bilmeniz gereken bazı noktalar var.

Başkalarının size söyleyebileceğinin aksine, bu ticaret başlangıçta bir NUMARALAR OYUNUDUR. Birine sponsor olduğunuzda, bu bir insan işi haline gelir. Ancak ekibinize katılmak ve birlikte çalışmak için kaliteli insanlar bulmak için büyük bir insan havuzunda çalışmanız gerekir. Size aksini söyleyen herkes, size yalan söylüyor! Mükemmel bir işveren olsanız bile, insanlar size HAYIR diyecektir.

Doğrudan Satışta Ortalamalar Yasası

Diğer satış meslekleri gibi, sektörümüzde de bir ortalamalar kanunu vardır. Başka bir deyişle, belirli sayıda insan üzerinde çalışıyorsanız, belirli bir sonuç beklemelisiniz. Beceri seti, zihin seti, zamanlama ve beklentilerin kalitesi gibi faktörleri hesaba kattığınızda kişiden kişiye biraz değişebilir. Ancak genel olarak konuşursak, sayıların çoğu insan için aynı olduğunu bulabilirsiniz.

Herkesin ortalamalar yasası biraz farklı olacaktır. Ancak bu en başarılı distribütörler için norm ile ilgili gibi görünüyor. Burada bahsedeceğimiz bazı veriler herkes için geçerli değildir. Kendinizin ortalamasını bulacaksınız.

  • 5 kişiden biri tam sunumu görmek için davetinizi kabul edecektir.
  • Tam bir sunum gören her 5 kişiden biri distribütör olarak kaydolacaktır.
  • Bir distribütör olarak kayıt ettiğiniz her beş kişiden biri, işlerini kurarken HERHANGİ BİR şey yapacaktır. Diğer dördü HİÇBİR ŞEY yapmayacak ve bırakacaktır.
  • Herhangi bir şey yapan her beş distribütörden biri bir rock yıldızı olacaktır.
  • Sağlam bir altı rakamlı gelir elde etmek için çoğu şirkette, yaklaşık beş rock yıldızına ihtiyacınız var.

Doğrudan Satışta Kim Neden Başarısız Olur? >>

Ortalamalar Yasası İçin Örnek

Bu sayıların doğru olduğunu varsayarsak, büyük ve başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak istiyorsanız nasıl bir beklendi içinde olmalısınız?

Bu sayıların doğru olduğunu varsayarsak, büyük ve başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak istiyorsanız nasıl bir beklendi içinde olmalısınız? Şöyle kabaca bir plan ile 3.125 kişiyle konuşmalısınız kii;

  • 625 tanıtım göstermek için,
  • 125 kişiye sponsor olmak için,
  • Organizasyonunuzda her şeyi yapan 25 kişi elde etmek
  • Gelirinizin % 90’ından veya daha fazlasından sorumlu 5 süperstarınızı almak için.

Perspektife Koyun

Bunu yapmak imkansız gibi gelebilir. Ancak özellikle ısırık büyüklüğünde parçalara ayırırsanız değil. Gerçekten önemli olan tek şey, her gün konuştuğunuz kişi sayısıdır.

Örneğin, günde sadece iki kişiyle konuşursanız, dört yıldan biraz fazla bir süre içinde bu ortalamalar üzerinde çalışabilirsiniz. Günde beş kişiyle konuşursanız, bu ortalamaları sadece iki yıl utangaç bir şekilde çalışabilirsiniz. Günde on kişiyle konuşursanız, bu ortalamaları yaklaşık on ay içinde tutturabilirsiniz. Ne kadar harika dimi?

Kendinize sormanız gereken tek soru “Her gün potansiyel müşterilerle kaç görüşme yapacağım?” Bir sayı seçtiğinizde, bunu yapmak için disipline sahip olmanız gerekir. Endüstrimizdeki en iyi kazananların çoğunun kişisel olarak 100-200 kişi arasında bir sponsorluk yaptığını, ancak gelirlerinin çoğunu bu insanların sadece iki ila beşinin çabalarından elde ettiklerini belirtmek de önemlidir.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

İnsanlar Neden Takımınıza Katılmıyor?

Doğrudan satışta ortalamalar yasası hakkında bilmeniz gereken bir konu da budur. İnsanların ekibinize katılmamasının çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle, herkes bir girişimci olmak için kesilmiyor. Aslında, çoğu insan girişimcilik için hazır değildir. Çoğu insanın kendi işini kurma ve kendi patronu olma arzusu yoktur. Buna ek olarak, herkes para kazanmanın farklı yollarına açık değildir. Çoğu insana, yürüyebilecekleri andan itibaren bir iş bulmaları öğretilir. İnsanlar yaptığınız şeyin delilik olduğunu düşündüğünde şok olmayın.

Diğer insanlar şirketinize veya ağ pazarlamanıza uygun değildir. Gerçekten seninle bir ilgisi yok. Konuştuğunuz her kişi farklıdır. Kabul etmelisiniz. Aldığınız Hayır’ları şahsi olarak algılamayın. Sadece sayılar üzerinde çalışın ve ortalamalar yasasının kendisini oluşturmasına izin verin.

Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu >>

Ortalamalarınızı Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Doğrudan satışta ortalamalar yasası nasıl geliştirilebilir? Ortalamalarınızı iyileştirmenin sadece iki yolu var. Yapabileceğiniz ilk şey becerilerinizi geliştirmektir. İşletmenizin öğrencisi olun ve ağ pazarlama uzmanı olmaya karar verin. Değer sunabilmek için sektör hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenin. İnsanların işletmelere katılmadığını, insanların size katıldığını unutmayın.

Yapabileceğiniz ikinci şey, daha nitelikli beklentilerle konuşmaktır. Belirli bir hedef pazarı belirleyin ve pazarlama ve işe alma çabalarınızın çoğunu o hedef pazardaki insanlara odaklayın.

Son düşünceler

Bunlar doğrudan satışta ortalamalar yasası hakkındaki bilmeniz gerekenlerdir. Sayıları çalıştırdığınızda, her şey daha iyiye gidecektir. Kimin girip kimin girmediğini kontrol edemezsiniz ve kimin içeri girip işi yapıp kimin yapmadığını kontrol edemezsiniz. Ancak sayılarla çalışabilir ve işlerin yoluna girmesine izin verebilirsiniz.

Doğrudan satışta ortalamalar kanunu hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. Paylaştığımız sayıların gerçekçi ve doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa çok uzakta olduğumu mu düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bol kazançlar…

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,945BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,358TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...