Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım

Bugün Network Marketing sektöründe başarı için 11 adım paylaşmak istiyoruz.

Bugün network marketing sektöründeki girişimcileri başarıya götürecek 11 adımı paylaşmak istiyoruz. Bu, networkokulu.net’te okumanız gerektiğini düşündüğümüz bir yazı. Herhangi bir yeni veya deneyimli networkerin işlerini doğru şekilde yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Doğrudan satış sektörüne girmek isteyen herkesin aklını kurcalayan bir noktadır, başarı süreci. Çünkü kendi işini kurmak eskisi kadar zor bir konu değil. Çok değişik alanlarda, çok daha genç yaşlarda insanlar kendi işlerinin patronu olabiliyor. Bu nedenle özelikle genç girişimcilerin network marketin içerisinde başarıya giden yolu bilmelerinde fayda var.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım

Burada network marketinge yeni başlayan girişimcilerin, başarıya giden sürecini kısa ve net bir şekilde göstereceğiz. Daha ayrıntılı yazılarımıza linklerden ulaşabilirsiniz. Bu sektör içerisinde insanların yönlerini bulabilmeleri için bir deniz feneri misali yerimizdeyiz. Sektör içerisinde aklınıza takılan konular hakkında yüzlerce makalemize ulaşabilirsiniz. İşte yeni girişimcileri başarıya götüren 11 adım:

Doğru Network Marketing Şirketi Nasıl Bulunur?

Her şey çalışmak için doğru network marketing şirketi bularak başlar.

Her şey çalışmak için doğru network marketing şirketi bularak başlar. Farklı şirketler farklı insanlar için en iyi sonucu verir. Sektörümüzde birçok büyük şirket olduğu gibi birçok kötü şirket de var. Normal olarak, iyi bir üne ve hakkında heyecanlanabileceğiniz bir ürün grubuna sahip yerleşik bir şirket bulmak istiyorsunuz. Doğru network marketing şirketini nasıl bulacağınızı öğrenin.

Doğru Network Sponsorunu Bulmalısınız

Doğru sponsoru seçmek çok önemlidir. Ciddi, size yardım etmeye istekli, kanıtlanmış bir sicile sahip ve erişilebilir birisinin olmasına dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Hayır, sponsorunuz işinizi sizin için kurmaz veya sizi başarılı kılmaz, ancak doğru sponsora sahip olmak hayatı sizin için çok daha kolaylaştırabilir. Dürüst olmak gerekirse, ortak olduğunuz sponsorun seçtiğiniz şirketten daha önemli olduğuna inanıyoruz. Bir sponsor seçmeyi öğrenin.

Network Marketingde En Önemli Konu >>

İş Planınızı Nasıl Oluşturmalısınız?

Tüm işletmelerin yazılı bir iş planına ihtiyacı vardır! Network Marketing farklı değil. Bir şirkete kaydolduktan ve bir şirkete katıldıktan sonra, iş planınızı yapmak için birkaç saat harcamanız gerekir. Bu, işinizi kurma sürecini “düşünmenizi” sağlar ve hedefler koymanıza ve bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olur. Tanıdığım her başarılı distribütörün bir iş planı var. Kendi iş planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Günlük Çalışma Planınızı Nasıl Oluşturursunuz?

İş planınız tamamlandığında, bir sonraki adım günlük çalışma şeklinizi oluşturmaktır.

İş planınız tamamlandığında, bir sonraki adım günlük çalışma şeklinizi oluşturmaktır. Bu, işinizi kurmak için her gün yapacağınız faaliyetlerin bir listesidir. Hedeflerinize, uygun zamanınıza, pazarlama stratejinize, bütçenize ve yeteneklerinize dayanmaktadır. Günlük çalışma planı olmadan yetenekleriniz mahkûm edilir ve yeterince verim alamazsınız. Bu, akıllıca çalışmanıza ve para kazandıran faaliyetlere odaklanmanıza olanak sağlar. Kendi günlük çalışma planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

 İlk 90 Gününüz Neden Önemli?

İşinizdeki ilk 90 gününüz sizi gerçekten etkileyecek veya kıracak. Herkes 60-90 gün boyunca heyecanlanabilir. Bu, çoğu insanın istifa ettiği zaman dilimidir (ilk heyecanlarını kaybettikten sonra). İlk 90 günde biraz başarı elde etmek büyük bir fark yaratacaktır ve sizi uzun vadeli başarıya yönlendirecektir. Başarının anahtarı doğru başlamaktır! İşinizdeki ilk 90 gününüzde neler yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aday Müşteri(prospect) Nasıl Bulunur?

Yeni müşteri adayları işinizin can damarıdır. Tanıdığınız insanlarla konuşarak başlayabilirsiniz, ancak bir noktada sıcak pazarınızı geçmeniz gerekir. Talep üzerine potansiyel müşteri yaratmayı bilmek, öğrenmeniz için çok değerli bir beceridir. İyi bir kazanç sağlamak isteyen herkesin hakim olması bir beceridir. Müşteri adayları oluşturmanın farklı yollarını öğrenin.

Sunum Nasıl Yapılır?

Sunum yapma konusunda usta olmanıza gerek yok.

Sunum yapma konusunda usta olmanıza gerek yok. Ancak bunu sponsorunuz olmadan yapmayı ne kadar çabuk öğrenirseniz o kadar iyi olur. Elbette, üçüncü taraf araçlarını kullanın (eğer varsa). Aksi halde, bir sunumu nasıl doğru şekilde vereceğinizi öğrenmeniz gerekecektir.

Sunumdan Sonra İnsanlar Nasıl Takip Edilir?

İnsanlarla nasıl doğru şekilde takipte kalmayı öğrenmelisiniz. Çoğu kişi hemen ekibinize katılmayacak. Çoğu insanı, katılmadan önce yirmi kez takip etmeniz gerekecektir. En iyi çalışanlarınızdan bazıları sponsorluk için dört yılınızı alacaktır. Bu yazı size doğru yolu nasıl takip edeceğinizi öğretecektir. İnsanları doğru şekilde nasıl takip edeceğinizi keşfedin.

Ekibinizi Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Takımınızı desteklemek çok önemlidir. Sponsor olarak büyük bir sorumluluğunuz var. Hayır, kimsenin takımını oluşturmak sizin işin değil, ama yeni insanlarının işe başlamasına yardım etmeniz gerekiyor. Bu gönderi size ekibinizi nasıl doğru şekilde destekleyeceğinizi öğretecektir. Takımınızı nasıl destekleyeceğinizi öğrenin.

Başarı İçin Tahmini Zaman Çizelgesi Hazırlamalısınız

Her türden başarılı bir işletme kurmak zaman alır. Bu hızlı ve kolay olacak bir şey değil. Bu, minimum iki ila beş yıllık bir projedir ve muhtemelen on yıllık bir proje olmaya daha yatkındır. Ağ pazarlamasında başarı için tahmini zaman çizelgenizi öğrenin.

Gerçekçi Beklentiler Oluşturmalısınız

Kuşkusuz, çoğu insan bizim sektörümüzde başarısız olur çünkü işlerinden gerçekçi olmayan beklentileri vardır.

Kuşkusuz, çoğu insan bizim sektörümüzde başarısız olur çünkü işlerinden gerçekçi olmayan beklentileri vardır. İşlerinin kendi başına büyüyeceğini ve anında kar sağlayacağını düşünürler. Gerçek şu ki, tüm işletmelerin büyümesi, beslenmesi ve gelişmesi zaman alıyor. Sektörümüze katılan çoğu insan daha önce hiçbir işletmeye sahip olmadı ve bu nedenle bir işte başarılı olmak için harcamanız gereken çabanın farkında değiller.

Son düşünceler

Umarız bu yazımızdan hoşlanmışsınızdır. Bu sayfayı ekibinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, en çok hangi yazıyı yararlı buldunuz? Hangi bilgilerin eksik olduğunu düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bize bildirmek için aşağıya bir yorum yapın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar – 2 >>