Networker olmak için, çoklu görev yetisine sahip olmak mükemmel bir ayrıcalıktır.

Kadınların Network Marketing’de Fark Yaratmasının 7 Sebebi

Network Marketing, çok esnek saatler ve esnek iş modelleri olan bir doğrudan satış biçimidir. Evde çalışan kadınlar ve çocukları için evde kalan anneler için çok uygundur. Saatlerin, iş türünün ve işin yerinin esnekliğinden başka, büyük finansal ödüller de sağlayabilir.

Kadınlar çoklu görevlerde çok başarılılar.

Networker olmak için, çoklu görev yetisine sahip olmak mükemmel bir ayrıcalıktır. Çok yönlü olmanız ve pazarlama işinde çok farklı şeyler yapabilmeniz gerekir.

Açık, arkadaş canlısı ve iletişimde çok iyidirler.

Kadınlar, bilgilerinin yanı sıra düşüncelerini de erkeklerin yapabileceklerinden daha açık bir şekilde paylaşırlar. Akıllarındaki düşünceleri söyleme eğilimindedirler ve bu şekilde yeni tartışmalar açarlar. Bu şekilde konuşmak, tüm açıları kapsayabilir ve işin düzgün yapıldığından emin olunabilir.

 

Yeni şeyler öğrenmekte çok hızlıdırlar.

Yeni şeyler öğrenme yeteneğine sahip olmak büyük bir avantajdır. Bir işi büyütmek için bilmesi gereken her şeyi öğrenmeye istekli olmaları, birçok kadının Network Marketing’de başarılı olmasının sebebidir.

 

Sosyal olmak konusunda ustadırlar.

Pazarlama, çoğunlukla sosyal düzeyde yapılan bir iştir. Sosyal biri olmalısın ki bu çoğu kadın çok iyi bildiği bir şey. Network Marketing’in büyük kısmı, sosyalleşerek yapılmaktadır.

 

Liderlik konusunda doğuştan yeteneklidirler.

Liderlik görevindeki kadınlar ve erkekler, bu rolleri nasıl gerçekleştirdikleri konusunda çok farklı bir şekilde çalışırlar. Araştırmalar, kadınların ve onların liderlik yöntemlerinin zirvede olduğunu gösterdi. Bunun nedeni, daha iyi iletişim kurabilmeleri, empati gösterebilmeleri ve uzun vadeli yaklaşımlarında daha iyi ve daha net bir vizyon ve perspektif sunabilmeleridir.

 

Daha az korkutucudurlar.

Erkekler, iletişim kurup bilgi paylaşma biçimlerinde kadınlardan daha göz korkutucu olma eğilimindedir. Öte yandan kadınlar, iş konusunda onlara yaklaşmadan önce tanıştıkları yeni insanlarla arkadaş olmaya çalışabilirler.

 

Karşılayıcı, besleyici yaklaşım sergilerler.

Genel olarak kadınlar daha arkadaş canlısı ve konuksever olma eğilimindedir. Bu yaklaşım, insanların şirketlerinde daha rahat ve kolay hissetmelerini sağlar.

Tüm bu belirtilen nedenlerle ve doğru motivasyonla, kadınlar güçlü ve başarılı bir pazarlama ekibi geliştirebilir.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın