Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken birçok konu vardır.

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde başarı için ilk yılınız çok önemlidir.

İş hayatınızdaki ilk yılınızı düşünün. Muhtemelen hayatınızın en zor yılı ve aynı zamanda hayatınızın en eğitim dolu yılı olduğunu söyleyebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de heyecan vericidir. Ama aynı zamanda çok stresli ve zorlayıcıdır. Peki doğrudan satışta durum nedir?

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken birçok konu vardır. Aslında bu ticaret boyunca öğrenmeniz gereken çok şey vardır. Bunlarda bazıları ilk yılınız için altın değerinde olacaktır. İlk yılınız temelinizdir. Ve bu yıl yapacağınız şeyler, sizin başarınız için oldukça mühimdir. Peki ilk yılınız için öğrenmeniz gereken derler arasında neler vardır?

Ders 1: İşiniz Aslında Yazar Kasa Ringi Oluşturmaktır

Kendinizi bir satış elemanı olarak düşünmüyor olabilirsiniz.

Kendinizi bir satış elemanı olarak düşünmüyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki, eğer bir girişimciyseniz, yazar kasa zil sesini nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Girişimcilerin iş güvenliği ve düzenli maaş kontrolü yoktur. Yemek yemek istiyorlarsa üretmelidirler. Bir girişimci olarak, sadece üretim ve satış için ödeme alırsınız. Yazar kasa çalmazsa, yemek yemezsiniz! Potansiyel müşterilerinizi ve iş ortaklarınızı nasıl bulacağınızı öğrenmelisiniz.

Ders 2: Gelir İle Kâr Arasında Büyük Bir Fark Var

Herhangi bir işte, genellikle gelir ve kâr arasında büyük bir fark vardır. Milyarlarca gelir elde eden ve kar etmeyen bazı şirketler var. İşletmenizin çok fazla geliri olması kârlı olacağı anlamına gelmez. Hedefiniz kârlı olmaktır, sadece büyük miktarda gelir elde etmek değil.

Kârlı bir iş kurmak, özellikle gaz, kira, kamu hizmetleri, iş gücü, sigorta, vs. gibi artan maliyetlerle çok zordur. Her türlü kârlı bir iş kuran insanlar mutlaka akıllı ve çok çalışanlardır. Bu nedenle gelir ve kar arasında fark olduğunu anlamalısınız.

Sevdiğiniz Bir İşe Başlarken Bunları Yapmayın >>

Ders 3: Nakit Akışı, Başarının Sırrıdır

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 3. ders nakit akışıdır. Nakit akışı her işte başarının sırrıdır. Faturaları ödemek ve bordroyu karşılamak için günlük ve haftalık olarak sürekli bir nakit akışına ihtiyacınız vardır. Birçok işletme zayıf nakit akışı nedeniyle başarısız oluyor. Büyük bir gelir kaynağınız olsa bile, harcamalarınızı zamanında ödeyebilmeniz için yine de iyi nakit akışına ihtiyacınız vardır. Büyük liderlerin, çoğu insanın günlük işlerini sürdürmesini ve yarı zamanlı bir iş kurmasını önermesinin nedenlerinden biri budur.

Ders 4: Her Şeyi Tek Başınıza Yapamazsınız

Pazarlamayı yürütüyorlar, satışlar üretiyorlar, telefona cevap veriyorlar, kitapları tutuyorlar, ofisi temizliyorlar, vb.

Girişimciler birçok şapka giyerler. Pazarlamayı yürütüyorlar, satışlar üretiyorlar, telefona cevap veriyorlar, kitapları tutuyorlar, ofisi temizliyorlar, vb. Öğreneceğiniz 4. ders “her şeyi kendiniz yapamazsınız.” Size yardımcı olması için çalışanlara veya daha iyisi bağımsız yüklenicilere ihtiyacınız vardır.

Ayrıca, tüm görevler eşit yaratılmaz. Küçük işletme sahibi olarak zamanınızın çoğunu satış ve pazarlamaya harcamalısınız ve hemen hemen her şeyi devretmelisiniz. Bu lükse sahip değilseniz, üretken olmayan görevlerinizi (gelir getirmeyen herhangi bir şey) üretken olmayan saatlerinizde yapmalısınız. Asla saat başına 100 $’ı saat başına 10 $’lık görevlere harcamayın.

Ders 5: Hiç Bilmediğiniz Birçok Beceriniz Var

Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken 5. ders saklı özelliklerinizle ilgili olacak. İş hayatına başladığınızda daha önce hiç kullanmadığınız veya geliştirmediğiniz birçok beceriniz olduğunu göreceksiniz. Muhasebe konusunda, ağ kurmada, organizasyon liderliğinde gerçekten iyi ve projeleri yönetmede iyi olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Zaman ilerledikçe daha fazla beceri öğrenecek ve geliştireceksiniz.

Mevcut işinizde veya iş kolunuzda, sahip olduğunuz becerilerin % 20’sinden fazlasını kullanmıyorsunuz. Ya işinizi iyi biliyorsunuz ve işte iyisiniz ya da çok zor değil. Bir işe başladığınızda, çok daha fazlasını yapmanız gerekecek. Ve henüz dokunulmamış birçok yeteneğiniz olduğunu göreceksiniz.

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi >>

Ders 6: Çoğu İş Kârlı Olmak İçin Birkaç Yıl Alır

Bir işe başlamadan ÖNCE bu dersi öğrenmiş olmanız önemlidir. Doğrudan satışta ilk yılınız için öğrenmeniz gereken 6. ders beklentileri doğru ayarlamakla ilgilidir. Her iş, sadece kârlı olmak için birkaç yıl alacaktır ve sorunsuz bir şekilde kurulması ve çalışması için beş yıla yakın zaman alacaktır. Bir iş kurmak zor bir iştir. Bir gecede zengin olmayacaksınız. İtibarınızı ve müşteri tabanınızı oluşturmak zaman, çaba ve sıkı çalışma gerektirir. Biraz vizyon ve inanca sahip olmalısınız. Sabırlı olmak da size yardımcı olur.

Ders 7: İlk İşinizde Başarısız Olmanız Muhtemel

Başarılı girişimcilerin çoğu, başarılı olmadan önce birçok iş girişiminde başarısız olmuştur.

Başarılı girişimcilerin çoğu, başarılı olmadan önce birçok iş girişiminde başarısız olmuştur. Çok az insan ilk işleriyle büyüyor. Başarılı bir girişimci olabilmeniz için doğru beceri setini ve doğru zihin setini geliştirmek zaman alır. İlk işinizde başarısız olmanız sizi başarısız yapmaz. Basitçe öğrenin, bazı ayarlamalar yapın ve tekrar deneyin.

Doğrudan Satışta Ekibiniz Neden Çalışmaz? >>

Ders 8: Bir Mentora İhtiyacınız Var

Mentor olmak, özellikle yepyeni bir girişimciyseniz, hayati öneme sahiptir. Yapmaya çalıştığınız şeyi zaten başaran birini bulmaya çalışın ve onların tavsiyelerini alın. Bu, gereksiz hatalardan kaçınmak için size çok para kazandırabilir. Franchise’ların bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri, sahiplerinin şirket ofisten mentorluk almasıdır.

Son düşünceler

Bunlar, doğrudan satışta ilk yılınız için alacağını en iyi 8 derstir. İş hayatındaki ilk yılınız çok zor olabilir. Çok fazla hata yapacaksınız. Hata yapmak önemli değildir. Hatta güzel bir şeydir. Bırakmayı ve pes etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Neyse ki, baskı yapmaya devam etmek ve hatalarınızı öğrenmek için cesaretiniz olsun.

Gerçek bir iş eğitimi istiyorsanız, çoğu insanın yaptığı gibi koleje gidebilir veya akıllı işi yapabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurup yürüttüğünüz 12 ayda, herhangi bir üniversitede olduğundan daha fazla şey öğreneceksiniz.

Düşünceleriniz nelerdir? Küçük işletme sahibi olarak ilk 12 ayınız boyunca neler öğrendiniz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Network Marketingde 5 Girişimci Türü Vardır? Sen Hangisisin? >>