En İyisi Olmak: Sürekli Gelişmenin Temel Zihniyeti

En İyisi Olmak: Sürekli Gelişmenin Temel Zihniyeti

Hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken en önemli şey, sürekli gelişme zihniyetidir. Hayatınızın farklı alanlarına bakmanız ve kendinize şu soruları sormanız gerekiyor: “Bu konuda nasıl daha iyi olabilirim?” Daha iyi olabileceğinize inanmak ve bunun gerçekleşmesini arzu etmek gerekir.

Bu zihniyete sahip olduğunuzda, fikirlerinizin kapaklarını açacaksınız. Bilinçli olarak kırmızı arabaları düşünmek ve sonra da çevrede çok daha fazla kırmızı araba fark etmek gibi. Benzer şekilde, bu zihniyete sahip olmak, gelişmek için diğerlerinden çok daha fazla fikirler fark etmenizi sağlayacaktır.

İşte bu sürekli gelişme zihniyetini geliştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Rol Modellerinizi Bulun

Humor Gifs For Fun GIF - Find & Share on GIPHY

Kendinizin belirli bir yönünü geliştirmek için, o alanda en az bir rol modeli bulmalısınız. Bunlar zaten arzu ettiğiniz niteliklere sahip insanlardır. Neden onlara ihtiyacınız var? Çünkü somut bir örneğe sahip olmak, soyut bir fikre sahip olmaktan çok daha iyidir. Aynı zamanda daha motive edicidir, çünkü başka birinin bunu yaptığını biliyorsunuz.

Fikirlerinizi Not Alın

Arrested Development Taking Notes GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

İyileştirilebilecek bir şey gördüğünüzde veya bir şeyi nasıl geliştireceğinizi öğrendiğinizde, bunu yazmayı unutmayın. Bunun önemli olmasının en az üç nedeni vardır:

  1. Fikri kaybetmeyeceksiniz.
  2. Zihninizi hatırlamaya çalışarak yormak yerine yaratıcı düşünceler için özgür bırakacaksınız.
  3. Fikirler çakışacak ve yeni fikirler ortaya çıkacak.

Neyin Uygulanacağına Öncelik Verin

Priorities GIF - Find & Share on GIPHY

Fikrinizin olması bir şeydir, ancak bunları uygulamak farklı bir şeydir. Gerçek şu ki: Hepsini uygulayamazsınız. Kapasiteniz sınırlıdır, bu yüzden ne uygulayacağınıza öncelik vermelisiniz.

Yapacaklarınıza öncelik vermek için, yaşamınız üzerinde netlik olmalıdır. Bu yüzden zamanınızı netlik oluşturmak için ayırmanız önemlidir .

Artımlı Değişiklikler Yapın

Reality Bridge GIF - Find & Share on GIPHY

Sadece neyi uygulayacağınızı dikkatlice seçmek yetmez, aynı zamanda bunları yavaş yavaş uygulamanız gerekir. Çok radikal değişikler yapmayın, çünkü işe yaramaz. Adım adım yapın.

Örneğin: Şu anda egzersiz yapma alışkanlığınız yoksa, basit bir planla başlayın. Önemli olan şey, ona bağlı kalmak ve onu düzenli şekilde takip etmenizdir.

***

Sürekli gelişme zihniyetine sahip olmak kişisel gelişiminizi artırmanızı sağlayacaktır. Bundan yıllar sonra geriye bakacak ve ne kadar büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın