network marketing şirketleri Petra

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) 2018 resmi verilerine göre Network Marketing sektörü, 200 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Farklı gelir gruplarından insanlar için ek gelir, finansal özgürlük ve kendi işini kurabilme gibi başlıca konularda bir umut ışığı olmuştur. Bu sektörün bu kadar büyümesi aynı zamanda şirket açmak isteyen girişimciler için de büyük fırsat oluşturmuştur. Bu şirketler insanların gelir elde etmesinin yanında, müşterilerin de kaliteli ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşmasına imkan tanımaktadır. Resmi verilere göre her sene %10 gibi muazzam bir büyüme ivmesine sahip olan bu sektör içerisinde, her geçen gün legal/illegal bir çok firma açılmakta, aynı zamanda da kapanmaktadır.

Networkokulu.net olarak Türkiye’de çalışan hem yerli hem de uluslararası firmaların kurumsal kimliklerini, ürünlerini, kazanç planlarını ve firma hakkındaki sıkça sorulan soruları, “tarafsız” olarak derledik.

Network Marketing Şirketleri İncelemesi: PETRA

1 – Kurumsal Kimlik;

Kendi sitesinden edindiğimiz bilgiye göre Petra, Türkiye’de kurulmuş olup KKTC ve Avrupa ülkelerinde de faaliyet gösteren yerli Network Marketing firmasıdır.

Türkiye’de kurulmuş olup KKTC ve Avrupa ülkelerinde de faaliyet gösteren yerli Network Marketing firmasıdır.

Resmi sitesinde, firma hakkında;”Doğaya saygılı, yenilikçi ürünler geliştirerek insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunmak,

Doğrudan satış modeliyle ekonomik değer yaratan ve bu değeri ekibiyle paylaşan, sosyal yönü güçlü bir marka kültürünün Türkiye’deki en önemli temsilcisi haline gelmek.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Vizyonumuz:

“Gelişim”, “Yenilikçilik”, “Güçlü Sosyal Yapı” ekseninde şekillenen PETRA marka kültürüyle Türkiye’nin en güçlü doğrudan satış modelini oluşturan ve faaliyette olduğumuz uluslararası pazarlarda da bu başarımızı sürdürmek.

Petra’yı bugünlere taşıyan yaklaşım…

Gerçek başarıyı yakalamak için kolay yollar değil, yeni ve daha ileri yöntemler uygulanmalıdır.

Perspektifimiz

Yenilikçiliği; şirket içinde yönetilen, faydaları ölçülebilen ve rekabet avantajı yaratan bir yaşam kültürüne dönüştürmek

Ürünlerimizin değerini ve sürdürülebilir kalite gücünü yükseltmek

Marka, ürün, hizmet, iş süreçleri ve üretim çalışmalarında maksimum verimi sağlamak

Ürünlerimizin kalitesiyle müşteri memnuniyetini sürekli kılmak

Sunduğumuz kaliteli ürünler, uygun fiyatlar ve yeniliklerden herkesin faydalanabilmesi için müşteri yelpazemizi sürekli geliştirmek

Müşteri odaklı bir yapılanma ve kaliteyi ilke edinen bir yaklaşımı benimsemek

Anahtar İlkelerimiz

Tüketiciyi tüm faaliyetlerimizin merkezine konumlandırmak.

Kaliteyi ve onun daima gelişen standartlarını benimsemek.

Birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarımızla ilişkilerimizi etik değerler çerçevesinde sürdürmek

Politikamız

Çevreye duyarlı, yasalara saygılı, iş güvenliğine önem veren bir firma olarak çevre dostu ürünlerle Türkiye’de örnek bir marka olmak.

Müşterilerin beklentisi ve ihtiyaçlarına göre kendini yenileyen satış ağımızı güçlendirmek

Kullandıkça ekonomi sağlayan, çevreci, fonksiyonel, tasarım ağırlıklı ürünlerimizle güçlenen firmamızı uluslararası platforma taşımak

Müşterilerimizin beklentilerini her zaman aşarak karşılayan bir marka olmak

Ürün ve hizmet kalitesini her gün biraz daha yükseltmek ve bu yolla Petra markası güvenilirliğini artırmak.

Sürekli güncel kalmak, üretimden satışa tüm pazarlama süreçlerinde günümüzün en yeni teknolojilerinden ve en güncel bilgi birikimlerinden yararlanmak

Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ön planda tutmak.

Geri dönüşüm kurallarını uygulayarak ekonomimize ve ekolojik koşulların iyileştirilmesine katkıda bulunmak.“şeklinde açıklama yapılmaktadır.

2 – Ürün Kategorisi;

network marketing ürünleri

Microfiber Temizlik Bezleri, Ufak Mutfak Malzemeleri, Temizlik Malzemeleri, Kireç çözücü ürünler, Su Arıtma Sistemleri, Kişisel Bakım, Beauty, Ev Tekstili, Beauty

3 – Kazanç Planı;

en çok kazandıran network marketing firmaları

Firmanın sitesinde kazanç planı ile ilgili bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için firmaya bağlı bir bağımsız temsilci ile iletişime geçiniz.

4 – Sıkça Sorulan Sorular;

network marketing firma soruları

Ürünlere nasıl sahip olabilirim?

Petra çatısı altındaki ürünlere mağazalardan ulaşamazsınız. Petra ürünlerini çok katlı pazarlama sistemini kullanarak müşterilerine doğrudan satış temsilcileri kanalıyla ulaştırmaktadır. Eğer sizde ürünlerimizle ilgileniyorsanız, İstek Hattından bizi arayabilir, sizi aramamız için form gönderebilirsiniz.

Doğrudan satış sistemi nedir?

Dogrudan Satış sistemi ürünlerin arada toptancı veya perakendeci gibi aracılar olmadan doğrudan üreticiden tüketiciye sunulmasıdır. Bu sistemle tüketici evinde alışveriş yapmanın rahatlık ve kolaylığını temsilciden kişisel hizmet alarak yaşar.

Ödeme seçeneklerim nedir?

Online mağazamız bütün bankaların Mastercard ve Visacard larını, posta çeki, havale ve EFT ödemelerini kabul eder. Kredi kartı ödeme formumuzu doldurarak (212) 509 48 88 nolu faksa gönderebilirsiniz. Kredi kartınızdan ödeme alındıktan sonra ürünleriniz istediğiniz adrese gönderilecektir. Kapıda Teslimde Nakit Ödeme: Bu ödeme seçeneği tercih edildiğinde; ürün tesliminde, nakit ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Siparişlerim tarafıma nasıl ulaştırılacak?

Siparişlerinizi verdikten sonra 5 gün içinde ürünleriniz tarafınıza kredi kartı ile ödeme formunda belirttiğiniz adrese Petra Doğrudan Satış A.Ş.’nin anlaşmalı olduğu kargo firmaları tarafından teslim edilecektir. Elde olmayan nedenlerden kaynaklanan gecikmeler tarafınıza bilgilendirilecektir.

Ürün teslimatı yapılacağı gün teslimat adresinde bulunmuyorsam ne yapmalıyım?

Teslimat yapmak için gelen kargo şirketi belirttiğiniz teslim adresine geldiğinde sizi bulamaz ise müşteri adına düzenlenmiş “ Müşteri Ziyaret Notu” formunu bırakır. Alıcı en az 3 gün içerisinde kargo şirketine telefon eder ve randevulaşılan saatte kargo şirketi teslimatı anlaşılan saatte yapar.

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Siparişinizin elinize ulaşmaması halinde [email protected] adresimize mesaj göndermeniz veya (212) 444 77 88 nolu telefonu aramanız halinde konuyla hemen ilgilenilecek ve size detaylı bilgi verilecektir.

İptal, iade ve değişim talepleriyle ilgili aşağıda belirtilen uygulamalarımızı tekrar hatırlatırız;

 1. Sipariş verdiğiniz tarihte bize ilettiğiniz iptal talepleriniz, ürünleriniz kargoya verilmediği takdirde işleme alınacaktır.
 2. Satın aldığınız ürünleri fatura tarihi itibariyle 7 (yedi) gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz.
 3. Satın aldığınız ürünleri 14 (on dört) gün içerisinde, ürünün ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesair durumları olmaması ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile değişimini ve iadesini yapabilirsiniz.
 4. Ürün değişimlerinde kargo ücretini her iki yönde de müşteri üstlenir.
 5. Siparişlerinizi teslim aldıktan sonra, üründe bir hata olduğunu görmeniz durumunda kargo bedelini ödeyerek bize iade etmeniz gerekmektedir.
 6. Gönderilen ürün incelenir, üretim kaynaklı bir hata tespiti yapılması sonucunda ürün değiştirilerek, kargoya vermiş olduğunuz bedel firmamız tarafından kendi hesabınıza aktarılır. Yeni ürünün çıkışı kargo bedeli olmadan adresinize yapılır.
 7. Tüm ürünler üretim ve montaj hatalarına karşı 2 (iki) yıl garantilidir.
 8. Lütfen kargonuzu teslim aldıktan sonra ürünlerinizin eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol ediniz. Eksik veya hatalı olduğunu düşündüğünüz kargolarınızı 15 gün içerisinde merkeze yazılı bildiriniz.
 9. İade, değişim ve arızalı ürün gönderimlerinizi kargoya;
 10. a) Ürünlerinizle birlikte gelen irsaliyeli faturanız,
 11. b) Kargodan almış olduğunuz makbuz, fatura,
 12. c) Şikayetinizi aktaran bir not ile birlikte veriniz. Bu maddelerden birinin eksik olması durumunda talebinizi karşılamakta sıkıntı yaşayabiliriz.

Cayma hakkı hakkında detaylı bilgi almak için Bilgilendirme Formu ve Cayma Formu’ nu inceleyebilirsiniz.

Önemli not:

Petra hakkında paylaşmış olduğumuz bilgilerin tamamı, firmanın kendi resmi internet adresinden edindiğimiz bilgilerdir.  Firma hakkında eksik paylaştığımız veya değişmiş bilgiler varsa bunları veya diğer firma/firmalar hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

***

Networkokulu.net platformunda paylaşılan network marketing şirketlerinin illegal yapılanma içinde olması, iflas etmesi veya Türkiye pazarından çekilmesi networkokulu.net sorumluluğunda değildir.Burada yer alan hiçbir firma, networkokulu.net’in tavsiyesi değildir.Mağduriyet yaşamamak adına, müşteri veya temsilci olarak katılmak istediğiniz firmayı araştırırken ilgili içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Firmasının Saadet Zinciri Olmadığını Nasıl Anlarız?

Network Marketing Şirketleri Hakkında Merak Edilen Sorular

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Network Marketing Ekşi ve Forum Sitelerindeki Yorumlar

Network Marketing Nasıl Yapılır?