Network Marketingde Oyuna Katılmak İçin Yapılacaklar

Network Marketingde Oyuna Katılmak - Sürekli olarak, kendi dışındaki nedenler üzerine düşünen insan, yine kendi gelişiminin önündeki en büyük engel konumundadır.

Network marketingde oyuna katılmak demek, başarı için zihninizi hazırlamak demektir. Fiziksel olarak bir meydan okumaya hazır olmanın yanı sıra, kendinizi zihinsel olarak da hazırlamanız gerektiği anlamına gelir. Doğrudan satış işinizde başarı için zihinsel güç de aynı derecede önemli bir beceridir. Bugünkü gönderide, zihninizi güçlendirmenize ve başarı yolunda ihtiyaç duyduğunuz araçlarla kendinizi donatmanıza yardımcı olacak bazı öneriler sunuyoruz.

Network Marketingde Oyuna Katılın ve Başarın!

Network marketingde insanlar cep olarak işe girerler. Ancak kafa olarak halen dışarıdadırlar. Ürün alırlar, harcama yaparlar ancak bu ticaretin kendi işleri olduğunu genelde ilk başta anlamazlar. Network marketingde oyuna katılmak deyimi aslında buradan geliyor. Sürekli olarak, kendi dışındaki nedenler üzerine düşünen insan, yine kendi gelişiminin önündeki en büyük engel konumundadır. Peki bu durumda neler yapılabilir?

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler >>

Kontrol edemediğiniz şeyleri bir kenara bırakın.

Kontrol Etmek - Değerli zamanınızı ve enerjinizi kontrol edebileceğiniz şeyleri yapmaktan uzaklaştıracaktır.

Kontrol sahibi olmadığınız şeyler üzerinde durmak sizi sadece alaşağı edecektir. Değerli zamanınızı ve enerjinizi kontrol edebileceğiniz şeyleri yapmaktan uzaklaştıracaktır. Kontrol edemeyeceğiniz şeyleri bir kenara bırakıp ilerlemek için bilinçli bir seçim yapın. Şirketiniz, kişisel en çok satan ürününüz olan en sevdiğiniz ürünü satıştan mı kaldırıyor? Tamam, ilk başta hafif bir darbe alabilirsiniz, ancak sunumlarınızda insanların dikkatini çekecek başka bir şey bulacaksınız. Zamanınızı bu ürünü bulmak ve onun etrafında yeni bir satış noktası oluşturmak için harcayın. Alt satır: Küçük şeylerle uğraşmayın.

Her zaman profesyonel gibi davranın.

Bazen, yapana kadar numara yapmalısınız. Ne yaptığınızı tam olarak bilmeseniz bile, her zaman yaptığınız gibi davranın. Kendinize güvenen tavrınız, müşterilerinize ve meslektaşlarınıza profesyonellik, bilgi ve güven gösterecektir.

Örneğin, bir ev toplantısında, sunumunuzun ortasında birilerinin geç geldiği bir durumda olduğunuzu varsayalım. Ev sahibi onları selamlamak için kalkar, onlara içecek yiyecek bir şey ikram eder ve onlara bir katalog verir. Yeni gelen misafirler de diğer misafirlere merhaba der ve bir süredir birbirlerini görmedikleri için küçük bir sohbete başlarlar.

Bu durum kötü bir şey değildir. Ya da siz durum karşısında hemen tavrınızı ortaya koyuyorsanız pek de profesyonel görünmeyeceksiniz. Telaşlı davranmak yerine, bunun normal protokolün bir parçası olduğunu düşünün ve herkes yerleşene kadar bekleyin. Konukların ne zaman geldiğini ve geldiklerinde nasıl davranacaklarını kontrol edemezsiniz.  Ancak duruma nasıl tepki vereceğinizi kontrol edebilirsiniz. Her zaman profesyonel olun ve üzücü bir durumda bile sakin ve dikkatli davranın.

Doğrudan Satışta Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur? >>

Hatalarınızı hayattaki dersler olarak görün.

Hatalar kaçınılmazdır. Bu gerçeği kabul ettiğinizde, onları adım adım izleyip, hızla iyileşebileceksiniz. Hataların yolculuğun bir parçası olduğunu anlayın ve bunları bir öğrenme fırsatı olarak kullanın. Nerede yanlış yaptığınızı, nasıl düzelteceğinizi ve aynı hatanın tekrar olmasını önlemek için neler yapabileceğinizi öğrenin. Bu, profesyonel ve kişisel yaşamınız için geçerlidir. Bu tavırla çok daha mutlu bir insan ve daha başarılı bir iş adamı olacaksınız.

Aynı zamanda network marketingde oyuna katılmak demek de zihninizi tam olarak bu süreçlere hazırlamak demektir. Sorunlar ve sıkıntılar hayatın her alanında olacaktır. Hatalar da kaçınılmaz olacaktır. Bu hataları, hayatın bir basamağı olarak görürseniz, çok daha mutlu olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Başkalarının başarılarını kutlayın.

O sırada neyle uğraşıyor olursanız olun, üst ekip, alt ekip, arkadaşlarınız veya akrabalarınız başarılıysa, onları tebrik eden biri olun.

Hayatınızda neyle uğraşıyor olursanız olun, üst ekip, alt ekip, arkadaşlarınız veya akrabalarınız başarılıysa, onları tebrik eden biri olun. İyi yapılmış bir iş nedeniyle  insanlara güven vermekten, onları tebrik etmekten çekinmeyin. Hatta mümkün olduğunda başkalarının başarılarından bir şeyler öğrenecek kadar ileri gidebilirsiniz. Çevrenizdekilere destek olun. İnsanlara özgüven verin. Onları tebrik edin.

Network Marketingde Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturmak >>

Kendinize üzülmeyin.

İşler yolunda gitmediğinde kendiniz çöplükteymiş gibi hissetmek tamamen normaldir. Ancak, bu olumsuz duygular üzerinde durmayın. Çünkü bunlar sizi zor durumda bırakır ve hedeflerinize ulaşmanızı engeller. Kendi duygularınızı kabul edin, ancak bir sonraki adıma geçin. Bu, beklenmedik bir durum meydana geldiğinde bile işinizde sabit bir ivmeyi sürdürmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca zorluklardan geri dönme yeteneğinizi de güçlendireceksiniz.

Her adımda iyileştirmeye odaklanın.

İşler hayal edebileceğinizden daha iyi gittiğinde bile, dikkatinizi kaybetmeyin veya kendinize aşırı güvenmeyin. Daima iyileştirmenin yolları olduğunu ve bunu daha iyi yapan birinin olduğunu unutmayın. Bu zihniyetle, gökyüzü sınırdır ve başarılı bir iş için zihinsel hazırlığınızı tamamladığınıza emin olabilirsiniz.

Bir yıldız sporcunun kendi vücudunu şartlandırmayı asla bırakmaması gibi, zihninizi şartlandırmayı da asla bırakmamalısınız. Zihinsel güç, sizi doğrudan satış ticaretinizin iniş ve çıkışlarına götürebilir.

Network marketinge katıldınız ancak korkularınız mı var? Size harika bir haberimiz var. Network Okulu Kampüs ile artık tamamen tarafsız kaynaklar üzerinden işinizde başarı için mükemmel eğitimlere ulaşabilirsiniz. Bakış açısı, temel network marketing eğitimleri ve liderlik eğitimleri gibi başarı yolunuzda size yardımcı donanıma sahip olabilirsiniz. Daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Network marketingde oyuna katılmak konusunu işledik. Siz halen cep olarak mı işe katıldınız? Eğer bu şekilde düşünmüyorsanız bu maddeleri hemen işinizde uygulamaya başlayın. Başarı ertelenmez.

Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Bulmanın 3 Etkili Yolu >>