Bu arada, burada farklı ama bağlantılı bir senaryo var…

Network Marketing’de Lider Olmak İstiyorsanız Bunları Bilmelisiniz

Birisi sizi erken saatte uyandırsa, yüzünüze bir el feneri tutsa ve 30 dakikalık bir davet yetenekleri eğitimi dinlemenizi istese bunu yapabilir misiniz?

Lider olmayı planlıyorsanız, cevabınız “evet” olur.

Lider olmayı planlıyorsanız, cevabınız “evet” olur.

Çünkü bir eğitmen olarak yetenek, bir ağ pazarlama lideri olarak başarınızda önemli bir rol oynar.Her liderin, beş konu alanından herhangi birinde herhangi bir zamanda bir eğitim bölümü yürütebilmesi gerekiyor.

Bu alanlar:

-İnsanlarla tanışmak

-Aday Listesi Çalışması

-Davet

-Takip

-Ürünler

Beşinci konu, her liderin verebilmesi gereken zorunlu eğitimdir. Bu beş başlıkta eğitim görebilmek, ciddi bir lider için asgari beceri gereksinimidir.

Bunların her birinin 15, 30, 60 veya 90 dakikalık bir versiyonunu gerçekleştirebilmelisiniz. (Herhangi bir zamanda.) Ek öyküleri, şakaları, örnekleri, örnek olayları veya diğer kitle katılımlarını ekleyerek her bölümü gerektiği gibi genişletin.

Yani, gündemde olmadığını düşündüğünüz büyük bir etkinliğe vardığınızı varsayalım. Etkinlik organizatörü, planlanan eğitmenlerden birinin uçuşunu kaçırdığını ve yerini almanız gerektiğini bildirir.

Paniğe kapılmamalı veya hazırladığınız bir Power Point sunumuna sahip olmamanız gerekir. Tek doğru cevap, “Kesinlikle. Yardım etmekten mutluluk duyarım.”

Bu arada, burada farklı ama bağlantılı bir senaryo var…

90 dakikalık bir sunum yapmak için hazırlanan bir etkinliğe geldiğinizi düşünelim, ancak etkinlik 30 dakika geride kalıyor. Bir lider olarak işiniz, konuyla ilgili 60 dakikalık muhteşem bir sunum yapmak ve etkinliği zamanında bitirmektir.
İhtiyacınız olan konu ve uzunluk nedir?

Bu becerilerinizi geliştirmeye odaklanmalısınız. Bir lider her an durumu kontrol etmek için hazır olmak zorundadır.Liderlik becerilerinizi geliştirmek hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizi takip etmeyi unutmayınız.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın