Kişisel Gelişiminiz İçin Anahtar Düşünce Yapısı

Kişisel Gelişiminiz İçin Anahtar Düşünce Yapısı

Kişisel gelişiminizden bahsediyorsak, zihniyetiniz önemli bir rol oynar. Doğru zihniyete sahipseniz, çok fazla büyüyebilirsiniz. Ama eğer sahip değilseniz, kendi büyümenizi engellersiniz.

Bu durumda düşünce yapınız sabit zihniyet veya gelişme odaklı bir zihniyet olabilir.

Baking Heart Of Television GIF by Hallmark Channel - Find & Share on GIPHY

Sabit zihniyet, yeteneklerin sabit olduğuna inanır. Bir şeyde iyisin ya da değilsin. Örneğin, matematikte iyi olmadığınızı düşünüyorsanız, bunu asla değişmeyecek bir gerçek olarak kabul edersiniz. Sabit zihniyet, kişisel gelişimin düşmanıdır.

Diğer taraftan gelişme odaklı zihniyet, her zaman yeteneklerinizi geliştirebileceğine inanır. Şu an bir şeyde iyi olmayabilirsiniz, ama bu hiçbir zaman iyi olamayacağınız anlamına gelmez. Bunun yerine, çabaya harcarsanız, durumun değişebileceğini ve hatta değişeceğini görürsünüz. Büyüyebileceğinize inanın.

https://giphy.com/gifs/free-top-press-BL9nNuxyGRiUM

Geçmiş deneyimlerinizin ve hatta kendi düşüncelerinizin inançlarınızı sınırlamasına izin vermemelisiniz. Geçmişte bir şeyden başarısız olmanız, bunun için asla iyi olamayacağınız anlamına gelmez. Sadece biri söylediği için yapamayacağınız anlamına gelmez. Çabaladığınız sürece her şeyde daha iyi olabilirsiniz.

Kendinizi kontrol edin. Sabit zihniyet sizi geri tutuyor mu? Asla büyümeyeceğinize inandığınız bir alan var mı? Varsa, zihniyetinizi gelişme zihniyetiyle değiştirin. “Yapamam” yerine “Yapabilirim” deyin. Tabi ki bazı hedefler için çok çalışmanız gerekiyor olabilir, ama önemli olan yapabileceğiniz gerçeği ve buna olan inancınız.

Gerçekleşmeyi bekleyen çok fazla potansiyeliniz var. Yanlış zihniyete kilitlenip kalmanıza izin vermeyin. Doğru zihniyete sahip olun. Büyüyebileceğinize inanınca dünya sizin için daha iyi bir yer olacak. Her şey dünyaya bakış açınızla alakalı. Bir resime herkes bakabilir ve herkesin o resimde gördüğü şey farklıdır. İşte buradaki olay, o resimde sizin potansiyelinize ulaştıracak noktayı görmeniz şart.