fbpx

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz?

Bir networker olarak, ürününüz veya hizmetiniz hakkında normal ev toplantısı ortamının dışında konuşma fırsatına muhtemelen rastlayacaksınız. Belki bir arkadaşınız veya akrabanız size bunu soracak. Veya küçük sohbetler yapan bir tanıdık, ne iş yaptığınızı soracak. Bu gibi durumlarda, gerektiğinde kullanabileceğiniz, kafanızda hazırlanmış hızlı bir satış konuşması olması harika bir fikir olacaktır.

Bu, normal satış konuşmanızın çok kısa bir versiyonu olmalı ve ürününüzün veya hizmetinizin önemli noktalarına değinmelidir. Bu hızlı satış konuşmasını oluştururken aşağıdaki konulara odaklanın.

Bir Ürünü Nasıl Satarsınız? >>

Network Marketingde Hızlı ve Etkili Satış Konuşması

Etkili Satış Konuşması - Hızlı satış konuşmanıza son rötuşları yaptıktan sonra, sık sık pratik yapın.

Doğrudan satışta etkili satış konuşması, sizin için son derece önemlidir. Zamanın değerliliği, insanların günlük hayatları içerisinde koşuşturmacaları derken, kısa süre içerisinde birinin ilgisini çekmek son derece zor olacaktır. Kısa sürede insanları etkileyerek elinizdeki fırsatı göstermek, sizin bu ticarette uzman olmanız için gereklidir. Peki hızlı ve de etkili satış konuşması neler içermelidir?

1. Ürününüz / hizmetiniz bir sorunu çözmeye nasıl yardımcı olabilir?

Bazı network marketing şirketi ürünleri, çoğu insanın eşyalarını evlerinde, ofislerinde ve eşyalarını organize etme ve saklama ihtiyacı duyduğu sorunu çözer. Diğer ürünlerin bu kadar açık bir cevabı olmayabilir, ancak kesinlikle vardır. Ürün hattınızın müşterileri için hangi sorunu çözdüğünü en iyi nasıl ileteceğiniz konusunda rehberlik için üst ekip liderlerinizden ve kurumsal liderlerinizden mutlaka yardım alın.

2. Nasıl ve neden diğerlerinden daha iyidir?

Ürününüz şüphesiz sadece diğer doğrudan satış şirketleriyle değil, aynı zamanda perakende muadilleriyle de oldukça rekabet ediyor mu? Ürününüzü öne çıkaran nedir? Bazı firmaların modaya uygun depolama çözümleri söz konusu olduğunda, danışmanları ürünlerini kişiselleştirme seçeneği, ürün türleri arasında kalıpları koordine etme ve şirketin geri verme taahhüdü gibi benzersiz özellikleri vurguluyor. Ürününüzün neden en iyi olduğunu açık bir şekilde açıklayan satış konuşmanıza dahil edilecek bir veya iki cümle oluşturun.

İnsanlar Ürününüzü Ve Fırsatınızı Neden Satın Alır? >>

3. Fiyat – değer performansı nasıl?

Değer çeşitli şekillerde belirlenebilir. Ancak kalite düzeyini, ürün çeşitliliğini ve şirket destekli garantiyi göz önünde bulundurun. Potansiyel bir müşteriyi eğitmek için rakibinizin değer belirleme bilgisiyle hazırlanmanıza da yardımcı olur. Bazı firma danışmanları, bir büyük mağaza seçmenin, çeşitlilik, fiyatlandırma, kişiselleştirme ve rahatlık seçeneklerini neden sınırladığına dair bazı nedenleri çabucak sunabilmektedir. Önceden bu bilgilerle hazırlanmış olmak, ürününüzü ve firmanızı istediğiniz zaman herkesle konuşmanıza olanak tanır.

Hızlı satış konuşmanıza son rötuşları yaptıktan sonra, sık sık pratik yapın. Böylece sıradan bir konuşma gibi doğal bir şekilde karşınıza çıksın. Prova yapmak için arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi işe alın, belki de hızlı satış konuşmanızın tam da ihtiyacınız olan şey olduğu farklı senaryolarda rol oynayın. Doğrudan bir satıcı olarak, ürününüzü ve fırsatınızı bir an önce tartışmaya hazır ve istekli olmalısınız. Hızlı ve etkili satış konuşması bunu yapmanın harika bir yoludur.

Hiç hızlı ve etkili satış konuşması yapma imkanınız oldu mu? Bu konuşmalardan birini etkili bir şekilde kullanabildiniz mi? Yorumlarınızı aşağıya bizimle paylaşabilirsiniz!

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...

Liderlikte Tutumun Etkisi Nedir?

Liderlikte tutumun etkisi nedir? Bugün sizinle çalışmak için nasıl bir tavır sergilediniz? Ne yazık ki, çok az lider hayatın herhangi bir anında tutumlarının farkındadır....

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı... Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mart Ayı Nasıl Geçecek?

Aylık burç yorumları neler? Girişimciler için 2021 Mart ayı burç yorumları nasıl geçecek? Burç yorumlarınızda sizleri bu ay neler bekliyor? Para, kişisel gelişim, sağlık...

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz....