fbpx

Kendinizi En İyi Yıla Hazırlayın – Bu Yıl Sizin Yılınız

Yıllar geçtikçe, geleceğe doğru hızla koşarken, zaman fark edilmeden geçer. Bazı insanlar hayatlarını yaşamayı unutacak kadar hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışırken, diğerleri hala zamanın olduğunu düşünüyor, bu yüzden hayal etmeye devam ediyorlar.

Bu insanlardan herhangi biriyseniz, 2019’un hayatınızda bir başka kaçırılan yıl olmasına izin vermeyin. Bunlara ulaşmak için hiçbir çaba sarf etmeden planlar yapmak veya yalnızca emeğinizin meyvelerinden gerçekten zevk almadan planlarınızı gerçekleştirmeye odaklanmak yerine, bu yıl kendinize odaklanmalısınız. Mutluluğunuz, kişisel memnuniyetiniz, refahınız… Profesyonel başarı veya kişisel gelişim için çabalıyorsanız, yolculuğunuza hazırlıklı başlamalısınız.

Her şey bir hayal ile başlar

Martin Luther King Jr., “Bir hayalim var.” dedi ve onun hayali dünyanın hedefi haline geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bir adamın hayalini gerçeğe dönüştürmek için savaşıyor ve her gün daha gerçek oluyor. Böylece, kendinize rüyalarınızın ne olduğunu sormanın zamanı geldi. Daha iyi bir gelecek için vizyonunuz nedir? Hayatında neler başarmak istiyorsun? Sadece bu soruları cevapladığınızda, hayalinizi gerçekleştirmek için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sizi mutlu eden şeyin daha iyi bir görüntüsünü elde etmek için geleceğinizi görselleştirmeye çalışın. Gelecekle ilgili vizyonunuz olduğunda, bunu gerçeğiniz haline getirmek için özel bir plan geliştirebilirsiniz.

Denge Anahtardır

Hayatta ne yaparsan yapın, dengeyi hedeflemelisin. Yalnızca tek bir hedefe odaklanmak sizi yaşamdaki diğer deneyimlere habersiz hale getirebilir. Ayrıca, yaşamdaki denge, birinin sağlığı için çok önemlidir.

Böyle bir dengeye ulaşmak çoğu zaman bedeninizle zihniniz arasında bir bağlantı kurulmasını gerektirir. Zihin ve beden karmaşık ve yakından bağlantılıdır, bu yüzden mutlu, sağlıklı ve yerine olmak istiyorsanız ikisine de dikkat etmeniz gerekir.

Bunu başarmanın basit bir yolu, farkındalığı pratik yapmaktır. Kendiniz ve etrafınızdaki dünyadan daha çok haberdar olabilirsiniz. Dikkat, içsel benliğiniz, bedeniniz ve zihninizle temasa geçmenize yardımcı olabilir. Son olarak, gereksiz stres ve aşırı tepkilerden arınmış dengeli bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.

Kişisel Gelişim En İyi Yatırımdır

Dünyadaki tüm bilgiler öğrenilemez, bu da her zaman öğrenebileceğiniz yeni bir şey olduğu anlamına gelir. Bilginizi genişletmek ve kendiniz üzerinde çalışmak, yapabileceğiniz en iyi yatırımdır.

Uyum Organizasyonu

Gereksiz dikkat dağıtma olmadan, hedeflerinize ulaşmaya odaklanabileceksiniz. Daha organize bir yaşam tarzı benimsemenin birçok yolu var. Sizi çalışmaya motive edecek, bir günlüğüne planlarınızı yazacak, bir organizasyon planı hazırlayacak ya da yapılacaklar listesi yazacak bir ev ofisi oluşturabilirsiniz. Bunların hepsi, hayatınızdaki kaosu yenmenize ve sizi başarıya odaklamanıza yardımcı olabilecek pratik adımlardır.

2019 yılı, kendinize ve kişisel gelişiminize odaklandığınız yıl olmalı ve yapmanız gereken ilk şey, gerçeğinize dönüşecek bir hayalin ortaya çıkmasıdır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...