Bugün Network Marketing sektöründe başarı için 11 adım paylaşmak istiyoruz.

Yeni Girişimciler İçin Başarıya Giden 11 Adım

Bugün Network Marketing sektöründe başarı için 11 adım paylaşmak istiyoruz. Bu, networkokulu.net’te okumanız gerektiğini düşündüğümüz bir yazı. Herhangi bir yeni veya deneyimli networkerın işlerini doğru şekilde yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır

Doğru Network Marketing Şirketi Nasıl Bulunur?

Her şey çalışmak için doğru Network Marketing şirketi bularak başlar. Farklı şirketler farklı insanlar için en iyi sonucu verir. Sektörümüzde birçok büyük şirket olduğu gibi birçok kötü şirket de var. Normal olarak, iyi bir üne ve hakkında heyecanlanabileceğiniz bir ürün grubuna sahip yerleşik bir şirket bulmak istiyorsunuz. Doğru Network Marketing şirketini nasıl bulacağınızı öğrenin.

Doğru Network Sponsorunu Bulma

Doğru sponsoru seçmek çok önemlidir. Ciddi, size yardım etmeye istekli, kanıtlanmış bir sicile sahip ve erişilebilir birisinin olmasına dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Hayır, sponsorunuz işinizi sizin için kurmaz veya sizi başarılı kılmaz, ancak doğru sponsora sahip olmak hayatı sizin için çok daha kolaylaştırabilir. Dürüst olmak gerekirse, ortak olduğunuz sponsorun seçtiğiniz şirketten daha önemli olduğuna inanıyoruz. Bir sponsor seçmeyi öğrenin.

İş Planınızı Nasıl Oluşturmalısınız?

Tüm işletmelerin yazılı bir iş planına ihtiyacı vardır! Network Marketing farklı değil. Bir şirkete kaydolduktan ve bir şirkete katıldıktan sonra, iş planınızı yapmak için birkaç saat harcamanız gerekir. Bu, işinizi kurma sürecini “düşünmenizi” sağlar ve hedefler koymanıza ve bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olur. Tanıdığım her başarılı distribütörün bir iş planı var. Kendi iş planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Günlük Çalışma Planınızı Nasıl Oluşturursunuz?

İş planınız tamamlandığında, bir sonraki adım günlük çalışma şeklinizi oluşturmaktır. Bu, işinizi kurmak için her gün yapacağınız faaliyetlerin bir listesidir. Hedeflerinize, uygun zamanınıza, pazarlama stratejinize, bütçenize ve yeteneklerinize dayanmaktadır. Günlük çalışma planı olmadan yetenekleriniz mahkûm edilir ve yeterince verim alamazsınız. Bu, akıllıca çalışmanıza ve para kazandıran faaliyetlere odaklanmanıza olanak sağlar. Kendi günlük çalışma planınızı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

 İlk 90 Gününüz

İşinizdeki ilk 90 gününüz sizi gerçekten etkileyecek veya kıracak. Herkes 60-90 gün boyunca heyecanlanabilir. Bu, çoğu insanın istifa ettiği zaman dilimidir (ilk heyecanlarını kaybettikten sonra). İlk 90 günde biraz başarı elde etmek büyük bir fark yaratacaktır ve sizi uzun vadeli başarıya yönlendirecektir. Başarının anahtarı doğru başlamaktır! İşinizdeki ilk 90 gününüzde neler yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aday Müşteri(prospect) Nasıl Bulunur?

Yeni müşteri adayları işinizin can damarıdır. Tanıdığınız insanlarla konuşarak başlayabilirsiniz, ancak bir noktada sıcak pazarınızı geçmeniz gerekir. Talep üzerine potansiyel müşteri yaratmayı bilmek, öğrenmeniz için çok değerli bir beceridir. İyi bir kazanç sağlamak isteyen herkesin hakim olması bir beceridir. Müşteri adayları oluşturmanın farklı yollarını öğrenin.

Sunum Nasıl Yapılır

Sunum yapma konusunda usta olmanıza gerek yok, ancak bunu sponsorunuz olmadan yapmayı ne kadar çabuk öğrenirseniz o kadar iyi olur. Elbette, üçüncü taraf araçlarını kullanın (eğer varsa). Aksi halde, bir sunumu nasıl doğru şekilde vereceğinizi öğrenmeniz gerekecektir.

İnsanlarla Nasıl Takip Edilir

İnsanlarla nasıl doğru şekilde takipte kalmayı öğrenmelisiniz. Çoğu kişi hemen ekibinize katılmayacak. Çoğu insanı, katılmadan önce yirmi kez takip etmeniz gerekecektir. En iyi çalışanlarınızdan bazıları sponsorluk için dört yılınızı alacaktır. Bu yazı size doğru yolu nasıl takip edeceğinizi öğretecektir. İnsanları doğru şekilde nasıl takip edeceğinizi keşfedin.

Ekibinizi Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Takımınızı desteklemek çok önemlidir. Sponsor olarak büyük bir sorumluluğunuz var. Hayır, kimsenin takımını oluşturmak sizin işin değil, ama yeni insanlarının işe başlamasına yardım etmeniz gerekiyor. Bu gönderi size ekibinizi nasıl doğru şekilde destekleyeceğinizi öğretecektir. Takımınızı nasıl destekleyeceğinizi öğrenin.

Başarı İçin Tahmini Zaman Çizelgesi

Her türden başarılı bir işletme kurmak zaman alır. Bu hızlı ve kolay olacak bir şey değil. Bu, minimum iki ila beş yıllık bir projedir ve muhtemelen on yıllık bir proje olmaya daha yatkındır. Ağ pazarlamasında başarı için tahmini zaman çizelgenizi öğrenin.

Gerçekçi Beklentiler

Kuşkusuz, çoğu insan bizim sektörümüzde başarısız olur çünkü işlerinden gerçekçi olmayan beklentileri vardır. İşlerinin kendi başına büyüyeceğini ve anında kar sağlayacağını düşünürler. Gerçek şu ki, tüm işletmelerin büyümesi, beslenmesi ve gelişmesi zaman alıyor. Sektörümüze katılan çoğu insan daha önce hiçbir işletmeye sahip olmadı ve bu nedenle bir işte başarılı olmak için harcamanız gereken çabanın farkında değiller.

Son düşünceler

Umarız bu yazımızdan hoşlanmışsınızdır. Bu sayfayı ekibinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, en çok hangi yazıyı yararlı buldunuz? Hangi bilgilerin eksik olduğunu düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bize bildirmek için aşağıya bir yorum yapın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın