Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Network marketingde başarı, kaldıraç, pasif gelir veya ekonomik özgürlük kovalayan her networker için bir amaçtır.

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili bir rutin oluşturmak önemlidir. Rutinler, işinizde verimli, eksiksiz ve rahat olmanızı sağlar.

Elbette, herhangi bir rutin kişisel çalışma programınız ve yaşam tarzınız göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır, ancak başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki listemize bakın.

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Network marketingde başarı, kaldıraç, pasif gelir veya ekonomik özgürlük kovalayan her networker için bir amaçtır. Ancak hayatımızı şekillendiren şeyler, bizim günlük alışkanlıklarımızdır. Bizi sonuca götürmeyecek her eylem etkili bir çalışma rutinini baltalayacaktır. Farketmeden kendi geleceğimizi çöpe atıyoruz aslında. Peki bu doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur?

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders >>

1. Ertesi güne gitmeye hazır olmak için bir gece önce, yapılacaklar listenizi oluşturun.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız.

Bir gündem oluşturmak için günün başlangıcına kadar beklerseniz, görevlerinizi tamamlamak yerine onları düşünerek değerli zamanınızı boşa harcarsınız. Hatta bazıları tüm hafta için yapılacaklar listeleri oluşturmayı ve daha sonra bunları çalışma haftası başlamadan önce her gün ayırmayı yararlı buluyor. Sizin için en iyi olanı yapın, ancak listenizi bir gece önce hazırlamak, bu görevler ve sorumluluklar üzerinde hemen bir sıçrama yapmanıza yardımcı olacaktır.

2. Ertesi gün için gerekli malzemeleri organize edin ve hazırlayın.

Örneğin, bir fırsat toplantınız varsa, notlarınızı, şirketten basılı materyalleri, varsa bazı örnek ürünleri, kartvizitler vs. toplayın. Her şeyi paketleyin, böylece kolayca alıp gidebilirsiniz. Ayrıca, öğle yemeğinizi bir gece önceden hazırlamayı ve gardırobunuzu uyumadan önce seçmeyi düşünün. Bu, stresi azaltacak ve sabahları daha az acele hissetmenize neden olacak başka bir stratejidir.

Uzun Vadeli Başarı İçin Doğrudan Satışa Bağlılık >>

3. Daha erken başlayın.

Sürekli olarak programın 5-10 dakika gerisinde kaldığınızı fark ediyor musunuz? Kendinize bir iyilik yapın ve biraz daha erken uyanın. Vücudunuz sadece 15 dakika önce uyandığını fark etmeyeceği için enerji seviyeniz etkilenmeyecektir. Bununla birlikte, güne başlamadan önce o ilk fincan kahveyi gevşetmek için kendinize fazladan zaman tanıyacak veya satışların bir kez daha satış yapacağı prova yapacaksınız. Verimliliğinizi nasıl olumlu yönde etkilediğini aklınızda tutarak en az 2 hafta deneyin.

4. Bir program yapın ve ona bağlı kalın.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir.

Doğrudan satışta başarı için zamanınızı planlamak bir şeydir. Ancak buna bağlı kalmak, özellikle karışıma atılan diğer kişisel ve profesyonel yükümlülükler için oldukça zor olabilir. Programınıza bağlı kalmak için elinizden geleni yapın ve bir şeyler planlandığı gibi gitmese bile, yazılı programınıza geri dönün ve kaybedilen zamanı telafi etmek için yeniden düzenleyin. Bu şekilde, her zaman bir şeyleri erteliyormuş gibi hissetmeyeceksiniz.

5. Daha hızlı kararlar alın.

Bu çoğunlukla öğle yemeğinde ne yiyeceğiniz veya blogunuz için hangi yazı tipini kullanacağınız gibi daha önemsiz kararlar için geçerlidir. Küçük şeyler hakkında daha hızlı karar vermek, günlük ivmenizi oluşturmanıza ve sürdürmenize ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olacaktır.

Network Marketingde Etkili Bir Liderlik İçin 8 İpucu >>

6. Önce en zor görevi yapın.

Önce en zor görev veya projeyle uğraşmak, ertelemeyi önler. Dahası, son olarak saklarsanız, başka şeyler üzerinde çalıştığınız süre boyunca aklınızda olacak ve bu da odak noktanızı olması gereken yerden uzaklaştırabilir. En zor olanı yoldan çıkarın ve bittiğinde, endişelenmeniz gereken bir şey olmadığını bilmekten zevk alın.

7. Yapılacaklar listenizin sonundaki e-postayı kontrol edin.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir.

Çoğu insan gibiyseniz, gelen kutunuzdaki e-postaların birikimi, üzerinde durmazsanız ezici hale gelebilir. Günlük yapılacaklar listenizi bitirdikten sonra, e-postanızı kontrol etmeyi ve acil işler için harekete geçmeyi bir noktaya getirin. Bu, güne temiz bir gelen kutusuyla (umarız) başlamanıza ve önceden belirlenmiş programınıza bağlı kalarak zamanınızı kullanmanıza olanak tanır.

8. Kendinizi ödüllendirin.

Zaman yönetimi zor bir iştir ve öz disiplin gerektirir. Bu hafife alınmamalıdır, bu nedenle hafta veya ay için hedeflerinize ulaştığınızda, etkili rutininize devam etmek için kendinizi motive edici olarak ödüllendirin. En sevdiğiniz şarküteriden bir sandviç sipariş ederek öğle yemeğini savurun, hafta sonunda eve giderken manikür için mola verin ya da hafta sonu arkadaşlarınızla bir film izleyin. Dört gözle beklediğiniz ve hedeflerinizi veya ilerlemenizi engellemeyecek her şey, anlamlı bir ödül olarak hizmet edecektir.

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini, işin kendisi kadar önemlidir. Güvenilirliğiniz, bağımsızlığınız, motivasyonunuz ve özgüveniniz, rutininizi yaratırken ve mükemmelleştirirken gelişecektir. Listemizden en çok neyi faydalı buldunuz? Kendi rutininizi nasıl kurarsınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Satış Konuşması İle Karşınızdaki Kişiyi Etkileyin >>