Network Marketing Firmaları Avon

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: AVON

1 – Kurumsal Kimlik;

David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde yaklaşık 70 ülkede toplam 6 milyonun üzerinde Bağımsız Satış Temsilcisi olan, yabancı Network Marketing firmasıdır.

David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur.

Resmi sitesinde, firma hakkında; “Burası AVON, 130 yıldır kadınların güzellik, yenilik, iyimserlik ve her şeyden önemlisi kadınların kadınlar için çalıştığı şirket.”

1886 yılından günümüze, mutfaktan liderler çıkaran dünyanın önde gelen güzellik markalarından AVON milyonlarca kadının yaşamına güzellik katmaktadır.

Kurucusu David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde yaklaşık 70 ülkede toplam 6 milyonun üzerinde Bağımsız Satış Temsilcisi ile dev bir doğrudan satış şirketidir.

Yeni mottosu “Güzelliğe Değer Katar”la bir yandan kadınları güzelleştiren AVON, diğer yandan onların hayatlarını iyileştirmeye odaklanmaktadır. Tüm bunlarla birlikte faaliyet gösterdiği ülkelerde milyonlarca kadın tarafından kurulmuş bir kardeşlik zinciri oluşturmak en önemli amaçları arasında yer almaktadır.

Merkezi New York’ta bulunan AVON’un ürün gamında, AVON Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques gibi birçok ünlü makyaj, parfüm, cilt bakımı, güzellik, moda ve ev ürünü markası bulunmaktadır. Dünyada başka hiçbir kozmetik markasının AVON kadar çok sayıda kendi ismini taşıyan ürünü yoktur.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

“Güzelliğe Değer Katan” AVON yüksek kaliteli ürünleri ile kozmetik sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte en önemli farkı ise dünyanın her yerinden milyonlarca kadına ve ailelerine daha iyi bir hayat olanağı kazandırmaktır.

Ayrıca eğitim olanaklarından, sosyal sorumluluk projelerinde yer alma fırsatına kadar birçok alanda destek vererek onların yanında yer almaktadır.

İlk günden bugüne iş modelinin kadınların güçlenmesi üzerine kuran AVON “Dünya kadınlarının kişisel gereksinimlerini, ürün ihtiyaçlarını ve hizmet beklentilerini en iyi anlayan ve karşılayan şirket olmak” vizyonuna sadık kalmaktadır.

AVON kendini güçlü hisseden kadınlarla dolu bir dünya yaratmak istemektedir. Çünkü kendini güçlü hisseden kadınların daha güzel bir dünya yaratacağına inanmaktadır.

Bu amaçla her gün daha iyi ve kaliteli ürünleri tüketicileriyle buluşturmak için kendiyle yarışan AVON, Şangay’da ve New York’ta bulunan AR-GE merkezinde 350’den fazla bilim adamı ve araştırmacı görev yapmaktadır. Söz konusu merkezde bir yandan Güzelliğe Değer Katarken, bir yandan da yüksek teknoloji ve kaliteli ürünler geliştirmektedir.

AVON ayrıca kadın, toplum ve çevreye yönelik hassasiyeti, dünya çapında yürüttüğü birçok sosyal sorumluluk kampanyasıyla desteklenmiş, sürdürülebilirlik alanında dünya çapında birçok önemli ödülün sahibi olmuştur.

Dünyada AVON ile ilgili daha fazla bilgi için www.avoncompany.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.”şeklinde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

PARFÜM

Kadın Parfüm, Erkek Parfüm ,Seyahat Boyu Parfümler

MAKYAJ

Dudak, Yüz, Göz, Tırnak, Makyaj Aksesuarları

CİLT BAKIMI

Makyaj Temizleyici, Yüz Nemlendiricileri, Göz Çevresi Bakımı, Temizleyici & Tonik, Maske & Peeling, Losyon, Serum, Çok Amaçlı Nemlendiriciler, El ve Dudak Bakımı, Güzellik Yardımcıları

KİŞİSEL BAKIM

Kolonya, Vücut Bakımı, Banyo ve SPA Ürünleri, Maske & Peeling, Ayak Bakım Ürünleri, Deodorant & Roll-on, Yüz Nemlendiricileri, Erkek Bakım Ürünleri, Çocuk Bakım Ürünleri

SAÇ BAKIMI

Saç Aksesuarları, Taraklar / Fırçalar, Saç Bakım Maskeleri & Serumlar & Spreyler, Saç Şekillendirme Ürünleri, Saç Boyaları, Şampuanlar & Saç Kremleri

MODA

Takı, İç Giyim, Saat, Dış Giyim, Çanta, Cüzdan ve Aksesuar

EV

Hediyelik & Dekorasyon, Spor Yardımcıları

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Firmanın sitesinde kazanç planı ile ilgili bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için firmaya bağlı bir bağımsız temsilci ile irtibata geçebilirsiniz.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

İade ve İptal

Satın aldığım üründen memnun kalmazsam iade edebiliyor muyum?

Tüm iade süreci müşteri ve Avon arasında gerçekleşecektir. Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir. İade göndermek istediğinde fatura üzerindeki “Ürün İade Bilgileri” alanını eksiksiz doldurup imzalamalısın. İadelerini PTT Kargo teslimatı sırasında ya da teslimat sonrası 1 gün içerisinde PTT şubelerine giderek verebilirsin. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmekir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilemez. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilebilir. Diğer kargo firmaları ile ücretli gönderebilir. 60 TL altındaki siparişlerde 6TL teslimat ücreti alınır. Koli iadesi durumunda faturaya yansıtılan teslimat ücreti müşteriye iade edilmemektedir. Kabul edilen ürün iade bedeli en geç 10 gün içinde kredi kartına iade edilir.

Kaç gün içerisinde iade gönderebilirim?

Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Nasıl iade gönderebilirim?

Müşterimiz, fatura altındaki kesilebilir iade alanını doldurup imzalayarak PTT Kargo subesine bırakmalıdır. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilememektedir. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilmektedir.  Diğer kargo firmaları  ile ücretli gönderebilir.

İç giyim ürünlerinin iade şartları nedir?

Mayolarda ve iç giyim alt çamaşırlarda, deneme esnasında ağ kısmındaki hijyen bantları asla çıkarılmamalı aksi halde değişim yapılmamaktadır. İç giyim üst grupta kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.

Ürün değişimi yapabiliyor muyuz?

Ürünlerde renk, beden değişimi yapılamıyor, dilersen ürünü iade olarak gönderebilirsin. Ürünün hasarlı olması durumunda iade olarak işleme alınır.

Sipariş

Nasıl sipariş verebilirim?

Satın almak istediğin ürünleri sepetine at, sana uygun teslimat modelini seç siparişin sana ulaşsın.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Siparişini gönderdikten sonra değişiklik yapamazsın.

Aldığım ürünlerin fiyatlarına kdv dahil midir?

Satın aldığın ürünlerin fiyatına KDV dahildir. Faturanızda kdv oran ve tutarını ayrıca görebilirsin.

Kargo ve Teslimat

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Siparişi onaylamadan önce yazacağın adrese ürünlerini gönderebilirsin. Siparişi gönderdikten sonra adres değişikliği yapılamaz.

Siparişim ben adresde yokken gelmiş, ne yapabilirim?

PTT Kargo teslimatlarında alıcıya ulaşılamaması durumunda, kargon; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 10 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde 10 gün sonunda Avon’a iade edilir.

Yurt dışına teslimatınız var mı?

Sadece yurtiçinde satışımız bulunuyor.

Kargo hizmeti için bedel ödeniyor mu?

60 TL altındaki siparişlerde 6TL teslimat ücreti alınır. Koli iadesi durumunda faturaya yansıtılan teslimat ücreti müşteriye iade edilmemektedir.

Kargo takibimi nasıl yapabilirim?

Yönetim paneli sayfasında bulunan “Kargom nerede” linkine tıklayarak kargo takibini yapabilirsin. Bu koli için telefonuna gönderilen SMS’leri takip edebilir veya bukoli çağrı merkezini arayabilirsin.

Ödeme

Banka kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Online ödeme yapılan teslimat modelinde sadece kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor ama dilersen Online Temsilcinden kargo ücreti ödemeden ürünlerini elden teslim alabilirsin.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Değerli Müşterimiz, 27.09.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan 29840 sayılı yönetmelik ile kozmetik harcamalarında taksit uygulamasına son verilmiştir. Yönetmelik 27.09.2016 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş olup, sistemsel olarak geliştirmelerin tamamlanmasının ardından taksit seçeneği kaldırılacaktır. Sistemsel değişiklik yapılana kadar taksitli ödeme seçen müşterilerimizin ödemeleri taksitsiz olarak 30 gün sonra kredi kartından çekilecektir.

Havale yoluyla ödeme yapabiliyor muyum?

Hayır ödemeler kredi kartı ile yapabilir veya Temsilci Teslimat sipariş modelini seçerek sipariş verebilirsin.

Şifre İşlemleri

Şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor?

Müşteri girişi sayfasındaki “şifremi unuttum” a tıklayp Avon’da kayıtlı e-posta adresini yazdığında mail olarak gönderiliyor.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin bulunduğu alandan “Hesabım”a giriş yaptığında Kişisel Bilgilerim” sayfası çıkıyor. Bu alandaki “Şifremi Değiştir” linkinden şifre değiştirebilir.

Fırsat ve Promosyonlar

Kupon kodu nedir?

Kupon Kodu Online Mağazadan sipariş veren Müşterilerimize özel tanımlanan hediyeleri kazanmak için kullanılır. Sipariş verdiğin tarihlerde kullanabileceğin bir kupon kodu varsa sipariş sayfasında kampanya detaylarını görebilirsin.

Promosyonlardan nasıl faydalanabilirim?

Ürünlerimizi promosyonlu olarak satın alabilmek için ana sayfamızda bulunan “Fırsatlar” sekmesi üzerinden sipariş vermelisin.

Hediye olarak gönderilen ürünler hakkında bilgi alabilir miyim?

Katalogda hediye olarak gönderilen ürünlerin, stoğunun tükenmesi durumunda Avon ikame ürün gönderme hakkını saklı tutar.

Katalogdaki promosyonları sitede nerede bulabilirim?

Ürünlerimizi promosyonlu olarak satın alabilmek için ana sayfamızda bulunan “Fırsatlar” sekmesi üzerinden sipariş vermelisin. Katalogta listelenen teklif ve promosyonların tümü avon.com.tr’de geçerli olmayabilir. Teklif ve promosyonlar hakkında daha detaylı bilgi için lütfen Temsilcinize danışın.

Diğer

Temsilci değiştirmek veya silmek istiyorum ne yapmalıyım?

Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin üzerine gelip, “Temsilcim” sekmesinden “Temsilcimi Sil” Temsilcimi Değiştir” sekmelerini kullanabilirsin.

Siparişlerimin Temsilciye ulaştığını nasıl anlarım?

Siparişinizin son aşamasında, “Gönder” butonunu tıkladığınızda siparişinizin Temsilcinize iletildiği ile ilgili mesaj, ekranınızda yer alacaktır ayrıca siparişiniz Temsilciye ulaştığında siteye kaydettiğiniz e-mail adresinize siparişinizin durumu ile ilgili bilgilendirme maili gönderilecektir.

Temsilcime sipariş verdikten sonra teslimat ve ödemeyi nasıl yapacağım?

Siparişiniz doğrudan Temsilcinize iletildiğinden Avon ürünlerinizin teslimatı ve ödeme konusundan sorumlu değildir. Teslimat, ürünler ve ödeme ile ilgili durumlar için Temsilcinizle irtibata geçebilirsiniz.

Temsilci değiştirmek veya silmek istiyorum ne yapmalıyım?

Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin üzerine gelip, “Temsilcim” sekmesinden “Temsilcimi Sil” Temsilcimi Değiştir” sekmelerini kullanabilirsin.

Temsilcimle nasıl irtibata geçebilirim?

Müşteri girişinizi yaptıktan sonra ana menüde bulunan “Temsilcim” alanını tıklayarak Temsilcinizin porfiline ulaşabilirsiniz. Profil üzerinde yer alan telefon numarasından veya e-mail adresi üzerinden kendisi ile irtibata geçebilsiniz ayrıca siparişiniz ile ilgili tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-mailinde Temsilcinizin iletişim bilgileri yer almaktadır.

Siparişlerimi gönderebileceğim Avon Satış Temsilcisine internet siteniz üzerinden nasıl ulaşabilir?

Anasayfada yeralan “Temsilci Bul” alanını tıkladıktan sonra; Belirli bir Temsilci’yi arıyorsanız; Temsilcinize ait eposta adresini veya telefon numarasına girerek ya da “Daha fazla arama seçeneği” alanını tıklayarak Temsilcinizin bulunduğu İl, Ad ve Soyad bilgisini girerek ulaşabilirsiniz. Size en yakın Temsilciyi önermemizi istiyorsanız; “Bana en yakın Temsilciyi öner” alanına detaylı adres bilginizi yazmanız yeterli olacaktır

Avon’un satış noktalarına nasıl ulaşabilirim?

Ürünlerimizi yalnızca Temsilcilerimiz aracılığıyla ve Avon.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Ürünlerin son kullanma tarihi nerede yazıyor?

Kozmetik Kanunu geregi bir urun uretim tarihinden sonra 30 aydan daha uzun bir sure urun stabilitesini koruyabiliyorsa, son kullanma tarihi yazilmasi gerekmemektedir. Avon urunlerinde Son kullanma tarihi yazmamasinin nedeni, urunlerimizin direkt isi ve gunes isigina maruz kalmadan, 3 sene (36 ay) boyunca stabilitesini koruyabilmesidir. Urun ambalajlarimizin alt kisminda, uretim tarihleri bir kodlama sistemiyle yer almaktadır. Ornegin Z020415 seklinde olan bu kodlama sistemine gore urunun 02.04.2015 tarihinde uretildigi anlasilmaktadir. Bu durumda urunun son kullanma tarihi bu tarihten 3 yıl sonra yani 02.04.2018 olmaktadir. Urunlerimizin uzerinde acildiktan sonraki kullanim suresini gosteren bir ibare yer almaktadir. Ornegin 12M gibi bir ibare gordugunuzde; bu urun acildiktan sonra 12 ay kullanilabilir demektir. Parfumlerde mikrobiyolojik bozunma veya kirlenme sozkonusu olamayacagi icin saklama ve kullanim suresi esit olup, uretim tarihinden itibaren 36 aydir.

Satın aldığım ürünün üretim yeri Çin, ürünleriniz Çin malı mı?

Tüm ürünlerimiz Avon’un üretim tesislerinde kalite güvencesi kontrolu altinda ve Avon standartlarına göre üretilmekte ve müşterilerimize sunulacak haliyle ithal edilmektedir. Avon’un Amerika, Avrupa, Uzak Doğu Ülkelerinde uretim merkezleri bulunmakta olup ürünlerin üzerinde ürünün üretildiği üretim merkezinin bulunduğu Ülke’nin ismi yazmaktadir. Avon Standartları global standartlar olup Amerika’da, Avrupa’nın veya Uzak Doğuda herhangi bir ülkesinde nerede olursa olsun aynidir.

Avon ürünleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı mı?

Türkiye’de satılan kozmetik ürünler Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayınlanan 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ve 25823 sayılı Kozmetik Yönetmeliği’ne tabiidir. Mevcut Kanun ve Yönetmeliğe göre Sağlık Bakanlığı kozmetik ürünlere piyasata sunmadan önce ön izin vermemektedir, bu nedenle yasalara uygun herhangi bir kozmetik ürünün üzerinde izin tarih ve numarasının yer almaması gerekir. Sağlık Bakanlığı kontrollerini piyasa denetimleri ile gerçekleştirmektedir. Avon Kozmetik olarak mevcut kanun ve yönetmeliğe uygun olarak kozmetik ürünlerimizin bildirimlerini Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapmaktayız.

Avon hayvanlar üzerinde test yapıyor mu?

“Hayvan haklarına saygı, Avon’un dünya çapındaki ürün güvenliği felsefesinin temel taşlarından biridir. Avon, 25 yıl önce aldığı kararla hayvan deneylerine son veren ilk büyük Kozmetik şirketidir ve ürün güvenliği ile ilgili testlerimiz hayvanlar üzerinde yapılmamaktadır.Bunun yerine hayvanlar üzerinde yapılmayan ürün güvenliği test yöntemlerini kullanmaktayız. Ne yazık ki bazı ülkeler hayvan testlerinin de dahil olabildiği bazı ek güvenlik testlerini zorunlu tutmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile hayvan kullanılmayan test metodlarının kullanımını sağlayarak, yönetmeliklerin değişimini teşvik edecek ikna çalışmalarına yön vererek bu konudaki toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Uzlaşma sağlanamadığı takdirde ise, global ölçekte faaliyet gösteren tüm kozmetik şirketleri gibi, çalışılmakta olan ülkenin yasal gerekliliklerine uymakla yükümlüyüz. ”

Önemli not:

Avon hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?