fbpx

En İyisi Olmak: Sürekli Gelişmenin Temel Zihniyeti

Hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken en önemli şey, sürekli gelişme zihniyetidir. Hayatınızın farklı alanlarına bakmanız ve kendinize şu soruları sormanız gerekiyor: “Bu konuda nasıl daha iyi olabilirim?” Daha iyi olabileceğinize inanmak ve bunun gerçekleşmesini arzu etmek gerekir.

Bu zihniyete sahip olduğunuzda, fikirlerinizin kapaklarını açacaksınız. Bilinçli olarak kırmızı arabaları düşünmek ve sonra da çevrede çok daha fazla kırmızı araba fark etmek gibi. Benzer şekilde, bu zihniyete sahip olmak, gelişmek için diğerlerinden çok daha fazla fikirler fark etmenizi sağlayacaktır.

İşte bu sürekli gelişme zihniyetini geliştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Rol Modellerinizi Bulun

https://giphy.com/gifs/reaction-hilarious-uYk9R2aptNqAU

Kendinizin belirli bir yönünü geliştirmek için, o alanda en az bir rol modeli bulmalısınız. Bunlar zaten arzu ettiğiniz niteliklere sahip insanlardır. Neden onlara ihtiyacınız var? Çünkü somut bir örneğe sahip olmak, soyut bir fikre sahip olmaktan çok daha iyidir. Aynı zamanda daha motive edicidir, çünkü başka birinin bunu yaptığını biliyorsunuz.

Fikirlerinizi Not Alın

https://giphy.com/gifs/hulu-arrested-development-fox-television-classics-26ufoRAIGWxyizACQ

İyileştirilebilecek bir şey gördüğünüzde veya bir şeyi nasıl geliştireceğinizi öğrendiğinizde, bunu yazmayı unutmayın. Bunun önemli olmasının en az üç nedeni vardır:

  1. Fikri kaybetmeyeceksiniz.
  2. Zihninizi hatırlamaya çalışarak yormak yerine yaratıcı düşünceler için özgür bırakacaksınız.
  3. Fikirler çakışacak ve yeni fikirler ortaya çıkacak.

Neyin Uygulanacağına Öncelik Verin

https://giphy.com/gifs/priorities-CwCVCwAT1CTK0

Fikrinizin olması bir şeydir, ancak bunları uygulamak farklı bir şeydir. Gerçek şu ki: Hepsini uygulayamazsınız. Kapasiteniz sınırlıdır, bu yüzden ne uygulayacağınıza öncelik vermelisiniz.

Yapacaklarınıza öncelik vermek için, yaşamınız üzerinde netlik olmalıdır. Bu yüzden zamanınızı netlik oluşturmak için ayırmanız önemlidir .

Artımlı Değişiklikler Yapın

https://giphy.com/gifs/funny-bridge-altered-11l3XvfA6rTqZq

Sadece neyi uygulayacağınızı dikkatlice seçmek yetmez, aynı zamanda bunları yavaş yavaş uygulamanız gerekir. Çok radikal değişikler yapmayın, çünkü işe yaramaz. Adım adım yapın.

Örneğin: Şu anda egzersiz yapma alışkanlığınız yoksa, basit bir planla başlayın. Önemli olan şey, ona bağlı kalmak ve onu düzenli şekilde takip etmenizdir.

***

Sürekli gelişme zihniyetine sahip olmak kişisel gelişiminizi artırmanızı sağlayacaktır. Bundan yıllar sonra geriye bakacak ve ne kadar büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,428TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...

Kırmızı Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Kırmızı rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Renkler hayatımızı etkilediği gibi psikolojimizi de etkilemektedir. Her renk ayrı bir güzellik katıyor hayatımıza. Bazı renkler umut...

Yıl Sonundan Önce Yapmanız Gereken 16 Şey

Yıl sonu yaklaşırken, kişisel gelişim, finans veya sosyal beceriler üzerine hedeflerinizi tutturabildiniz mi? Okumanız gereken kitap önerileri, izlemeniz gereken film veya diziler için kaybınız...

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme...

İdeal Uyku Süresi Nedir?

İdeal uyku süresi nedir? İdeal uyku saatleri başarımızı ve de verimli çalışmamızı etkiler. Yanlış bilinenin aksine uykusuzluk, sürekli çalışma zihnimizi yıpratmaktadır. Peki bu durumun...

Sağlıklı Beslenmenin Zihnimizdeki Karşılığı Nedir?

Sağlıklı beslenmenin zihnimizdeki karşılığı ne? Sağlıklı beslenmeyi kendimize nasıl öğretiriz? Nereden başlamalı ve hangi sorulara cevap aramalıyız? Bu konuda gelişen bir pazar var mı?...