fbpx

Kişisel Gelişiminizi Artırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Kişisel gelişiminizi artırmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse, yapmanız gereken şey şu: Konfor bölgenizden uzaklaşın. Yaratıcılık becerilerinizi geliştirebilmek için, rahat bölgenizden uzaklaşmalısınız. Kişisel olarak kendinizi geliştirme süreci, sizin ilk başta pek de hoşlanmayacağınız eylemler içerebilir. Ancak bu sadece başlangıç için geçerlidir.

Şuan hayatınızı bir kontrol edin. Sabah diş fırçalamaktan tutun, araba sürmeye kadar her şeyi düşünün. Bunlar doğuştan öğrendiğimiz şeyler değil. Ancak sonradan edindiğimiz bize değer katan alışkanlıklardır. Yararlı olanların yanında, zararlı olanları da sayabiliriz.

Hayatınızda başarıyı yakalamak için kişisel olarak kendinizi de geliştirmeniz gerekmektedir. Sadece günlük yaptıklarınızı sürekli hale getirmek size monoton bir hayat sunacaktır. İstediğiniz hedefler için acı eşiğinizi yükseltmelisiniz. Peki bunun için neler yapabilirsiniz gelin birlikte bakalım.

Kişisel Gelişiminizi Arttırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Gerçek şu ki, hepimizin rahat hissettiğimiz dar bir dünyası vardır. Hayat orada herkese kolaydır. Orada olduğunuz sürece gününüzü neredeyse otomatik pilotta geçirebilirsiniz. Ancak, büyümenin yolu bu değildir.

Bunun yerine yapmanız gereken konfor bölgenizden çıkmaktır. Neden mi? Çünkü o zaman daha fazla zor durumla başa çıkabilirsiniz. Hayatın size sunduğu şeylerin çoğunu idare edebilirsiniz. Genel olarak baş edebilme yeteneğiniz artar.

             Konfor bölgenizi nasıl genişletebilirsiniz? Konfor bölgenizi size rahatsızlık veren şeyler yaparak genişletirsiniz. Bunlar endişe duyduğunuz şeylerdir. Size rahatsızlık vermiyorsa, o zaman konfor bölgenizdesiniz demektir.

Elbette, doğal olarak böyle bir şeyden sakınırız. Ancak, büyümek istiyorsanız bunu kucaklamanız gerekir. Bizim önerimiz, endişe etseniz de sizi daha iyi bir insan yapacağını bildiğiniz şeylerin bir listesini yapmanızdır. Sonrasında ise onları tek tek yapmalısınız. İşte bazı örnekler:

Bir Sosyal Kulübe Katılarak, Yeni İnsanlarla Tanışabilirsiniz

Bir sosyal kulübe katılmak yeni insanlarla tanışmanızı gerektirir, ilk başta tanıştığınızda rahat edemeyeceğiniz kişilerle… Bu herhangi bir kulüp etkinliği de olabilir, eğitim de eğlence de. Yeter ki katıldığınızda köşenize çekilip sessizleri oynamayın, insanların arasına karışın. Bu sizi, iletişim becerilerinizi görme konusunda da fikir sahibi yapacaktır.Yeni insanları tanımak, yeni hayatları, yeni bakış açılarını tanımak demektir.

İnsanların hayatlarında neleri başardıklarını öğrenebilirsiniz. Hayat tecrübelerini dinleyerek dersler çıkartabilirsiniz. Belki de sizden çok daha zor durumda hayata başlamıştır. Size anlattıkları, başarıya giden süreçte belki yardımcı olur.

Ne Kadar Profesyonel Bir Konuşmacısınız? | Testi Hemen Çözün >>

Yeni Bir Beceri Öğrenebilirsiniz

Yeni bir müzik aleti çalmayı öğrenmek ister misiniz? Ya da belki kodlama gibi yeni bir teknik beceri? Her ne olursa olsun, yeni bir yetenek öğrenmek, konfor bölgenizi genişletecektir. İlk başlarda size inanılmaz sıkıcı gelecektir.

Bu aynı spor yapmak için fitness salonuna yazılmak gibidir. İlk başlarda her yeriniz ağrır. Vücudunuz ve aklınız sizi gitmemeniz için engellemeye çalışır. Sürekli bahaneler üretirsiniz. Bir süre sonra kendinizi daha hafif, daha enerjik, daha verimli olarak görmeye başladığınız zaman işin akışı değişir. İşte o zaman gitmek için öncelik listenizi değiştirmeye başlarsınız.

Girişimciler İçin 2020 Burç Yorumlarını Görmek İçin >>

Becerilerinizi Bir Sonraki Seviyeye Taşımak

 

Sahip olduğunuz beceriler bir sonraki seviyeye taşımayı düşünün. Bu kendinize karşı zor bir meydan okuma gerektirir. Bu süreç, kişisel gelişim içerisinde insanların en çok zorlandığı kesimdir. Çünkü bir beceri öğrenmek demek, onun ne olduğunu öğrenmek demek değildir.

Hayatınızda onu kullanmaya başladığınız zaman o beceriyi öğrenmiş ve bir üst seviyeye çıkarmışsınız demektir. Futbolu herkes bilir. Bir kısım insan oynar. Çok az bir kısım ise profesyonel olur. Çok az futbolcu ünlü olur, başarılı olur. Bunun nedeni öğrendikleri becerileri bir üst seviyeye taşımalarıdır.

Kişisel Gelişim İçin Ne Yapmalısınız >>

Bir Süre Başka Yerlerde Kalın

Evinizde yaşamak rahattır, bu yüzden bir süre başka bir yerde yaşamayı düşünebilirsiniz. Örneğin, birkaç haftalığına başka bir şehirde veya ülkede yaşamak isteyebilirsiniz. Bu olay, sizi farklı bir kültüre maruz bırakarak konfor bölgenizi genişletecektir.

Farklı kültürler, farklı insanlar sizin zihninizi, kişisel farkındalığınızı açacaktır. Ne kadar da kısıtlı bir bakış açısına sahip olduğunu farkedeceksiniz. İnsanların hayatlarını devam ettirebilmek için neler yaptıklarını, neler yediklerini, neler inşa ettiklerini öğrenmek size çok farklı bir bakış açısı katacaktır.

Bunlar kişisel olarak kendinizi geliştirmeniz için sadece bazı fikirler. Eminiz konfor bölgenizi genişletmenin başka yolları da vardır. Önemli olan, kendinizi rahat değil rahatsız hissetmenizdir. Konfor bölgesinin dışında olmanız normal olmalıdır. Size rahatsızlık veren bir şey yapmanız normal olmalıdır. Sonrasında, bir insan olarak çok büyüyecek ve gelişeceksiniz.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Filmler >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,372TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...