fbpx

Doğrudan Satışta Ortalamalar Yasası

Doğrudan satışta ortalamalar yasası nedir? Doğrudan satışta başarı için, sayılar neden önemlidir? SMART bir plan ile ortalamalar yasası nasıl çalışır? Eğer yeni bir girişimci iseniz, satış yapmak konusunda bilmeniz gereken bazı noktalar var.

Başkalarının size söyleyebileceğinin aksine, bu ticaret başlangıçta bir NUMARALAR OYUNUDUR. Birine sponsor olduğunuzda, bu bir insan işi haline gelir. Ancak ekibinize katılmak ve birlikte çalışmak için kaliteli insanlar bulmak için büyük bir insan havuzunda çalışmanız gerekir. Size aksini söyleyen herkes, size yalan söylüyor! Mükemmel bir işveren olsanız bile, insanlar size HAYIR diyecektir.

Doğrudan Satışta Ortalamalar Yasası

Diğer satış meslekleri gibi, sektörümüzde de bir ortalamalar kanunu vardır. Başka bir deyişle, belirli sayıda insan üzerinde çalışıyorsanız, belirli bir sonuç beklemelisiniz. Beceri seti, zihin seti, zamanlama ve beklentilerin kalitesi gibi faktörleri hesaba kattığınızda kişiden kişiye biraz değişebilir. Ancak genel olarak konuşursak, sayıların çoğu insan için aynı olduğunu bulabilirsiniz.

Herkesin ortalamalar yasası biraz farklı olacaktır. Ancak bu en başarılı distribütörler için norm ile ilgili gibi görünüyor. Burada bahsedeceğimiz bazı veriler herkes için geçerli değildir. Kendinizin ortalamasını bulacaksınız.

  • 5 kişiden biri tam sunumu görmek için davetinizi kabul edecektir.
  • Tam bir sunum gören her 5 kişiden biri distribütör olarak kaydolacaktır.
  • Bir distribütör olarak kayıt ettiğiniz her beş kişiden biri, işlerini kurarken HERHANGİ BİR şey yapacaktır. Diğer dördü HİÇBİR ŞEY yapmayacak ve bırakacaktır.
  • Herhangi bir şey yapan her beş distribütörden biri bir rock yıldızı olacaktır.
  • Sağlam bir altı rakamlı gelir elde etmek için çoğu şirkette, yaklaşık beş rock yıldızına ihtiyacınız var.

Doğrudan Satışta Kim Neden Başarısız Olur? >>

Ortalamalar Yasası İçin Örnek

Bu sayıların doğru olduğunu varsayarsak, büyük ve başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak istiyorsanız nasıl bir beklendi içinde olmalısınız?

Bu sayıların doğru olduğunu varsayarsak, büyük ve başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak istiyorsanız nasıl bir beklendi içinde olmalısınız? Şöyle kabaca bir plan ile 3.125 kişiyle konuşmalısınız kii;

  • 625 tanıtım göstermek için,
  • 125 kişiye sponsor olmak için,
  • Organizasyonunuzda her şeyi yapan 25 kişi elde etmek
  • Gelirinizin % 90’ından veya daha fazlasından sorumlu 5 süperstarınızı almak için.

Perspektife Koyun

Bunu yapmak imkansız gibi gelebilir. Ancak özellikle ısırık büyüklüğünde parçalara ayırırsanız değil. Gerçekten önemli olan tek şey, her gün konuştuğunuz kişi sayısıdır.

Örneğin, günde sadece iki kişiyle konuşursanız, dört yıldan biraz fazla bir süre içinde bu ortalamalar üzerinde çalışabilirsiniz. Günde beş kişiyle konuşursanız, bu ortalamaları sadece iki yıl utangaç bir şekilde çalışabilirsiniz. Günde on kişiyle konuşursanız, bu ortalamaları yaklaşık on ay içinde tutturabilirsiniz. Ne kadar harika dimi?

Kendinize sormanız gereken tek soru “Her gün potansiyel müşterilerle kaç görüşme yapacağım?” Bir sayı seçtiğinizde, bunu yapmak için disipline sahip olmanız gerekir. Endüstrimizdeki en iyi kazananların çoğunun kişisel olarak 100-200 kişi arasında bir sponsorluk yaptığını, ancak gelirlerinin çoğunu bu insanların sadece iki ila beşinin çabalarından elde ettiklerini belirtmek de önemlidir.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

İnsanlar Neden Takımınıza Katılmıyor?

Doğrudan satışta ortalamalar yasası hakkında bilmeniz gereken bir konu da budur. İnsanların ekibinize katılmamasının çeşitli nedenleri vardır. Öncelikle, herkes bir girişimci olmak için kesilmiyor. Aslında, çoğu insan girişimcilik için hazır değildir. Çoğu insanın kendi işini kurma ve kendi patronu olma arzusu yoktur. Buna ek olarak, herkes para kazanmanın farklı yollarına açık değildir. Çoğu insana, yürüyebilecekleri andan itibaren bir iş bulmaları öğretilir. İnsanlar yaptığınız şeyin delilik olduğunu düşündüğünde şok olmayın.

Diğer insanlar şirketinize veya ağ pazarlamanıza uygun değildir. Gerçekten seninle bir ilgisi yok. Konuştuğunuz her kişi farklıdır. Kabul etmelisiniz. Aldığınız Hayır’ları şahsi olarak algılamayın. Sadece sayılar üzerinde çalışın ve ortalamalar yasasının kendisini oluşturmasına izin verin.

Güvenilir Bir Networker Olmak İçin 3 İpucu >>

Ortalamalarınızı Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Doğrudan satışta ortalamalar yasası nasıl geliştirilebilir? Ortalamalarınızı iyileştirmenin sadece iki yolu var. Yapabileceğiniz ilk şey becerilerinizi geliştirmektir. İşletmenizin öğrencisi olun ve ağ pazarlama uzmanı olmaya karar verin. Değer sunabilmek için sektör hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenin. İnsanların işletmelere katılmadığını, insanların size katıldığını unutmayın.

Yapabileceğiniz ikinci şey, daha nitelikli beklentilerle konuşmaktır. Belirli bir hedef pazarı belirleyin ve pazarlama ve işe alma çabalarınızın çoğunu o hedef pazardaki insanlara odaklayın.

Son düşünceler

Bunlar doğrudan satışta ortalamalar yasası hakkındaki bilmeniz gerekenlerdir. Sayıları çalıştırdığınızda, her şey daha iyiye gidecektir. Kimin girip kimin girmediğini kontrol edemezsiniz ve kimin içeri girip işi yapıp kimin yapmadığını kontrol edemezsiniz. Ancak sayılarla çalışabilir ve işlerin yoluna girmesine izin verebilirsiniz.

Doğrudan satışta ortalamalar kanunu hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. Paylaştığımız sayıların gerçekçi ve doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa çok uzakta olduğumu mu düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bol kazançlar…

Network Marketingde Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,567BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,003TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hobilerin Stres Yönetiminde Önemi

Hobiler genellikle rahat yaşam süren insanlar için gerekli aktiviteler olarak düşünülür. Ancak hobilerin faydaları saymakla bitmez. Hatta dolu, meşgul, stresli yaşamları olan insanların bile...

Erken Uyanmanın Faydaları Nelerdir?

Erken uyanmanın faydaları nelerdir? Güne enerjik bir başlangıç yapmanın, işinizde performansınıza, üretkenliğinize ve verimliliğinize ne gibi katkıları vardır? İnsanlar genelde erken uyanmayı sevmediklerini belirtirler....

İşlerinde Son Derece Başarılı Olanların 10 Alışkanlığı

Başarı kucağınıza düşmez. Çoğu zaman, elde ettiğiniz her şeyin kazanılması ve üzerinde çalışılması gerekir. Başarınızı kazanmak, kendinizi sıkı çalışmaya, büyük bir tutuma ve bağlılığa...

Çocuklarda İyi Okuma Alışkanlıkları Nasıl Geliştirilir?

Okuma, çocukların başarılı olmak için öğrenmeleri gereken en temel becerilerden biridir. İyi okuma alışkanlığı, sadece akademik açıdan öğrencilere fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaşam...

İşinizde Takım Çalışmasını Geliştirmenin Kanıtlanmış Yolları

İşinizde takım çalışması yapmak, ekibinizin verimliliğini ve nihayetinde kârınızı doğrudan etkiler. Ekip üyeleriniz birbirleriyle işbirliği yapmazsa, hedeflerinize ulaşmak için mücadele edeceksiniz. Diğer taraftan, işbirlikçi...

Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz?

Doğrudan satışta ekibiniz neden çalışmaz? Acaba işinizde bir düşüş mü yaşıyorsunuz? Ürünlerle, müşterilerle, piyasa veya başka bir şeyle mi ilgili olduğunu düşünüyorsunuz? Doğrudan satışa...