İnsanların Bizi Reddetmelerinin 2 Gerçek Nedeni

Dünyadaki her bahane, bu iki itiraza bağlanır.

Network Marketing  ticaretine ilk başladığınız ve fırsatı bulduğunuz anı tekrar düşünün… Şüpheleriniz olduğunu ve bahaneler verdiğinizi biliyorsunuz, peki bunlar neydi? Bunlardan biriydi:

-Hiç param yok

-Yeterli zamanım yok

-Yeterince insan tanımıyorum

-Güvenmiyorum

-Ben pazarlamacı değilim

Peki bu bahanelerin gerçek nedeni ne? Hiç merak ettiniz mi? Aslında bu bahaneler çok basit iki noktada birleşiyor.

Bunların hepsinin ortak 2 nedeni aslında şudur:

– Network Marketing hakkında sınırlayıcı bir inanca sahipler,

veya

– Kendilerinin yapıp yapamayacakları hakkında sınırlayıcı bir inançları var.

Bu kadar. Dünyadaki her bahane, bu iki itiraza bağlanır. Bunu düşünün… Birisi paraya veya zamana sahip olmadıklarını söylediğinde, bunlar giriş ücretinin geleneksel bir işletmeye başlamanın ne kadar küçük olduğunu anlayamadıklarından, Network Marketing hakkındaki inançları sınırlandırıyorlar. Ayrıca, Network Marketing ile yarı zamanlı olarak para kazanabileceklerini fark etmiyorlar. Birisi yeterince insan tanımadığını ya da kendine güven duymadığını söylediğinde, kendileri hakkında inançları sınırlandırıyorlar. Geçmiş kalıpları ve yaşam deneyimleri, bugün sahip oldukları sınırlı zihniyete katkıda bulunmuştur.

Network Marketing’de insanların itiraz etmelerinin sadece iki nedeni olduğunu bilmek, verdikleri herhangi bir bahane ile başa çıkmayı kolaylaştırır. Mazeretlerin üstesinden gelmenin en iyi yolu, kişiyi dinlemek ve ilişki kurmaktır. İnsanlar dinlenilmek, anlaşılmak ve kabullenilmek isterler. Hikayeleri ne olursa olsun, onların durumunu yakından dinleyin ve empati kurun. Daha sonra, neden başladığınızı ve deneyimlediğiniz başarıyı anlatarak onlarla bağlantı kurun. Başkalarının dinlenmesi ve ilişki kurulması, itirazlarına cevap bulmalarına neden olur.

İtirazlarda usta olmak istiyorsanız, sitemizi takip etmeyi unutmayın.

İtirazları ele alan korku ve endişeyi hissetmeye gerek yoktur. İnsanların neden mazeret verdiklerini ve bunları idare etmede ustalaştıklarını anladığınızda, bu sürecin tadını çıkaracaksınız… Söz veriyoruz!