Etkileme, işletme sahibi olduğunuzda önemli bir özelliktir.

İşiniz Konusunda Nasıl Etkileyici Olunur?

Gerek normal hayatımızda gerekse işletme sahibi olduğunuzda nasıl etkileyici olunur konusuna önem vermemiz gerekmektedir. Çünkü özellikle iş konusunda bu önemli bir özelliktir İstenilen sonuçlara ulaşmak için saygı ve etkiye sahip olmanız gerekir. Bu sonuçlar bir müşteriden satış, ekibinizin işbirliği veya başkalarının sizinle ilgili, sizinle çevrimiçi konuşmaları olabilir. Yapmaya çalıştığınız şey ne olursa olsun, istenen sonuçlara yol açan etkiye sahip olmak, işletmeniz için gerçek bir fayda olabilir.

Her insan ve iş, bir etkileyici olabilir. Aslında, çok başarılı insanlar ve işletmeler genellikle harika etkileyen kişiler ve kurumlardır. Ortalama bir insanın veya küçük işletmenin etkisini arttırmak konusunda,  başarılı olması, olumlu sonuçlar görmek için yalnızca bu noktalardan bazılarını uygulaması ve bunlardan yararlanması gerekir;

  • Bir konuda uzman olarak bilinin. Mesela, çikolata satıyorsanız, çikolatalı tart yapma konusunda da uzman olun.
  • Bir konuyu işaretleyin ve bir niş bulun – Örneğin, kozmetik satıyorsanız, yalnızca doğal yüz bakımı isteyen insanlara odaklanabilirsiniz.
  • Uzmanlığınızı düzenli olarak paylaşın – Yerel gazeteniz için programlanmış bir makale yazın, haftalık bir bülten oluşturun ve / veya haftalık bir radyo talk-show yapın.
  • Diğer etkileyicilere yardım et – Büyük bir ağa sahip insanlarla bağlantı kurun ve onların vizyonlarına yardım edin.

“Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey” adlı etki konulu makalemiz için>>

  • Atölye çalışmaları ve röportajlarla uzmanlığınızı tanıtın – Örneğin, kozmetik ürünleri satıyorsanız, bir sağlık gıda mağazasına ortak olun ve sağlıklı yemek, harika hissetmek ve harika görünmek için bir atölye sunun. Mülakat fırsatlarını araştırın ve diğer faktörlerle röportaj yapın.
  • Yerel haber kuruluşlarına hikayeler ve uzman tavsiyelerini sunun – Bazen yerel haber medyası topluluk temelli hikayeler arar veya bir konuda uzman görüşüne ihtiyaç duyar. Seni aradıklarını bildiklerinden emin ol.
  • Uzmanlığınızı trendlerle bütünleştirin – Örneğin, şehriniz bir yemek yapma yarışmasına sponsorluk yapıyor. Size, çikolata uzmanı insanlara kendi çikolatalarını nasıl yapacaklarını göstermeniz için mükemmel fırsat.
  • Kitlenizin ilgisini çekin ve ilişkiler geliştirin – Olabildiğince çok kişiyle ve mümkün olduğunca çok sayıda kişiyle iletişim kurun ve sohbet edin. Sosyal ağlarda onlarla arkadaş olun, onlarla telefonda konuşun, şehir etkinliklerine katılın, PTO toplantılarına katılın ve sebeplerinizi destekleyin.
  • Bir plan oluşturun, büyümenizi ölçün ve planınızı sonuçlara göre ayarlayın – Nişinizi tanımlayın, her hafta yapılacaklar listesinden birini seçin, her hafta yeni insanlarla bağlantı kurun ve sonuçları bir ay sonra değerlendirin. Kendine daha iyisini nasıl yapabildiğini, henüz ne yapmadığını sor ve bir sonraki aya göre planını ayarla. Altı ay sonra, önceki altı ay içinde edindiğiniz işletme miktarını karşılaştırın.

Bu fikirlerden birkaçını uygulayarak siz de çevrenizde etkili biri olabilirsiniz. İşiniz konusunda insanları daha fazla etkileyebilirsiniz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın