1927 doğumlu olan Betül Mardin, İstanbul Amerikan Koleji’nden 1946 yılında mezun olmuştur.

Engelleri Avantaja Çevirin – Betül Mardin 

1927 doğumlu olan Betül Mardin, İstanbul Amerikan Koleji’nden 1946 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatına 1957 yılında başlamıştır.

Yurtiçi ve yurtdışı birçok şehirde üst düzey eğitim için çabalayan Betül Mardin, 5 yaşına kadar konuşamadığını belirtiyor. Konuşmaya başladıktan sonra da 11 yaşına kadar kekeme olmuş, kendine verdiği “bir daha asla kimse benimle alay edemeyecek” yemini ile hayata bakış açısının değiştiğini belirtiyor.

Halkla ilişkiler uzmanı olan Betül Mardin, Türkiye’de halkla ilişkiler denilince akla ilk gelen kişidir. 1970’li yıllarda Türkiye’de böyle bir meslek yokken, tesadüfi olarak bu meslek ile tanışmış, üzerine yurtdışında eğitimler almış ve dönüşünde ülkemizde birçok şirkette halkla ilişkiler üzerine danışmanlıklar yapmıştır.

Tüm dünyada yapmış olduğu çalışmalar ile birçok ödül alan Betül Mardin, en son Amerika Halka İlişkiler Derneği’nin (PRSA) Halkla İlişkiler Yaşam Boyu Başarı 2005 Atlas ödülünü almaya hak kazanmıştır.

TEDx konferasında, tecrübelerinden bahsettiği konuşmasını gelin birlikte izleyelim;

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın