fbpx

En İyisi Olmak: Sürekli Gelişmenin Temel Zihniyeti

Hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken en önemli şey, sürekli gelişme zihniyetidir. Hayatınızın farklı alanlarına bakmanız ve kendinize şu soruları sormanız gerekiyor: “Bu konuda nasıl daha iyi olabilirim?” Daha iyi olabileceğinize inanmak ve bunun gerçekleşmesini arzu etmek gerekir.

Bu zihniyete sahip olduğunuzda, fikirlerinizin kapaklarını açacaksınız. Bilinçli olarak kırmızı arabaları düşünmek ve sonra da çevrede çok daha fazla kırmızı araba fark etmek gibi. Benzer şekilde, bu zihniyete sahip olmak, gelişmek için diğerlerinden çok daha fazla fikirler fark etmenizi sağlayacaktır.

İşte bu sürekli gelişme zihniyetini geliştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Rol Modellerinizi Bulun

https://giphy.com/gifs/reaction-hilarious-uYk9R2aptNqAU

Kendinizin belirli bir yönünü geliştirmek için, o alanda en az bir rol modeli bulmalısınız. Bunlar zaten arzu ettiğiniz niteliklere sahip insanlardır. Neden onlara ihtiyacınız var? Çünkü somut bir örneğe sahip olmak, soyut bir fikre sahip olmaktan çok daha iyidir. Aynı zamanda daha motive edicidir, çünkü başka birinin bunu yaptığını biliyorsunuz.

Fikirlerinizi Not Alın

https://giphy.com/gifs/hulu-arrested-development-fox-television-classics-26ufoRAIGWxyizACQ

İyileştirilebilecek bir şey gördüğünüzde veya bir şeyi nasıl geliştireceğinizi öğrendiğinizde, bunu yazmayı unutmayın. Bunun önemli olmasının en az üç nedeni vardır:

  1. Fikri kaybetmeyeceksiniz.
  2. Zihninizi hatırlamaya çalışarak yormak yerine yaratıcı düşünceler için özgür bırakacaksınız.
  3. Fikirler çakışacak ve yeni fikirler ortaya çıkacak.

Neyin Uygulanacağına Öncelik Verin

https://giphy.com/gifs/priorities-CwCVCwAT1CTK0

Fikrinizin olması bir şeydir, ancak bunları uygulamak farklı bir şeydir. Gerçek şu ki: Hepsini uygulayamazsınız. Kapasiteniz sınırlıdır, bu yüzden ne uygulayacağınıza öncelik vermelisiniz.

Yapacaklarınıza öncelik vermek için, yaşamınız üzerinde netlik olmalıdır. Bu yüzden zamanınızı netlik oluşturmak için ayırmanız önemlidir .

Artımlı Değişiklikler Yapın

https://giphy.com/gifs/funny-bridge-altered-11l3XvfA6rTqZq

Sadece neyi uygulayacağınızı dikkatlice seçmek yetmez, aynı zamanda bunları yavaş yavaş uygulamanız gerekir. Çok radikal değişikler yapmayın, çünkü işe yaramaz. Adım adım yapın.

Örneğin: Şu anda egzersiz yapma alışkanlığınız yoksa, basit bir planla başlayın. Önemli olan şey, ona bağlı kalmak ve onu düzenli şekilde takip etmenizdir.

***

Sürekli gelişme zihniyetine sahip olmak kişisel gelişiminizi artırmanızı sağlayacaktır. Bundan yıllar sonra geriye bakacak ve ne kadar büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...