Gelişmiş Network Marketing Eğitimi: MLM İşinizi Tutuşturmak İçin 12 Fikir

Bunlar önümüzdeki 12 ay içinde Network marketing işinizi ateşlemek için 12 fikir.

Bugün bazı gelişmiş network marketing eğitimlerini paylaşmak istiyoruz. Network marketing ve MLM hakkında merak ettikleriniz. Bunlar önümüzdeki 12 ay içinde MLM işinizi ateşlemek için 12 fikir.

Birkaç hafta önce harika bir eğitim etkinliğine katıldım ve 20 sayfadan fazla not aldım. Notlarımdan itibaren her şeyi 12 basit fikirde birleştirdim. Ve ileri MLM (Multi Level Marketing – Çok Katmanlı Pazarlama) eğitimim olarak adlandırdım. Bu 12 ipucuna da kendi görüşümü ve perspektifimi ekledim.

Gelişmiş Multi Level Marketing Eğitimi

Doğrudan satış işiniz durgun gidiyor olabilir. Belki yavaş yavaş düşüyor. Belki de istediğiniz çoğaltmayı ve büyümeyi elde edemezsiniz. Belki çöküş yaşıyorsunuz. Ya da, işiniz asla yoluna girmedi.

Bu durumlardan herhangi biri sizi tarif ediyorsa, doğru zamanda doğru yerdesiniz demektir. Bu gelişmiş network marketing eğitimi, işinizde istediğiniz ve hak ettiğiniz atılımları elde etmenize yardımcı olabilir. Bu fikirler belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Gelişmiş network marketing eğitiminin keyfini çıkarın.

Network Marketingde Başarı Süreci >>

Çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin.

Sponsoru olduğunuz herkes için çıtayı yükseltin. Onların şampiyon olmaya hazır olup olmadıklarına karar vermesine izin verin. Onlara bu seçimi verin. Kendiniz de dahil olmak üzere ekibinizdeki herkesin büyük hedefler belirmesini sağlayın. Yeni temsilcilerinize neyin mümkün olduğunu, bu işten beklentilerinin nasıl olması gerektiğini söyleyin. Onları başlamadan önce doğru bilgilendirin. Oyun planını doğru bir şekilde başlatmaları için ne yapmaları gerektiği konusunda onlarla tecrübelerinizi paylaşın.

Neyin mümkün olduğunu bilmelerini sağlamak konusunda ekibinize karşı sorumlusunuz. Çoğu insan başarısız olur ya da hiçbir şey yapmaz. Çünkü kimse onlardan hayal hedeflerini büyütmesini istemez. Ya da onlara neyin mümkün olduğunu söylemez.

Telefonlarınızı çalıştırmaya başlayın.

Bilgisayarınızın, e-postanızın veya sosyal medya hesabınızın arkasına saklanmayın. Telefon sizin arkadaşınız ve bu arkadaşınız 600 kilo ağırlığında değil.

İlk konuşmayı (davet) metinden okuyun veya Facebook mesajlaşma ile yapın. Daha sonra mümkün olan en kısa sürede telefona yönlenin. İş dünyasında en çok büyüyen, en başarılı insanlar telefonu kullanıyor. Bu iş bir ilişki işidir; biriyle telefonda konuşmak, onlarla bağlantı kurmanın ve bir ilişki kurmanın kolay bir yoludur.

Kumar oynamayın.

Etkiniz olmayan kişilerde unvanınız, zamanınız veya gelirinizle kumar oynamayın. Etkiniz yoksa, etkinizi artırmak için bir şeyler yapın. Daha sonra onları işinizi anlatmak için davet edin.

 • İnsanları bitiş çizgisine sürüklemeye ya da başarılı olmalarına çalışmayın.
 • Eğitime başlamadan önce herkesi değerlendirin. Koçluk yapıp çalışmaya istekli olanlarla çalışın.
 • Kişisel sponsorluğunuzu sadece ekibinize yardımcı olmak için durdurmayın.
 • Kapıyı aktif olmayan kişilerin sizden yardım istemesi için açık tutun, ancak onları durdurup beklemeyin.
 • Zamanınızınb% 90’ını yapmak isteyen, liderlik arzusunda olan % 10 ile geçirin.

Hız yasasını uygulayın.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur.

Takımınızın kazanmasına ne kadar hızlı yardımcı olursanız, takılma olasılıkları, bırakmak olasılıkları o kadar düşük olur. Takımınızdaki kişilerin geç kazanmaları demek, ya da para kazanamamaları demek bırakma olasılıkları da o kadar yüksek olur demek. İnsanların, doğrudan satışa başladıkları andan itibaren, ilk 48 ila 72 saatlerinde ideal olarak, HIZLI bir şekilde kazanmalarına yardımcı olun.

Kimler ile çalışacağınızı seçin.

Vaktini hayatını değiştirmek istemeyen, mıymıy eden tipleri işe almaya çalışırken harcamayın. Fark etmeden insanların networku bırakmalarına neden olursunuz. Bazı insanlar negatiflikleri, ağırlıkları ile sizi geri çekerler.

 • Hayatlarında değişim isteyen insanları,
 • Girişimci fikirli insanları,
 • Başarılı olma fikrine sahip insanları ve
 • Ürünlerinizde veya hizmetlerinizde ortalama değerini gören kişileri arayın.

SADECE başarı seviyeniz ve üzerinde çalışın. Motive olmayan bir kişiyi işe alırsanız, ona doğru bakış açısını verdikten sonra ilk davetlerini yaptırın. Hazır olmadan işe başlatmayın. Ona rehberlik edin.

İyi bir distribütör veya iyi bir networker olmak ne demektir?

İyi bir distribütör veya iyi bir networker demek, iyi bir üye olmak demek değildir. İyi bir distribütör, ekibinin organizasyon kurmasına yardımcı olacak İYİ olan birisidir. Arada büyük bir fark var.

 • Başarının anahtarı kopyalamaktır.
 • Takımdaki en derin, en heyecanlı distribütörle çalışın.
 • İşletmenizi aşağıdan yukarıya doğru oluşturun; bodrum katında bir ateş yakın ve ısının yükselişini izleyin!
 • Yeni distribütörlerin sektöre doğru başlamaları konusunda yardımcı olun.

DSN, 2020 Global 100 Doğrudan Satış Şirketi Listesi >>

Asla vazgeçmeyin.

Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

Şu an ihtiyaç duyduğunuz şey için en çok istediklerinizden vazgeçmeyin. Mükemmelliğin zıddı, yeterince iyidir. Çoğu insan kendilerini rahatsız edecek şeyleri yapmayacak kadar rahattırlar. Geçici zorluklarınızın şirketinizde en üste gelmenize engel olmasına izin vermeyin. Vizyonunuzu, her zaman kendinizin önünde tuttun.

İstatistikleriniz üzerine çalışın.

Herkesin bir oranı, istatistiği vardır. Konuştuğunuz kişilerin sayısı, sonuçlanan sunumların sayısı ve bir sunum gördükten sonra katılanların sayısı. Harika bir işveren bile sunum yaptığı her 10 kişiden 1 veya 2’sinden fazla üye kaydı yapamayacaktır. Oranınızı bildiğiniz zaman, işiniz de tahmin edilebilir hale gelir.

Oranınız, becerilerinizi geliştirdikçe artacaktır. Oranınızı en az 90 gün boyunca takip edin. Böylece sayılarınızı bilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Bir network marketing liderinin söylediği şu güçlü sözü unutmayın:

“Gerçekten yeterince insanla konuşmaya başlayana kadar, yeterince insanla konuştuğuma ikna olmuştum.”

Sponsorluğunuzu tutarlı bir şekilde yapın.

Lider olarak, her ay düzenli bir şekilde yeni temsilcileri desteklemelisiniz.

 • Her ay mazeretsiz, 2-5 yeni kişisel sponsorlu temsilci hedefle.
 • Tutarlı olmak becerilerinize, zihniyetinize ve güveninize yardımcı olur.
 • Harekete geçmeden ne kadar uzun süre beklerseniz, o kadar çok şüpheniz artar.
 • Potansiyel iş ortaklarınızın yalnızca size maruz kalmasına izin vermeyin. İşinizde başarılı olsanız bile, her zaman üçüncü taraf araçlarını ve satış noktanızı kullanın. Katologlarınızı, bilgi dolu videoları onlarla paylaşın. İşinizde kontrol edebileceğiniz tek şey, yaptığınız şeylerdir; buna odaklanın.

Tavsiyenin Gücü >>

Etkinliklerin önemini anlayın ve anlatın.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir.

Etkinlikler, doğrudan satış içerisinde her şeydir. Doğrudan satış, etkinlik odaklı bir iştir.

 • İşletmenizin başarısını, buna bağlı olarak gerçekleşecek bir sonraki etkinliği tanıtın.
 • Ne olursa olsun tüm etkinliklere katılın!
 • Etkinlikler, fırsatlar sunar. Yeni ve mevcut distribütörlerin hareket etmelerine yardımcı olur.

En başarılı distribütörlerin, bir etkinlik sırasında, büyük bir organizasyon inşa etme kararını verdiklerini unutmayın.

Çağrı yapmak konusunda ekibinize yardımcı olun.

Yeni bir ekip üyesine yardım etmenin 1 numaralı yolu, onlarla ve potansiyel iş ortakları ile üç yönlü görüşmeler yapmaktır. Tüm zamanınızı yeni temsilcinizi eğitmekle harcamayın. Sadece eğitim, sizin takımınızın ilerleyişini bir süre sonra durduracaktır. Onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, böylece işlerini aynı anda öğrenebilir ve büyütebilirler. Sihirli numara, yeni kişinizin ne söyleyeceğini ve çağrıları kendi başına yapmadan önce sizinle 10 çağrı yapmasıdır.

Saadet Zinciri Nedir? >>

Hikayenizi aşağıdaki örnekler gibi paylaşabilirsiniz.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir.

Network marketingde hikaye anlatmak her şey demektir. Etkili hikayeler satış oranınızı artırır. İnsanlar sıradan bilgilendirmeler duymak yerine samimi, doğru hikayeler duymak isterler. Kendilerine bu işin nasıl bir yarar sağlayacağını duymak isterler. İşte size yardımcı olacak hikaye örnekleri.

Evde ailemle kalıyorum.

Ben evde kalıyorum. Çocuklarımı yetiştirmeyi, onlara değerlerimi öğretmeyi ve her gün evde olmayı seviyorum. Kurumsal kariyerimden vazgeçtiğimden beri kimliğimin bir bölümünü kaybettim. Ayrıca aileme maddi olarak katkıda bulunmak istiyorum, bu yüzden her iki dünyada en iyisini elde etmemi sağlayacak olan doğrudan satış işine başladım.

Mühendis olabilirsiniz.

Ben makine mühendisiyim. İşimin yaratıcı kısmını seviyorum ve baştan sona yeni öğeler tasarlandığını görüyorum. Bununla birlikte, iş yerimden ya da birlikte çalıştığım insanlardan hoşlanmıyorum. Bu yüzden yarı zamanlı bir doğrudan satış işine, kariyerimden uzaklaşmak ve hayatı kendi şartlarımla yaşamak için başladım.

Sağlıklı beslenmenin faydalarını anlatın.

Neredeyse 10 yıldır aşırı kilolu yaşadım. Hayal edebileceğiniz her diyeti denedim. Kilo verdim ve sonra geri altım. Son çare olarak bir doğrudan şatış şirketinin kilo vermeye ve sağlıklı beslenmeye yardımcı ürünlerini denemeye karar verdim. Sadece 30 günde 4 kilo verdim ve kendimi harika hissediyorum.

Organik ürünler hakkında konuşabilirsiniz.

40 yaşına geldiğimde sağlığım konusunda ciddi kararlar verdim. Bazı araştırmalar yaparken, günlük gıdalardaki GDO’ların, böcek ilaçlarının, toksinlerin ve kimyasalların tehlikelerini öğrendim. Organik ürünler, organik besin takviyeleri kullanmaya karar verdim. Bir doğrudan satış şirketinin ürünlerini öğrendiğimde aradığımı buldum.

Zamanlamanın önemini anlatabilirsiniz.

Doğrudan satış endüstrisinde birçok harika şirket var. Araştırdığım ve beni etkileyen şey, en başarılı temsilcilerin doğru şirkete tam doğru zamanda katıldıkları. Evden çalışabilmek için önce bir şirkete katılmışlar. Bu şirket de doğru zamanda doğru şirkettir. Yaklaşık 10 yaşında, ancak çok az kişi bunu biliyor.

Yarı zamanlı çalışmak istiyor olabilirler. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda pazarlama ağı şirketi var. Kişisel deneyimim ve araştırmalarım ile bulduğum şey, çoğu firma part-time için değil. İlk %1’lik kesim için tasarlanış. Bu şirket farklıdır. “Küçük başlamak isteyenler” ve ciddi insanlar için harika.

Sihirli bir açıklama yapabilirsiniz.

Yaptığım şeye kişisel bir ilginiz olabilir veya olmayabilir. Ancak beni sadece doğru kişiye götürebileceğinizi umuyorum. Tavsiyeler arıyorum. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir zaman ayarlayıp, üzerine konuşabilir miyiz?

(***Başarılı bir Network Marketing liderinden alıntıdır.)

Kendi ekibinizle ne tür bir ileri düzey MLM eğitimi paylaşıyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>