Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimleri - Bu derslerin Youtube kanalımız olan Network Okulu TV'deki videolarda da söylediklerimizden farklı şekilde ifade edildiğini unutmayın.

Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve de basit bir yoldur. Peki bu ticaret içerisinde önemli olan nokta sadece ürün satmak mıdır? Organizasyonumuza karşı bakış açımız nasıl olmalıdır?

Bugünkü gönderide yapmak istediğimiz şey, en iyi dersleri ve eğitim fikirlerini paylaşmak olacaktır. Lütfen not alın. Bu derslerin Youtube kanalımız olan Network Okulu TV‘deki videolarda da söylediklerimizden farklı şekilde ifade edildiğini unutmayın. Belirli bir sırayla listelenmediklerini bilmelisiniz.

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi, genelde insanlar tarafında önemsenmez. Ancak en iyi distribütörler, tecrübenin değerini çok daha iyi bilirler. Etkili lider olmak istiyorsanız, liderlerin bakış açısını ve de tecrübelerini öğrenmelisiniz. Bu nedenle eğitiminiz için almanız gereken 21 dersi sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Çoğu insan ağ pazarlamasının, iş kısmını özlüyor.

Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir.

İş, ağ pazarlamasında en önemli kelimedir. Başarılı olmak ve gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız, çoğu insanın yapmak istemediği şeyi yapmanız gerekir. İşletmenizi birkaç yıl boyunca her gün tutarlı bir şekilde çalıştırmanız gerekir.

Size söylenenin aksine, bu iş zor bir iş. Muhtemelen şimdiye kadar yaptığınız en zor şey olacak, ancak başlayın ve kursa devam edin ve onu büyük yapın.

2. Ekibinizde egonun size engel olmadığı, bir kültür oluşturun.

Kendi takımınız için fazla büyümeyin ve egonuzu (ve takımınızın egosunu) kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun. Şirketinizde en çok kazanan siz olsanız bile, hiç kimseden daha iyi değilsiniz. Ağ pazarlamasında başarıyı deneyimledikçe, yepyeni bir distribütör olmanın nasıl bir şey olduğunu unutmayın. İnsanların, işte para kazanmasalar bile takımı sevdikleri için takılıp kalmak istedikleri bir takım kültürü oluşturun.

Doğru 6 Soru İle Kayıt Oranınızı Artırın >>

3. Yoluna çıkmaman, kaybolduğun anlamına gelmez.

Potansiyel müşterinize asla sizden farklı düşündükleri ve iş fırsatınız veya ürünlerinizle ilgilenmedikleri için kötü davranmayın. Her zaman bir pazarlama ağı uzmanı olun ve sizinkinden farklı olsa bile herkesin kendi görüşünü alma hakkına sahip olduğunu unutmayın.

4. İnsanlar onların yanında olacağınızı bilmek ister.

İnsanlar ne kadar önemsediğini anlayana kadar ne kadar bildiğin umurlarında değil. Sponsor olarak, ekibinizi destekleme, onlara yardım etme ve onları eğitme yükümlülüğünüz vardır. İnsanlara sponsorluk yapmayın ve sonra onları açıkta bırakmayın! Erişilebilir olun ve sorularını yanıtlayın, bir yön verin ve onları motive edin. Elbette, zamanınızın çoğunu süper yıldızlarınızla geçirin ve istekli çalışın, ancak ekibinizdeki herkese açık olun.

Doğrudan Satış Çok Zor! >>

5.Benimle arkadaş olamazsın!

İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın.

Ağ pazarlamasının başarısı, birçok uzun vadeli ilişki kurmaya bağlıdır. İşinizde daha fazla büyüme istiyorsanız, daha fazla arkadaşlık kurmaya odaklanın. Başkalarına karşı nazik olun. Onlara gerçek bir ilgi gösterin. İlgilenin, ilginç olmadığını göreceksiniz.

6. Zengin insanlar tatile çıkmaz.

Network marketing eğitimi içerisinde altıncı ders, zenginlik düşüncesi üzerinedir. Zengin insanlar hayatlarını istedikleri yerde yaşarlar ve istediklerini, istedikleri zaman yaparlar. Hayatı kendi şartlarınıza göre yaşadığınızda ve her gün istediğinizi yaptığınızda, bir tatile ihtiyacınız olmayacak. Pillerinizi tazelemek veya gerçekliğinizden kaçmak için HAFTALARI ayırmanıza gerek kalmayacak.

Çoğu insan için bunu anlamak muhtemelen zordur. Ağ pazarlaması mesleğinde, dünyayı gezebilir ve bunu yapmak için para alabilirsiniz. Kendi programınızı yapabilir ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz! Milyonerleri kendiniz kazanmasanız bile, çoğu milyonerden daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olabilirsiniz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler >>

7. Başkalarının sizi zengin ve başarılı olmayı istemeniz için suçlu hissettirmesine izin vermeyi bırakın.

Hiç kimsenin hayalini çalmasına izin verme. Hayatta değerli bir şey yapmaya kalkıştığınızda, eleştirmenlerden payınıza düşeni alacaksınız. Ya eleştirmenlerinizin sizi durdurmasına izin verebilir ya da onları görmezden gelip ileriye doğru bastırabilirsiniz. Ve ne yaparsan yap, meteliksiz insanlardan tavsiye alma. Bunun yerine, istediğiniz şeye sahip olan insanlardan tavsiye alın! Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

8. Gelir, başarının tek ölçüsü değildir.

Başarı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Evet, iyi bir gelire sahip olmak ve bankada paranın olması stresi azaltır ve kendini başarılı hissettirir ama başka faktörler de var. Kişisel gelişim, başkalarına yardım etmek, seyahat etmek, hayatı kendi şartlarınıza göre yaşamak, patronunuz olmamak ve diğer şeyler de önemlidir. Anahtar, hayatta sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek, hedeflerinizi belirlemek ve her gün bu hedeflere doğru çalışmaktır.

Gelişmiş Network Marketing Eğitimi >>

9. Bolluk zihniyetine sahip olun.

Bolluk zihniyetine sahip olmalısınız.

Çoğu insan kendini kısa satıyor ve neler yapabileceklerini tamamen küçümsüyor! Doğru, düşündüğümüz şey oluyoruz. Bugünden itibaren kendi kendine konuşma ve kendi imajınız üzerinde çalışın. Bolluğu düşünün. Zenginliği, mutluluğu ve başarıyı düşünün. Hakediyorsun. Harika şeyler yapabilirsin. Kendine inan, etrafta dolaşacak çok şey var, ama bunu hak etmen gerekiyor!

10. Müşterilerinizi otomatik gönderime alın.

Ağ pazarlamasında, hacim oluşturmak için para alırsınız. İnsanlara sponsor olabilirsiniz, ancak hiç kimse ürünleri kullanmaz veya satmazsa para kazanamazsınız. İnsanları otomatik gemiye almak çok önemlidir. Sadece hacim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda insanların ürünleri kullanmasını sağlar. Bu kelime bazı insanları korkutsa da, konuştuğunuz kişilerin  % 100’ünün mevcut faturalarının çoğunun zaten otomatik gönderimde olduğunu anlamalısınız. Yeni bir kavram değil. Ne yaparsanız yapın, insanların ürünleri kullanmasını sağlayın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Şey >>

11. Bu bir meslek.

Tıpkı doktor, avukat, ekonomist veya cerrah olmak gibi, ağ pazarlaması da bir meslektir. İşi yaparsanız ve uzun süre devam ederseniz, network marketingde uzun ve başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz. Kolay değil ama hiçbir şeyde başarılı olmak kolay değil.

Bir doğrudan satış uzmanı olmak istiyorsanız, sektörün öğrencisi olmalısınız. Kitap okuyun, kasetleri dinleyin, bir mentor bulun, etkinliklere katılın ve sektör, ürünleriniz ve şirketiniz hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin.

12. MLM Endüstrisinde bir sanatçı olun.

Kendinizi bir sanatçı olarak düşünün; ağ pazarlamasında hanedanınızı inşa etmek için bir şeyler yaratan ve kendi özel yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi kullanan biri. Hepimiz benzersiziz ve başarılı olabilmek için kendi güçlü yönlerimize ve becerilerimize odaklanmalıyız. Kendin ol. Başkası gibi davranmayın. İşletmenizi size uygun bir şekilde inşa edin. Doğal olarak nede iyi olduğunuzu anlayın ve buna odaklanın. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Bir Networker Eğitim Hakkında Nasıl Düşünmelidir? >>

13. Kitleleri gözlemleyin ve tam tersini yapın.

Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5'in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz.

Hayatta ortalama insanlar pek bir şey yapmaz. Herhangi bir konuda başarıya ulaşmak istiyorsanız, ilk % 5’in ne yaptığını incelemeli ve davranışlarını modellemelisiniz. Diğer % 95’nin ne yaptığını görmezden gelin.

Network marketing liderlerinden biri, ağ pazarlamasında olmayan insanların % 100’ünün bunu anlamadığını veya dahil olacaklarını söyledi. Ve sektörümüzdeki insanların % 95’i bunu anlamıyor. Ya da işlerini ciddiye almıyor.

14. Profesörler fazla para kazanmıyor.

Doğrudan satıştaki en başarılı insanlar, eğitimi yapan kişiler değil, ekiplerini kuran, tipik olarak siperlerde bulunan kişilerdir. Evet, bu kuralın istisnaları var, ancak çok fazla değil. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, şirketinizde ve üst ekibinizde, işlerini inşa eden siperlerde olan ve kalça cebine atlayıp onlardan yapabileceğiniz her şeyi öğrenen bir lider bulmaktır. Aktif olarak bir takım oluşturmayan eğitmenleri dinlemekten kaçının.

Network Marketingde İnancınızı Nasıl Arttırırsınız? >>

15: Yaptığınız şey ne olursa olsun, altı haneli bir gelir elde etmek 2 ila 5 yıldan fazla sürmemelidir.

İster ağ pazarlaması isterse başka bir şey olsun, hangi iş modelini seçerseniz seçin, büyük bir işletme kurmanız birkaç yıldan fazla sürmemelidir. Birkaç yıldır bir şirkette veya iş modelindeyseniz ve fazla para kazanmıyorsanız, ya yanlış iş modelindesiniz ya da başarılı olmak için gereken işi yapmıyorsunuz (bu, normal durum).

16. Kendinizi diğer ağ pazarlamacılarıyla karşılaştırmayın.

Çoğu insan, zayıf yönlerini bir başkasının güçlü yönleriyle karşılaştırma hatasına düşer. Bu kötü bir hata. Herkes farklıdır. Herhangi bir şeyi karşılaştıracaksanız, kim olduğunuzu ve kim olabileceğinizi karşılaştırın. Şirketinizin etkinliğinde sahnede gördüğünüz kişilerin bitmiş bir ürün olduğunu anlayın. Görmediğiniz şey, bir lider olarak büyümek ve işlerini kurmak için yaşadıkları zorluklar ve sıkıntılardır.

Doğrudan Satışta En İyi Distribütör >>

17. Kelime dağarcığınızdan ortalama kelimesini kaldırın.

Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

Kendiniz için bu kadar düşük beklentilere sahip olmayı ve kendinizi eksik satmayı bırakın. Harika şeyler yapabilirsin. Ortalama insanların yaptıklarına odaklandığınızda veya kendiniz ortalama olmaya çalıştığınızda, kendinizi iyi düşünürseniz hayatta yapabileceğiniz kadar çok şey başaramazsınız. Herhangi bir şey yapacaksanız, yüksek standartlar belirleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya odaklanın.

18. Bahaneler işe yaramıyor!

Hiç bahane uyduran başarılı bir insanla tanıştınız mı? Cevap bellidir. Gerçek şu ki, ya para kazanabilirsin ya da bahane uydurabilirsin, ama ikisini birden yapamazsın. İnsanların ilk etapta başarılı olmalarının sebeplerinden biri de kendi hayatları için% 100 sorumluluk almalarıdır. Kurban zihniyetleri yok. Suçlama oyununu oynamaya devam edebilirsiniz ya da erkek ya da kadın olabilir ve kendi eylemleriniz için sorumluluk alabilirsiniz. Akıllıca seçim yapın!

Doğrudan Satışta Nasıl Kalıcı Ve Tutarlı Olursunuz? >>

19. Grubunuz yaptığınız şeyi yapacak.

Ekibindeki herkesin senin yaptığını yapmasını dilemelisin. Gerçek şu ki, çoğu insan kendi işlerinde çok az şey yapacak. Yapmak istediğiniz şey, ekibinizdeki insanlara iyi bir örnek olmak ve yaptığınız şeyi yapmaya karar vermeleri ihtimaline karşı kendi kişisel örneğinizle onlara ilham vermektir.

20. Yaptığınız işte iyi olduğunuzda insanlar, sizden onlara sponsor olmanızı isteyecek.

İnsanlar yapabilecekleri mümkün olan en iyi insanları ararlar. İnsanlar doğal olarak kazananlara, şampiyonlara ve profesyonellere ilgi duyar. Örneğin, deneyimli bir cerrahtan ameliyat olmayı mı yoksa dün tıp fakültesini yeni bitirmiş bir cerrahı mı tercih edersiniz?

Cevap vermenize gerek yok. Cevabı zaten biliyoruz. Size en iyi tavsiyemiz, işe almak istediğiniz kişi türü olmanızdır. Her gün becerileriniz, tutumunuz ve zihniyetiniz üzerinde çalışın. İnsanlara, kendilerine davranılmasını istedikleri gibi davranın.

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu >>

21. İnsanlara, kendilerine davranılmak istedikleri gibi davranın.

Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Başkalarına saygılı davranın. Başkalarına karşı açık ve net olun. Kötü konuşma, baskı yapma veya başkalarına karşı kaba olma. Asla bir başkasının sizi en iyi şekilde değerlendirmesine izin vermeyin.

Son düşünceler

Özetle bu noktalar, network marketing eğitimi için alacağınız derslerden 21 tanesidir. Başarılı bir doğrudan satış organizasyonunu nasıl kurulacağı konusunda size yardımcı olacak bilgelik dolu derslerdir.

Bir yan not olarak, network marketing eğitimi dersinden ne öğrendiniz? Yukarıda bahsedilen noktalardaki favori dersiniz nedir? Ya da bahsetmediğimiz, ancak sizin öğrendiğiniz başka bir ders nedir? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Uzun Vadede Doğrudan Satışta Başarı İçin Bağlılığın Önemi >>