Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: ORIFLAME

1 – Kurumsal Kimlik;

Avrupa’nın büyük doğrudan satış firmalarından biri olan Oriflame, İsveç’te kurulmuş ve günümüzde 60’dan fazla ülkede aktif satış yapan bir network marketing firmasıdır.

İsveç’te kurulmuş ve günümüzde 60’dan fazla ülkede aktif satış yapan bir network marketing firmasıdır.

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Birliktelik, Ruh ve Tutku

Birliktelik, Ruh ve Tutku, Oriflame’in üç temel değeridir. Bu değerlere olan güvenimiz ile rekabetçi iş ortamında başarılı olacağımıza ve aynı anda dünyanın daha iyi bir yer olmasına yardımcı olacağımıza dair kendimizi emin hissederiz.

Birliktelik

Birlikte çalışan ve aynı amacı paylaşan insanlar muhteşem sonuçlar elde eder. Birbirlerini motive ederler, birlikte başarmak, tek başına çalışmaktan çok daha ödüllendiricidir.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Ruh

Yapabilirim ruhuna sahip insanlar kazanmak için hareket ederler ve hiç bir zaman pes etmezler. Başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya bağlıdırlar.

Tutku

Tutkulu insanlar dünyayı değiştirme gücüne sahiptir. Yaptıklarını sever ve sonuna kadar inanırlar. İçten içe bir fark yaratabileceklerini bilirler.

Hayalleriniz , İlham Kaynağımız™

Oriflame’in marka vaadi Hayalleriniz-İlham Kaynağımız™, şirketimizin geçmişini ve mirasını yansıtmaktadır. Kurulduğumuz günden beri, insanlara ilham verip hayallerini gerçekleştirmeleri için eşsiz bir iş fırsatı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz.

Hayallere inanıyoruz.

Biliyoruz ki; her hayal kişiye özgüdür ve özeldir. Bu yüzden dünyadaki herkesin hayallerine, hedeflerine değer veriyor, önemsiyoruz. Verdiğimiz önemin göstergesi olarak da yıllardır hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Eğer siz de hayal kurmak ve kurduğunuz hayallerin peşinden koşmak isteyenlerdenseniz, o halde hayallerinizden aldığı ilhamla çalışan, üreten Oriflame dünyasına hoşgeldiniz!

Güzelliğe inanıyoruz.

Güzelliğiniz de hayalleriniz kadar özeldir ve size özgüdür. İyi göründüğünüzde, kendinizi daha iyi hissedersiniz ve hayallerinize ulaşmak için daha mutlu ve umutlu olursunuz. Hayallerinizden ilham alarak İsveç’te geliştirdiğimiz güzellik ürünlerimizle milyonlara hayatlarını daha iyi yönde değiştirme fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Size inanıyoruz.

Bizim kültürümüz hayallere saygı ve inançtan geliyor. Sizi dinliyor, hayallerinizden ilham alıyoruz. Aldığımız ilhamla çalışıyor, üretiyoruz. Bu sebeple herkesi hayal kurması, hedeflerini belirlemesi için cesaretlendiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, hep birlikte hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir güzellik dünyası yaratabiliriz. Siz de hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye var mısınız? Biz varız, hayalleriniz için buradayız!“şekilde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

CİLT BAKIMI

Temizleyiciler, Tonikler, Arındırıcılar, Temizleme Aletleri, Göz Çevresi Bakımı, Göz Makyajı Temizleyici, Güçlendiriciler, Serumlar, Kapsüller, Nemlendirme, Gündüz Kremi, Gece Kremi, BB Ve CC Krem, Dudak Bakımı, Yüz Bakımları ,Maskeler & Arındırıcılar, Güneş Koruma, Güzellik Yardımcıları, Cilt Bakımı Araçları,Tıraş Ve Bakım, Cilt Bakım Ürünleri

MAKYAJ

Fondöten, Aydınlatıcı, Pudra, Baz, Kapatıcı, Allık, Bronzlaştırıcı, Yüz Makyaj Temizleyicisi, BB Ve CC Krem, Maskara, Göz Kalemi, Göz Farı, Göz Makyaj Temizleyicisi, Kaşlar, Ruj, Dudak Kalemi, Dudak Bakımı, Tırnak Cilası, Tırnak Cilası Temizleyicileri, Tırnak Bakımı, Güzellik Yardımcıları, Makyaj Fırçaları

KOKULAR

Kadın, Parfüm, Vücut Nemlendiricileri, Deodorantlar Ve Anti-Perspirantlar, Banyo Ve Duş, Erkek, Parfüm, Deodorantlar Ve Anti-Perspirantlar

KİŞİSEL BAKIM

Vücut Bakımı, Vücut Nemlendiricileri, El Bakımı, Ayak Bakımı, Deodorantlar Ve Anti-Perspirantlar, Vücut Pudraları, Selülit Karşıtı Ve Sıkılaştırıcı, Banyo Ve Duş, Vücut Yıkama Ve Duş Jelleri, Vücut Arındırıcıları, Güneş Bakım Ürünleri, Güneş Koruyucuları, Diğer, Depilatörler, Hassas Bölge Bakımı, Ağız Bakımı, Banyo Ve Vücut Araçları, Vücut Süngerleri & Fırçaları, Manikür Ve Pedikür Ürünleri, Erkek, Vücut Yıkama Ve Duş Jelleri, Deodorantlar & Anti-Perspirantlar, Çocuk Ve Bebek, Saç Ve Vücut Temizliği, Güneş Bakımı, Ağız & Diş Bakımı

SAÇ BAKIMI

Kadın, Şampuan, Saç Kremi, Şekillendirici Ürünler, Saç Bakım Ürünleri, Erkek, Şampuan, Saç Araçları & Aksesuarları, Saç Fırçaları & Tarakları

AKSESUARLAR

Mücevher, Küpeler, Bilezikler, Kolyeler, Saatler, Moda, Çantalar, Eşarplar, Diğer, Erkek, Aksesuarlar, Saatler, Ev, Diğer

ZİNDE YAŞAM

Gıdalar, Takviye Edici Gıdalar, Wellness Kids, Diğer Ürünler

ERKEK BAKIMI

Cilt Bakımı, Cilt Bakım Ürünleri, Temizleyiciler, Tıraş Ve Tıraş Bakım Ürünleri, Tıraş Ve Tıraş Bakım Ürünleri, Kokular, Parfüm, Vücut Ve Saç Bakımı, Banyo Ve Duş Ürünleri, Deodorantlar Ve Anti-Perspirantlar, Şampuan, Aksesuarlar, Tıraş Ve Tıraş Bakım Ürünleri

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Firmanın sitesinde kazanç planı ile ilgili bilgilendirmeyi kazanç fırsatları bölümünden bulabilirsiniz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi için firmaya bağlı bir bağımsız temsilci ile iletişime geçiniz.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Firmanın sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular” ile ilgili herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Önemli not:

Oriflame hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?