İnsanları işe almak ve insanları ellerinde tutmak için başkalarıyla güçlü ilişkiler kurabilmelisin.

Network marketing için geliştirilmesi gereken en iyi 10 kişilik becerisi nelerdir, gelin birlikte inceleyelim. Network Marketing, insan becerileri işidir. Birine, yalnızca başkalarıyla başa çıkabilme yeteneklerinden ötürü ödeme yapılan, başka bir iş modelini veya sektörü yoktur.

İnsanlar networke istedikleri zaman katılabilir veya ayrılabilirler. Bu, insanların liderliğinizi takip etmesi veya sizi dinlemesi gerekmediği anlamına gelir. Kimsenin patronu değilsiniz ve kimseye, yapmasını söylediğiniz şeyi yapmasını sağlayamazsınız. İnsanları işe almak ve insanları ellerinde tutmak için başkalarıyla güçlü ilişkiler kurabilmelisiniz.

Başkalarının sizi sevmesini, bilmesini ve güvenmesini sağlamalısınız. İyi insanlar olmadan asla olmayacak becerilerdir bunlar. Özetlemek gerekirse, başkalarıyla iyi geçinme yeteneği olmadan, ağ pazarlamasında uzun süre hayatta kalamazsınız.

Networkerler İçin Geliştirmeleri Gereken En İyi 10 Kişisel Beceri

Bu yazının geri kalanında yapmak istediğimiz şey, insan becerilerinizi geliştirmek için en iyi ipuçlarımızdan bazılarını sizinle paylaşmaktır.

Karşınızdaki kişinin perspektifinden düşünün

Diğer insanları yargılamak için çok hızlı olmayın. Birini yargılamadan ya da onlar hakkında bir sonuca varmadan önce, bir dakikanızı ayırın. Kendinizi onun ayakkabılarına koyun! Geçmişlerini, inançlarını, değerlerini ve deneyimlerini düşünün.

Başkalarıyla aynı fikirde olman gerektiğini söylemiyoruz ama birçok farklı insanla ilişki kurabilmen gerekiyor. Dünyadaki insanlar kadar farklı bakış açıları da var. Sadece kendini düşünürsen, insanlar bunu bilecektir. Unutma,

“İnsanlar ne kadar umursadığını bilmeden ne kadarını bildiğini umursamazlar.” – Dale Carniage

Doğrudan Satış İçerisinde Karşılaşabileceğiniz 10 Farklı Tip >>

Konuşduğunuzdan daha fazla dinleyin

Bir nedenden dolayı iki kulağın ve bir ağzın var. Onları bu oranda kullanın. Her zaman bütün konuşmaları yapıyorsan, gerçekten boşuna emek harcıyorsunuzdur. Konuştuğunun en az iki katı, insanları dinlemelisin.

Dinlerken kişiye bölünmemiş olan dikkatinizi verin. Sadece söylediklerine nasıl cevap vereceğinize odaklanmayın. Gözüne bakın, dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırın ve önemli hissetmelerini sağlayın. Aktif bir dinleyici olun. İyi bir dinleyici olduğunuzda, başarı ile nereye giderseniz gidin karşılanacaksınız. Ayrıca, dinleyerek, konuştuğunuzdan çok daha fazla şey öğreniyorsunuz.

Network Marketingde Başarı İçin Dinlemek >>

Sorular sormada iyi olun

İnsanların becerilerini geliştirmek için en iyi ipuçlarımdan biri, soru sormakta iyi olmaktır. Diğer kişinin kendileri hakkında konuşmasını sağlayın. Soru sormak, insanların sizden hoşlanmasını sağlamanın en kolay yollarından biridir. Unutma, insanlar kendileri hakkında konuşmayı sever.

Kimse gerçekten söylemek istediğin her şeyi duymak istemiyor ama kendilerinden konuşulmasını duymayı seviyorlar! Bunu asla unutma. Eğer insanları kazanmak ve gittiğiniz her yere “hoş geldiniz” denmek istiyorsanız, diğer kişinin kendileri hakkında konuşmasını sağlayın.

Organizasyonunuzdaki Kişilerle İlişkileriniz Nasıl Olmalı? >>

Olumlu bir tutum geliştirin

Her zaman tavrınızı yakından takip edin. Kimse ekşi ya da kötü bir tavrı olan birini sevmez. Kötü bir gün geçiriyorsan, kendine sakla. Mavi hissediyorsanız, kendinize saklayın. Sorunlarınızı başkasına dökmeyin.

Odaya girdiğinizde insanların odadan kaçmalarını değil, mutlu olmalarını istersiniz. Herkes karizmatik kişiyi büyük bir tavırla sever. Olumlu şeyleri araştırın ve tutumunuzu yakından takip edin. Diğer pozitif insanlarla ilişki kurun ve hayatınızdaki sızlananlardan ve şikayetçilerden kurtulun. Unutma, problemler senin üst seviyene kadar gider. Asla, asla kendi ekibinle olan problemlerin hakkında konuşma.

Diğerlerinde en iyiyi arayın

“Kimse mükemmel değildir. Mükemmel değilim. Sen de değilsin.”

İnsanlarda en iyisini aramaya çalışın. Herkesin hayran olmaya değer özellikleri, yetenekleri ve nitelikleri vardır. Bazen, bu şeyleri bulmak için yüzeyin altına bakmak gerekir, oradalar! Sevmediğiniz şeyler yerine, hayran olduğunuz ve sevdiğiniz niteliklere odaklanın. Başkalarındaki potansiyele bakın ve onu geliştirmek için elinizden geleni yapın. Bu başarılı bir ilişki kurmanın yoludur.

Network Marketingi Part Time Yapabilir Misiniz >>

Gülümseyin

Şu inci beyazlarını göster! Yüzüne bir gülümseme koy. Telefonda veya şahsen birisiyle konuşurken, gülümse. Bu büyük bir fark yaratacaktır. Gülümserken üzgün olmak zordur. Gülümsemeniz normalde diğer kişiyi size geri gülümsemesi için etkileyecektir. İsterseniz dışarıya çıktığınız zaman deneyin.

İnsanları tedavi edilmeyi istedikleri şekilde tedavi edin

Altın Kural, insanlara tedavi olmak istedikleri şekilde davranmanızı söylüyor. Tanıştığınız herkese kendi annenize veya kızınıza davrandığınız gibi davranın. Küçük şeyleri de yapmayı unutmayın. Küçük şeyler önemli! Ufak bir hediye, ufak bir işini halletmek, doğum gününü hatırlamak gibi.

Doğrudan Satışta 60-90 Gün Kuralı Nedir? Püf Noktalar >>

Görgü kurallarını önemseyin

“Lütfen” ve “teşekkür ederim” cümleleri size çok uzun bir yol aldırır. Eğer bir erkekseniz, bir kadın odaya girdiğinde ayakta durmak yapılacak doğru şeydir. İnsanlara iyi davranmak ve temel görgü kurallarına sahip olmak iyi sonuç verir.

Ağzınız kapalıyken sakınızı çiğneyin, nefesinizi kontrol edin ve kadınlara saygı gösterin. Her zaman söyleyin “lütfen” ve “teşekkür ederim” kelimelerini. Günümüzde çoğu insan bir telaş içinde ve bunu yapmayı unutuyorlar.

Sizi Mükemmel Bir İletişimci Yapacak İpuçları >>

Takdir etmeyi bilin

En büyük insan ihtiyaçlarından biri, takdir edilmektir. Bu temel bir ihtiyaçtır. İnsanlar takdir edilmek için cenneti ve dünyayı hareket ettirirler. Çoğu insan evde veya işte takdir görmüyor. İnsanların onları takdir ettiğinizi bilmelerini sağlayın. El yazısı notları gönderin. Küçük şeyleri yapan insanlara onları takdir ettiğinizi söyleyin. İnsanlara onları takdir ettiğinizi gösterin. İnsanların özel ve önemli hissetmelerini sağlayın. Farkı göreceksiniz.

İnsanların adlarını hatırlayın

Bu yıllardır başarılı insanların uğraştığı bir konu. İnsanların isimlerini hatırlamak çok önemlidir. Çoğu insan için, adları kelime hazinelerinde en önemli kelimedir. İlk kez birisiyle tanıştığınızda, onlarla konuşurken isimlerini en az 10 kez tekrarlayın. Adınızı, kafanızdaki bir resim, kafiye veya resim ile eşleştirerek hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Ne zaman biriyle konuşursanız, isimlerini söyleyin. Hepimiz adımızı hatırlayabilen diğer insanları severiz.

Network Marketingde Takım Ruhunu Anlatan Filmler >>

Bonus İpucu: Beden dilinizi izleyin

Beden diliniz, mesajınızı konuştuğunuz sözcüklerden daha fazla iletişim kurar. Vücut dilinizi yakından takip ettiğinizden ve iletmek istediğiniz mesajla aynı olduğundan emin olun.

Son düşünceler

Özetle, bunlar ağ pazarlamacıları için en iyi insan becerilerilerindendir. Sonuç olarak, pazarlama ağında başarılı olmak istiyorsanız, insan becerilerinizi geliştirmeniz gerekir.

İnsanların yeteneklerini geliştirmelisiniz. Tüm farklı insan tipleriyle iyi geçinmek zorundasınız. İnsanların sizi tanımalarını, size güvenmelerini sağlamalısınız. Bunu yapamazsanız, gerçekten işle mücadele edeceksiniz.