Network Marketing Firmaları Belizya

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: BELİZYA

1 – Kurumsal Kimlik;

Belizya Network, yerli Network Marketing firmalarından olup merkezi İstanbul’dadır.

Belizya network, yerli Network Marketing firmalarından olup merkezi İstanbul’dadır.

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Türkiye’de üretici olarak çalışmakta olan firmamız Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihraç yapmaktadır. Felsefemiz Türkiyenin kazanması, Türk firmalarının kendilerini yurt dışında güzel bir şekilde temsil etmeleri ve isimlerini duyurmalarıdır. Belizya ile Türkiye’de yeni bir sektöre giriş yapmış bulunmaktayız, hedefimiz Türkiye’deki kadınların ayaklarının üzerine sağlam basmaları, gelirlerini elde etmeleri  ve bu sayede çevrelerini genişleterek sadakati  sorumluluk almayı ve yaratıcı olmayı teşvik etmektir.“şeklinde açıklama yapılmaktadır.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

KADIN

Atlet, Bluz, Çorap, Dış Giyim, Fantezi, Gecelik, Hamile Koton, Korse, Koton Takım, Külot, Sütyen, Tayt

ERKEK

Atlet,Çorap, Dış Giyim, Koton Takım, Külot

ÇOCUK

Atlet, Bebek, Çorap, Koton Takım, Külot, Oyuncak

AKSESUAR

Çanta, Saat, Takı

EV TEKSTİLİ

MUTFAK

TEMİZLİK

TERMAL

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Firmanın sitesinde kazanç planı ile ilgili bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için firmaya bağlı bir bağımsız temsilci ile iletişime geçiniz.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

ÜYE KAYIT ÜCRETİ VAR MI?

Belizya da üyelik ücreti bulunmamaktadır.

ÜYE OLDUKTAN SONRA SAYFAMA NASIL GİREBİLİRİM?

Üyelik işleminiz yapıldıktan sonra telefonunuza mesaj olarak gelen kullanıcı kodunuz ve şifrenizle www.belizya.com üye giriş bölünden üye girişi yapabilirsiniz.

SİPARİŞİMİ NASIL VEREBİLİRİM?

Siparişinizi kullanıcı kodu ve şifrenizle sisteminize girerek verebilir, Üst grup liderinden yardım alabilir, Telefon numaralarımızdan 02129453410 dan Şirket whatsapp numaramızdan 05538123410 siparişlerinizi verebilirsiniz.

SİPARİŞİMİ NASIL ÖDEYEBİLİRİM?

Siparişlerinizi kapıda nakit Kapıda kredi kartı Sipariş sırasında kredi kartı Havale olarak (havale işleminiz gerçekleştikten sonra siparişleriniz kargoya verilmektedir ) Ödeme yapabilirsiniz.

SİPARİŞLERİM HANGİ KARGO İLE GELİCEK?

Belizya Ptt Mng ve Yurtiçi kargo ile çalışmakta Sipariş verirken yada katalog talep ederken kargonuzu seçebilirsiniz.

KARGO İÇİN SİPARİŞ VERME LİMİTİ VARMI?

Sipariş verirken 130 tl üzeri verdiğiniz siparişlere kargo ücreti eklenmemektedir 130tl altında kalan siparişlere 9.99 tl kargo ücreti siparişinize otomatik olarak eklenmektedir .kargo ücretini kabul ettiğinizde istediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz .

İADE GARANTİNİZ VARMI?

Siparişiniz faturalandıktan sonra 20 gün içerisinde faturası ile beraber ürününüzü iade edebiliyorsunuz.sisteminizden iade işleminizi başlatmanız gerekmektedir. tutarınızdan kargo ücreti düşüldükten sonra carinize işlenen tutarı bir sonraki siparişinizde kullanabilirsiniz.siparişinizi verdikten sonra indirim çeki kullandığınızda kargo gelmemesi için siparişinizi 130 tl ye tamamlamanız gerekmektedir NOT:sistemden iade işlemi başlatılmayan iadeler kabul edilmeyecektir.İade edeceğiniz ürün kullanılmamış,yıkanmamış ambalajı yırtılmamış ve kullanma hatası olmaması gerekmektedir.(bay bayan çocuk külot hijyen kuralları gereği iade kapsamında değildir iade alınmaz) Temsilciden kaynaklı iadelerde iade ücreti temsilciye aittir(müşteriniz vazgeçti,müşterinize ürün küçük geldi büyük geldi gibi vb… durumlarda ) Şirketten kaynaklı yanlış ürün, beden ve renk gönderiminde ,özürlü giden ürünlerde kargo ücreti şirketimize aittir.faturalanıp çıkışı yapılan kolilerin sebepsiz iptallerinde koli iade kargo ücreti temsilcimize aittir kargo ücreti ilk siparişine eklenecektir.

SİPARİŞ VERİRSEM KAÇ GÜNDE BENDE OLUR?

Sipariş verdikten sonra ürünleriniz 3 gün içerisinde kargoya verilmiş olur .kargonuz yaşadığınız şehre göre 1 ile 3 gün içerisinde siparişiniz size ulaştırılır.

ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL ALABİLİRİM?

www.belizya.com adresinine girerek temsilci giriş bölümünden şifremi unuttum butonunu tıklayın eposta yada kullanıcı no yazan yere telefonunuza gelen 000 başlayan kullanıcı kodunuzu yazarak altta nereye gönderelim başlığının altıdaki mail adresi yada telefon seçeneğini seçerek gönder butonuna basın birkaç saniye sonra şifreniz gelmiş olacak.

ÜYE OLMADAN SİPARİŞ VEREBİLİRMİYİM?

Üye olmadan da Belizya dan sipariş verebilirsiniz .www.belizya.com sayfasından MÜŞTERİ OL dan giriş yaparak üye olmadan istediğiniz ürünü alabilirsiniz.

ÜYELİK İPTALİ?

Üyelik işleminiz gerçekleştikten sonra 6 ay içerisinde aktiflik oluşturulmadıysa üyeliğiniz düşer.

SPONSOR DEGİŞİKLİGİ YAPABİLİRMİYİM?

Sistemimize üye olurken seçmiş olduğunuz sponsor lideriniz değiştirilmemektedir.

BELİZYA PARA?

100 tl Üzerinde olan primler isminize vereceğiniz hesap numaralarına her ayın 25ve 26 da aktarılacaktır.100 tl altında kalan Ekip satış cirosundan kazanmış olduğunuz primleriniz Belizya para olarak sisteminize aktarılır. Belizya paralarınızı siparişinizde kullandığınızda aktifliğinize sayılır.Prim kazanımını hak etmeniz için ay içinde 150 tl ile aktif olmanız gerekmektedir.

İADE ÇEKİ?

Siparişinizden iade ettiğiniz ürünlerin tutarı Belizya iade çeki olarak alacağınıza yansıtılır bir sonraki siparişinizde kullanabilirsiniz. Verilmiş olan siparişin %55 üzerinde kalan kısmı temsilciden kaynaklı iade edildiğinde. gönderim yapılan kargo ve iade gelirken oluşacak kargo ücretleri temsilcinin iade ürün tutarından düşülerek sistemine yansıtılacaktır . iade tutarınız harici Aktif olmak için 120tl sipariş vermeniz gerekir . İADE ÇEKLERİ AKTİFLİGE SAYILMAZ.

PRİM HAKEDİŞİ?

Ay İçerisinde 1/31 Tarihleri Arasında Prim Hak Edilişi Kazanılmışsa o Ay İçinde 120 tl İle Aktif Olunması Gereklidir Ay İçinde Aktiflik Sağlanmadığı Ay Primi İptal Olunur.Aktiflik Sağlanmışsa Stopaj Kesintisinden Sonra Kalan Tutar 100 tl Üzeri Hesaba Aktarılır 100 tl Altında Kalan Primler Belizya Para Olarak Kullanılır İlgili Ay İçerisinde Haketmiş Olduğunuz Primleriniz Bir Sonraki Ay Hesaplarınıza Yansıtılır.Ayın 1 de Belizya para olarak aktarılan primler ayın 31 ne kadar kullanılmalıdır Hesaplarınıza Yansıtılan Hak Ediş Primleriniz Ay içerisinde Kullanılmadığı Durumunda Sistemlerinden Silinir.Ekip Lideri Olan Temsilci 3 Ay Boyunda Ekibiyle Düzenli İletişim İçinde Olmadığı,Sosyal Medya paylaşımlarını Düzenli Yapmadığı,1. Kademe Ekibindeki Aktiflik Durumu (yeni kayıt,aktif sayısı)Gözle Görülür Şekilde Azalma Yada Olmama Gibi Durumlarda Lider Gerekli Şartları Yerine Getirmemiş Sayılacağından Lider Aktifliğini Yapmış Ve Gerekli Şartları Yerine Getirmiş Olsa da Pasif Sayılacaktır.

PRİM SİSTEMİ?

Belizya da ekip kurduğunuzda (5/4/3/2/1) 5 Kademeden ekip primi ile beraber sonsuz grup primin de alabiliyorsunuz .Yeni ekip kurmaya başladığınızda 5 kademe primle beraber ekibiniz ve cirolarınız yükselmeye başladığında sonsuz derinlik primi ile beraber prim hak edişiniz oluşmuş oluyor. Belizya’ya özel prim sistemiyle kazancınızı katlayarak kazanıyorsunuz.

İADE PROSEDÜRÜ NEDİR?

Temsilci olmanın kuralları vardır her temsilci temsilciliğini devam ettirebilmek için bu kuraları ve prensipleri peşinen kabul etmek ve bunlara uymak durumundadır. Bu kurallardan bir tanesi de Temsilci tarafından “temsilci indirimi” ile satın alınan ürünün iadesinde bilinmesi ve kabul edilmesi gereken ürün iade prosedürüdür. Ürünün satın alındığı dönemdeki aktifliğin düşmesine neden olmamak ve network grup cirosu, kişisel ciro ile prim akışının bozulmasına neden olmamak adına iade yapılan ürünün tutarı nakit olarak iade edilmez. Bunun yerine temsilcinin dilediği zaman dilediği siparişte harcayabileceği “sanal para” (Belizya Para ) hesabına işlenir. Bu temsilciye iki yönlü fayda sağlar; Birincisi: Temsilcinin, iade edilen ürünü satın aldığı dönemdeki cirosunun ve aktifliğinin düşmemesi sağlandı. İkicisi ise: Temsilcinin, iade ettiği ürünün tutarından hiç bir kesinti yapılmadan(oluşabilecek kargo ücreti hariç), hiç bir kayba ve zarar uğramadan dilediği zaman dilediği ürünü satın alması sağlanmış olur. Ayrıca, böylelikle Temsilcilik Network’ün de sınırsız derinlikteki alt temsilcilerin iadelerinden dolayı hiç bir temsilci hedefinde şaşma yaşamamış olur. Yukarıdaki bilgi ve nedenler doğrultusunda hiç bir temsilciye iadesinden dolayı nakit ödeme yapılmaz, her temsilci “temsilci indirimi” ile satın aldığı ürünün iadesinde sanal para alacağını ve bu sanal parasını başka ürün yada ürünlerin alışverişinde harcayacağını bilir, bunu kabul eder ve bu prosedüre uymak durumundadır. Hiç bir temsilci benim için bir istisna uygulanır diyerek şirkete bu konuda talepte bulunmamalıdır. Her talep RED olarak dönecektir. Network’ün sağlıklı yürüyebilmesi için bu kurallara uyulması çok büyük önem arz etmektedir.

Önemli not:

Belizya hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?