Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 15.Hafta

Network okulu instagram soru/cevap etkinliği

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir.Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

15.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) İyi niyeti neden suistimal ediyorlar?

Nedenini bilmiyorum ama yaşadığımız kötü şeylerin bizi daha kötü şeylerden koruduğuna inanırım. Yani eğer güvendiğiniz biri iyi niyetinizi suistimal ettiyse, niyetini öğrenmiş ve artık ona karşı daha dikkatli davranmış olursunuz. Belki de böyle şeyler, görmediklerimizi görmek için birer sinyaldir..

2 ) Hayatımdan çok sıkıldım bir türlü başlayamıyorum istediğim işe kendime güvenmiyorum bir türlü?

İnsanlar zaman zaman böyle anlar yaşar bu normaldir ama bu sıkışmışlıkta kalmak sizin zamanla comfortzone(güven alanı) olabilir. Yani bir karar vermemeyi, risk almamayı, fedakarlık yapmayı sevebilirsiniz farkında olmadan. Bu yüzden bunu fark edip bir an önce küçük hedefler belirleyerek harekete geçmenizi öneririm. “Erteleme Hastalığından Nasıl Kurtuluruz?” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Satış içi ipuçları lütfen?

Bütün yazılarımız satış için ipucu içeriyor aslında. Birkaç şey söylemek gerekirse, İnsanlara para gözüyle bakmayın. (samimi olun) Empati yapın. Dinleyin. “Daha Fazla Satış İçin Geliştirilecek 5 Yetenek” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

4 ) Ekibi nasıl harekete geçiririz?

Öğle bir tuş yok açıkcası..İnsanları harekete geçirme yeteneğine yada püf noktasına inanmıyorum.. Motive edebilirsiniz ama geçici bir hareket sağlar bu. Sürekli bir hareket için yapmanız gereken şey, ilham olmaktır. İlham olmak için örnek olmalısınız. Yani önce siz yapmalısınız.

5 ) Daha önce plan anlattık hayır dedi aradan zaman geçti o kişiye nasıl yaklaşalım Ne diyelim?

İlişkinizin düzeyini, ne kadar süre girdiğini ve kaç kere takip yaptığınızı bilmiyorum o yüzden net bir şey söyleyemem. Ama eğer araya süre girdiyse, baştan tanıtım yapıp takip yapabilirsiniz. Takip ile ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

6 ) Network sisteminde başarıya ulaşmak için neler mümkün?

Yeni başlayanlar ve başarılı olmak isteyenler için hazırladığımız bir rehberi ekliyorum buradan ulaşabilirsiniz. 

7 ) Takip aşamasında yapmam gereken korkusunu nasıl yenebiliriz kullanabileceğimiz hikayeler var mı?

Güzel soru.. İnsanlar kendilerine benzeyen  insanların hikayelerinde kendilerini bulurlar. Mesela ben çevrem olmadığı için yapamayacağımı düşünüyorsam, başta böyle düşünüp ama sonra başarılı olmuş birini gördüğümde ona yakın hissederim. Yani hikayeler ve başarı örnekleri çok önemli. Networkokulu.net kitap & film bölümünde bir çok hikaye bulabilirsiniz.

8 ) Yakıcı nedenimizi nasıl bizi yakar hale getirmeliyiz ki konfor alanımızdan çıkalım?

Yakıcı nedeniniz yakmıyorsa, o yakıcı bir neden değildir.

9 ) Takıntı hastalığından nasıl kurtulabilirim?

Süleyman Demirel’in güzel bir sözü vardır. “Meseleleri mesele etmezseniz mesele olmaz.”

10 ) Tekrardan nasıl başlayabilirim?

Tekrar nereden nasıl başlayayım diye çok soru geliyor.. Genel yazıyorum. Eğer bıktıysanız nereden başlayacağınız çok açık. En baştan tabii ki. Peki en başı ne derseniz, kesinlikle sıfırdan bir hayal listesi yapmalısınız. Sürekli doğru başlangıcı kovalamak ya da beklemek hayasına düşmeyin. Hayal listesinden sonraki ilk gün harekete geçin. Ufak ufaktan olsa hareket  etmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

11 ) Geçen hafta Dsd fotosu paylaştınız. Neden her firma Dsd’ye üye değil? Olmak zorunlu mu?

Dsd fotosu paylaşmadık. Dsd’nin İstanbul’da düzenlenen konferansına katıldık gelişmeleri takip etmek için. O gündem story attık. Konuya açıklık getirelim. Firmalar DSD’ye üye olmak zorunda değil.

12 ) Markamızı kimse tanımıyor ve kişiler ürünlere ön yargılı yaklaşıyor ne yapmalıyım ?

Bu bana göre bir soru değiş bir fırsat. Eğer markanız tanınıyor ve insanlar olumlu düşünüyor olsa o zaman size gerek olmaz ki değil mi? Sizden beklenen zaten firmanızı tanımak ve önyargıları kırmak. Firmanız bunu yaparsanız size komisyon öder.

13 ) Network Marketing’de en önemli kural nedir?

Hersek farklı cevap verebilir amam benim için kesinlikle dürüstlük ve ahlak. Bunlar eksikse para kazanırsın ama itibar kazanamazsın.

14 ) Network Okulu’nun amacı nedir?

Network Okulu 11 yıla dayanan uluslararası network tecrübesine sahip kişilerden oluşan Türkiye’nin tek tarafsız kişisel gelişim ve network platformudur. Türkiye’de hangi firmadan olursa olsun tüm network girişimcilerini desteklemek, bilgi vermek, motive etmek ve özellikle network marketing alanındaki yanlış önyargıları bir nebze düzeltmek vizyonuyla kurulmuştur.

Bütün firmalara eşit mesafe olduğumuz için 60’tan fazla firmaya sitemizden ulaşabilirsiniz. 6 ay gibi kısa bir sürede networkokulu.net 800’ü aşkın özgün yazı yayınlamış olup. Bu alanda en geniş içeriğe sahip network ve kişisel gelişim sitesidir.

Her gün ortalama 2 bin ziyaretcimizin yazıları okuduğu networkokulu.net, sosyal platformlarda da yaklaşık 25 bin takipçiye ulaşmıştır. Network Okulu tek bir firmaya hizmet etmek yerine, network marketing ile ilgilenen herkesin güvenli şekilde faydalanmasını amaçlayan ilk ve tek gelişim platformudur. Teşekkürler.

15 ) Ekip kurmak neden bu kadar zor? Kolaylaştırıcı öneriler hakkında görüşleriniz?

Kolay değil, kaliteyi arayın. Network Marketing, yüksek kazançlar elde edebileceğiniz herhangi bir başka sektörde yapacaklarınızdan çok daha kolay zaten. Ama biz çok az şeyi, çok az disiplinle, çok az yaparak, fark yaratmak istiyoruz.

16 ) Orta post olarak paylaştınız bugün. Peki sizce hayır duyan biri ne yapmalı?

Biz size sorduk, sen bize soruyorsun. 🙂 “Hayır” duyan biri gülümsemeli ve “emin misin “demeli.

17 ) Peki DSD’nin görevini niye siz yapıyorsunuz? Onlar yatıyor bunu siz yapıyorsunuz. Bedavaya yapılacak iş mi bu ?

10 senedir bekledik yapmadılar bir 10 sene daha mı bekleyelim 🙂 Türkiye’deki networkerler bizi desteklesin, takip etsin bugüne adar yaptıklarımızın daha hiç bir şey olmadığını göreceksiniz. Hep beraber Türkiye’de networkü geliştireceğiz. Emini DSD de bizi destekleyecektir. 🙂 Bedavaya yapıyoruz diye üzülen ve vicdan yapan varsa bir fon kurabiliriz yardım edecekseniz.

18 ) Ya ben başlamak istiyorum bir yandan da saçma geliyor kafam almıyor bu para işini

Başlamak için acele etmeyin, anlamadan yanlış beklentiyle başlamayı tavsiye etmiyorum. Bu sürede bizi takip edin 800 tane yazı yazdık bugüne kadar, onları okursanız saçma gelmez sanırım.

19 ) Türkiye’de doğrudan satış şirketlerinin “Kapıdan Satış Yetki Belgesi” alması gerekli midir?

Bu, nihai tüketicilere yönelik faaliyet gösteren doğrudan satış şirketlerinin uymakla yükümlü oldukları bir zorunluluktur. Ayrıca bu belge, şirketin bu alanda bir faaliyet gösterdiğinin kanıtıdır. Bu da, o şirketin doğrudan satışçılarının tabi olacakları vergi mevzuatı hükümleri açısından önemli bir husustur.

20 ) Doğrudan satış hangi özelliklere sahip toplumlarda daha başarılı oluyor?

Burada üç özellik öne çıkıyor: Girişimcilik ruhu, kolay sosyalleşebilme ve ek gelir ihtiyacı. Bu üç özelliğin bulunduğu yerlerde doğrudan satış işinin daha hızlı yayılabildiğini görüyoruz.  Bununla birlikte, yeryüzündeki her ülkede doğrudan satış faaliyetinin az ya da çok, bir biçimde bulunduğu da bir gerçektir.

15. haftayı da geride bıraktık. Güldük, eğlendik, bilgilendik diye umut ediyorum. Soru soran, güzel yorumlar yapan, mesaj atan ve o yüzden önceki cevaplara bakmayı unutmayın. Postları, yazıları beğeniyorsanız, takımlarınızla ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.. Herkese sevgiler, saygılar.. Haftaya görüşmek üzere güzel ülkemin cesur girişimcileri.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>