fbpx

En İyisi Olmak: Sürekli Gelişmenin Temel Zihniyeti

Hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken en önemli şey, sürekli gelişme zihniyetidir. Hayatınızın farklı alanlarına bakmanız ve kendinize şu soruları sormanız gerekiyor: “Bu konuda nasıl daha iyi olabilirim?” Daha iyi olabileceğinize inanmak ve bunun gerçekleşmesini arzu etmek gerekir.

Bu zihniyete sahip olduğunuzda, fikirlerinizin kapaklarını açacaksınız. Bilinçli olarak kırmızı arabaları düşünmek ve sonra da çevrede çok daha fazla kırmızı araba fark etmek gibi. Benzer şekilde, bu zihniyete sahip olmak, gelişmek için diğerlerinden çok daha fazla fikirler fark etmenizi sağlayacaktır.

İşte bu sürekli gelişme zihniyetini geliştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Rol Modellerinizi Bulun

https://giphy.com/gifs/reaction-hilarious-uYk9R2aptNqAU

Kendinizin belirli bir yönünü geliştirmek için, o alanda en az bir rol modeli bulmalısınız. Bunlar zaten arzu ettiğiniz niteliklere sahip insanlardır. Neden onlara ihtiyacınız var? Çünkü somut bir örneğe sahip olmak, soyut bir fikre sahip olmaktan çok daha iyidir. Aynı zamanda daha motive edicidir, çünkü başka birinin bunu yaptığını biliyorsunuz.

Fikirlerinizi Not Alın

https://giphy.com/gifs/hulu-arrested-development-fox-television-classics-26ufoRAIGWxyizACQ

İyileştirilebilecek bir şey gördüğünüzde veya bir şeyi nasıl geliştireceğinizi öğrendiğinizde, bunu yazmayı unutmayın. Bunun önemli olmasının en az üç nedeni vardır:

  1. Fikri kaybetmeyeceksiniz.
  2. Zihninizi hatırlamaya çalışarak yormak yerine yaratıcı düşünceler için özgür bırakacaksınız.
  3. Fikirler çakışacak ve yeni fikirler ortaya çıkacak.

Neyin Uygulanacağına Öncelik Verin

https://giphy.com/gifs/priorities-CwCVCwAT1CTK0

Fikrinizin olması bir şeydir, ancak bunları uygulamak farklı bir şeydir. Gerçek şu ki: Hepsini uygulayamazsınız. Kapasiteniz sınırlıdır, bu yüzden ne uygulayacağınıza öncelik vermelisiniz.

Yapacaklarınıza öncelik vermek için, yaşamınız üzerinde netlik olmalıdır. Bu yüzden zamanınızı netlik oluşturmak için ayırmanız önemlidir .

Artımlı Değişiklikler Yapın

https://giphy.com/gifs/funny-bridge-altered-11l3XvfA6rTqZq

Sadece neyi uygulayacağınızı dikkatlice seçmek yetmez, aynı zamanda bunları yavaş yavaş uygulamanız gerekir. Çok radikal değişikler yapmayın, çünkü işe yaramaz. Adım adım yapın.

Örneğin: Şu anda egzersiz yapma alışkanlığınız yoksa, basit bir planla başlayın. Önemli olan şey, ona bağlı kalmak ve onu düzenli şekilde takip etmenizdir.

***

Sürekli gelişme zihniyetine sahip olmak kişisel gelişiminizi artırmanızı sağlayacaktır. Bundan yıllar sonra geriye bakacak ve ne kadar büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,668BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,029TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının 10 Nedeni

Kişisel gelişim için iyi alışkanlıklar bizim için çok önemlidir. Ancak kötü alışkanlıklar da bir o kadar negatif etkilemektedir. Kötü alışkanlıkları bırakmak aslında göründüğü kadar...

8 Yapı Taşı İle Kendi Markanızda Fark Yaratın

Kurumsal kimlik oluşturmak için marka kavramı olmazsa olmazdır. Sizin kalitelinizi, tanınırlığınızı ortaya koyan bir değer olan markanızla fark yaratmak için dikkat etmeniz gereken bazı...

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir....

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hedeflerin sağlanması, genellikle insanlar düşündüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler vardır. Hayatlarımızdaki değişiklikleri görmek umulmaz bir şekilde çalışmamız ve...

Girişimcilerin Elon Musk’tan Öğrenebileceği 8 Ders

Tesla Motors ve Space X CEO'su Elon Musk, 2011 yılında Forbes'ın “Amerika'nın 40 yaş ve altı en güçlü 20 CEO'su” listesinde yer aldı. 2013...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Ağustos Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için ağustos ayı burç yorumlarında neler var? Ağustos ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...