fbpx

Kendinizi En İyi Yıla Hazırlayın – Bu Yıl Sizin Yılınız

Yıllar geçtikçe, geleceğe doğru hızla koşarken, zaman fark edilmeden geçer. Bazı insanlar hayatlarını yaşamayı unutacak kadar hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışırken, diğerleri hala zamanın olduğunu düşünüyor, bu yüzden hayal etmeye devam ediyorlar.

Bu insanlardan herhangi biriyseniz, 2019’un hayatınızda bir başka kaçırılan yıl olmasına izin vermeyin. Bunlara ulaşmak için hiçbir çaba sarf etmeden planlar yapmak veya yalnızca emeğinizin meyvelerinden gerçekten zevk almadan planlarınızı gerçekleştirmeye odaklanmak yerine, bu yıl kendinize odaklanmalısınız. Mutluluğunuz, kişisel memnuniyetiniz, refahınız… Profesyonel başarı veya kişisel gelişim için çabalıyorsanız, yolculuğunuza hazırlıklı başlamalısınız.

Her şey bir hayal ile başlar

Martin Luther King Jr., “Bir hayalim var.” dedi ve onun hayali dünyanın hedefi haline geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bir adamın hayalini gerçeğe dönüştürmek için savaşıyor ve her gün daha gerçek oluyor. Böylece, kendinize rüyalarınızın ne olduğunu sormanın zamanı geldi. Daha iyi bir gelecek için vizyonunuz nedir? Hayatında neler başarmak istiyorsun? Sadece bu soruları cevapladığınızda, hayalinizi gerçekleştirmek için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sizi mutlu eden şeyin daha iyi bir görüntüsünü elde etmek için geleceğinizi görselleştirmeye çalışın. Gelecekle ilgili vizyonunuz olduğunda, bunu gerçeğiniz haline getirmek için özel bir plan geliştirebilirsiniz.

Denge Anahtardır

Hayatta ne yaparsan yapın, dengeyi hedeflemelisin. Yalnızca tek bir hedefe odaklanmak sizi yaşamdaki diğer deneyimlere habersiz hale getirebilir. Ayrıca, yaşamdaki denge, birinin sağlığı için çok önemlidir.

Böyle bir dengeye ulaşmak çoğu zaman bedeninizle zihniniz arasında bir bağlantı kurulmasını gerektirir. Zihin ve beden karmaşık ve yakından bağlantılıdır, bu yüzden mutlu, sağlıklı ve yerine olmak istiyorsanız ikisine de dikkat etmeniz gerekir.

Bunu başarmanın basit bir yolu, farkındalığı pratik yapmaktır. Kendiniz ve etrafınızdaki dünyadan daha çok haberdar olabilirsiniz. Dikkat, içsel benliğiniz, bedeniniz ve zihninizle temasa geçmenize yardımcı olabilir. Son olarak, gereksiz stres ve aşırı tepkilerden arınmış dengeli bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.

Kişisel Gelişim En İyi Yatırımdır

Dünyadaki tüm bilgiler öğrenilemez, bu da her zaman öğrenebileceğiniz yeni bir şey olduğu anlamına gelir. Bilginizi genişletmek ve kendiniz üzerinde çalışmak, yapabileceğiniz en iyi yatırımdır.

Uyum Organizasyonu

Gereksiz dikkat dağıtma olmadan, hedeflerinize ulaşmaya odaklanabileceksiniz. Daha organize bir yaşam tarzı benimsemenin birçok yolu var. Sizi çalışmaya motive edecek, bir günlüğüne planlarınızı yazacak, bir organizasyon planı hazırlayacak ya da yapılacaklar listesi yazacak bir ev ofisi oluşturabilirsiniz. Bunların hepsi, hayatınızdaki kaosu yenmenize ve sizi başarıya odaklamanıza yardımcı olabilecek pratik adımlardır.

2019 yılı, kendinize ve kişisel gelişiminize odaklandığınız yıl olmalı ve yapmanız gereken ilk şey, gerçeğinize dönüşecek bir hayalin ortaya çıkmasıdır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,743BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,625TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Mayıs ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Farkındalık Kazanmanın Değeri

Kişisel gelişim bölümümüzde bu defa farkındalık üzerine duracağız. Farkındalık nedir? Farkında olmak nedir? Kişisel farkındalık kazanmak insanların hayatı anlama noktasında aşacağı engellerin başında gelir....

Kısa Hikayeler – Mutsuz Kral Hikayesi

Mutsuz kral hikayesi nedir? Bakış açınızı değiştirecek anlamlı hikayeler son derece önemlidir. Kısa hikayeler bölümümüzde mutsuz bir kralın hikayesini paylaşıp mutluluk kavramı üzerinde duracağız. Nedir...

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....