İşiniz Konusunda Nasıl Etkileyici Olunur?

İşiniz konusunda etkileyici olmak, satışlarınızı artırmak için öğrenilmesi gereken bir pazarlama becerisidir.

İşiniz konusunda etkileyici olmak, satışlarınızı artırmak için öğrenilmesi gereken bir pazarlama becerisidir. İşinizde etkileyici olmayı öğrenmeyi kafaya takmalısınız. Bu nedenle gerek normal hayatımızda gerekse işletme sahibi olduğunuzda nasıl etkileyici olunur konusuna önem vermemiz gerekmektedir. Çünkü özellikle iş konusunda bu önemli bir özelliktir.

İstenilen sonuçlara ulaşmak için saygı ve etkiye sahip olmanız gerekir. Bu sonuçlar bir müşteriden satış, ekibinizin iş birliği veya başkalarının sizinle ilgili çevrim içi konuşmaları olabilir. Yapmaya çalıştığınız şey ne olursa olsun, istenen sonuçlara yol açan etkiye sahip olmak, işletmeniz için gerçek bir fayda olabilir.

İşiniz Konusunda Nasıl Etkileyici Olunur?

Aslında, çok başarılı insanlar ve işletmeler genellikle harika etkileyen kişiler ve kurumlardır.

Her insan ve iş, bir etkileyici olabilir. Aslında, çok başarılı insanlar ve işletmeler genellikle harika etkileyen kişiler ve kurumlardır. Ortalama bir insanın veya küçük işletmenin etkisini artırmak konusunda başarılı olması, olumlu sonuçlar görmek için yalnızca bu noktalardan bazılarını uygulaması ve bunlardan yararlanması gerekir. Peki işimiz konusunda nasıl etkileyici olabiliriz noktasında neler yapabileceğimize birlikte bakalım:

  • Bir konuda uzman olarak bilinin: Mesela, çikolata satıyorsanız, çikolatalı tart yapma konusunda da uzman olun.
  • Bir konuyu işaretleyin ve bir niş alan bulun:  Örneğin, kozmetik satıyorsanız, yalnızca doğal yüz bakımı isteyen insanlara odaklanabilirsiniz.
  • Uzmanlığınızı düzenli olarak paylaşın: Yerel gazeteniz için programlanmış bir makale yazın, haftalık bir bülten oluşturun ve / veya haftalık bir radyo talk-show yapın.
  • Diğer etkileyicilere yardım edin: Büyük bir ağa sahip insanlarla bağlantı kurun ve onların vizyonlarına yardım edin.

Kitap Önerileri – Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı / Stephen Covey >>

  • Atölye çalışmaları ve röportajlarla uzmanlığınızı tanıtın: Örneğin, kozmetik ürünleri satıyorsanız, bir sağlık gıda mağazasına ortak olun. Sağlıklı yemek, harika hissetmek ve harika görünmek için bir atölye sunun. Mülakat fırsatlarını araştırın ve diğer faktörlerle röportaj yapın.
  • Yerel haber kuruluşlarına hikayeler ve uzman tavsiyelerini sunun: Bazen yerel haber medyası topluluk temelli hikayeler arar veya bir konuda uzman görüşüne ihtiyaç duyar. Seni aradıklarını bildiklerinden emin ol.
  • Uzmanlığınızı trendlerle bütünleştirin: Örneğin, şehriniz bir yemek yapma yarışmasına sponsorluk yapıyor. Size, çikolata uzmanı insanlara kendi çikolatalarını nasıl yapacaklarını göstermeniz için mükemmel fırsat.
  • Kitlenizin ilgisini çekin ve ilişkiler geliştirin: Olabildiğince çok kişiyle ve mümkün olduğunca çok sayıda kişiyle iletişim kurun ve sohbet edin. Sosyal ağlarda onlarla arkadaş olun, onlarla telefonda konuşun, şehir etkinliklerine katılın.
  • Bir plan oluşturun, büyümenizi ölçün ve planınızı sonuçlara göre ayarlayın: Niş alanınızı tanımlayın. Her hafta yapılacaklar listesinden birini seçin, her hafta yeni insanlarla bağlantı kurun. Sonuçları bir ay sonra değerlendirin. Kendine daha iyisini nasıl yapabildiğini, henüz ne yapmadığını sor ve bir sonraki aya göre planını ayarla. Altı ay sonra, önceki altı ay içinde edindiğiniz işletme miktarını karşılaştırın.

Bu fikirlerden birkaçını uygulayarak siz de çevrenizde etkili biri olabilirsiniz. İşiniz konusunda insanları daha fazla etkileyebilirsiniz.

Liderlik Nedir? Tanımlamanın Yolları >>