fbpx

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık

Network marketingde satış ve danışmanlık düşüncesi arasında bocalayan bir çok distribütör bulunmaktadır. Doğrudan satışta başarı yolunda satış yapmanın önemi küçümsenemez. Ancak bu ticaret içerisinde danışman gibi davranmanın da önemi yeterince algılanmamaktadır. Gelin şimdi ikisi arasındaki farka kısaca bir gözatalım.

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık

Potansiyel müşterilerden duyacağınız en büyük itirazlardan biri “Satmak istemiyorum” olacaktır. Pek çok insan bizim sektörümüzü düşündüğünde, ay sonu kotasını doldurmaya çalıştığı için baskıyı artıran kullanılmış araba satıcısı gibi yüksek basınçlı satışlar düşünüyorlar. İnsanlara baskı yaparak, satış yapmaya çalışıyorlar.

Çoğu insan için satış, birisini, istemediği veya satın alması gerekmeyen bir şeyi satın almaya ikna etmeye çalıştığınız baskı yapmak anlamına gelir. Satış yapmanın tanımı buysa, kimse bunu zaten yapmak istemez!

Network Marketingde Davranışların Önemi

Potansiyel müşteriye nasıl davranacağınız, işletmeniz ve ürünleriniz hakkında, onların nasıl hissettiklerini belirleyecektir.

Potansiyel müşteriye nasıl davranacağınız, işletmeniz ve ürünleriniz hakkında, onların nasıl hissettiklerini belirleyecektir. Bir satış elemanı gibi davranırsanız, başarılı olmak için bir satış elemanı olmaları gerektiğini düşüneceklerdir. Siz ne yaparsanız, onlar da aynısını yapmayı düşüneceklerdir.

Yaklaşık bir milyon kişilik bir ekibi olan, sektörde en çok kazananlar arasında olan bir networker, bir defasında şunları belirtmiştir; nüfusun % 95’i veya daha fazlası bir şeyleri satmaktan hoşlanmaz. Konuştuğunuz herkes size “satıştan hoşlanmadıklarını” söylüyorsa, işi yanlış şekilde yaptığınızı garanti edebiliriz.

Network Marketingde Sağlam İlişkiler Kurmak Neden Önemlidir? >>

Network Marketingde Danışman Gibi Davranmak Nedir?

Bir satış elemanı olmaktan ziyade, en başarılı ağ pazarlamacılarının danışman gibi davrandığını görmelisiniz. Potansiyel iş ortaklarını, eğitmeye odaklanıyorlar. Potansiyel müşterilerinin sorunlarının ne olduğunu öğrenmek için zaman ayırıyorlar. Ürünleri veya iş fırsatları iyi bir çözüm olacağını düşünüyorlarsa, bunu bir çözüm olarak karşısındakilere sunabilirler. Ancak, kişinin istemediği veya ihtiyaç duymadığı bir şeyi satmaya çalışmazlar.

Bu makaleden başka bir şey almazsanız, bunu unutmayın.  İşiniz basitçe sorular sormak ve potansiyel müşterinin sahip olduğu bir sorunu tanımlamaktır. Ve ürünleriniz veya iş fırsatınız bu soruna iyi bir çözümse, satın almalarını isteyin. Uygun değilse, bırakın gitsinler! Bu size zaman ve para tasarrufu sağlayacak ve aynı zamanda itibarınızı koruyacaktır.

Daha fazla ağ pazarlamacısı bu yaklaşımı benimseseydi, sektörümüz daha iyi bir üne sahip olurdu. Ayrıca, ağ pazarlamacılarının gözlerini kendilerinden ayırıp beklentilerinin ihtiyaçlarına odaklanırlarsa daha iyi sonuçlar alacağından da emin olabilirsiniz.

İnsanların Sorunlarını Çözmek Size Satış Olarak Dönecektir

İnsanlar ne kadar önemsediğinizi bilinceye kadar ne kadar bildiğinizi umursamayacaklardır. Potansiyel iş ortaklarınız, onlarla ne zaman sadece ne hakkında konuştuğunuzu biliyor. Çünkü hızlı bir dolar kazanmak istiyorsunuz. Sonuçta, birisi size bu şekilde davrandığında nasıl hissedersiniz?

  • Bu günden itibaren bir satış elemanı gibi değil, bir danışman gibi olun.
  • Soru sorma ve dinleme konusunda iyi olun.
  • Ürünlerinizin avantajlarını ve iş fırsatınızı öğrenin.
  • Başkalarının ne istediğini öğrenin.
  • Onlara sunduğunuz şeyin bunu elde etmelerine nasıl yardımcı olabileceğini gösterin.

Bunu yapınca işinizin ne kadar eğlenceli hale geleceğini göreceksiniz! Yapmazsanız da işinizde mücadele etmeye devam edeceksiniz.

Network marketingde satış ve danışmanlık hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sektörümüzde satış hakkında ne düşünüyorsunuz? Danışman yaklaşımına mı Veya satış elemanı yaklaşımına sahip olmanın mı daha iyi olduğunu düşünüyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...