Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık

Çoğu insan için satış, birisini, istemediği veya satın alması gerekmeyen bir şeyi satın almaya ikna etmeye çalıştığınız baskı yapmak anlamına gelir.

Network marketingde satış ve danışmanlık düşüncesi arasında bocalayan bir çok distribütör bulunmaktadır. Doğrudan satışta başarı yolunda satış yapmanın önemi küçümsenemez. Ancak bu ticaret içerisinde danışman gibi davranmanın da önemi yeterince algılanmamaktadır. Gelin şimdi ikisi arasındaki farka kısaca bir gözatalım.

Network Marketingde Satış Ve Danışmanlık

Potansiyel müşterilerden duyacağınız en büyük itirazlardan biri “Satmak istemiyorum” olacaktır. Pek çok insan bizim sektörümüzü düşündüğünde, ay sonu kotasını doldurmaya çalıştığı için baskıyı artıran kullanılmış araba satıcısı gibi yüksek basınçlı satışlar düşünüyorlar. İnsanlara baskı yaparak, satış yapmaya çalışıyorlar.

Çoğu insan için satış, birisini, istemediği veya satın alması gerekmeyen bir şeyi satın almaya ikna etmeye çalıştığınız baskı yapmak anlamına gelir. Satış yapmanın tanımı buysa, kimse bunu zaten yapmak istemez!

Network Marketingde Davranışların Önemi

Potansiyel müşteriye nasıl davranacağınız, işletmeniz ve ürünleriniz hakkında, onların nasıl hissettiklerini belirleyecektir.

Potansiyel müşteriye nasıl davranacağınız, işletmeniz ve ürünleriniz hakkında, onların nasıl hissettiklerini belirleyecektir. Bir satış elemanı gibi davranırsanız, başarılı olmak için bir satış elemanı olmaları gerektiğini düşüneceklerdir. Siz ne yaparsanız, onlar da aynısını yapmayı düşüneceklerdir.

Yaklaşık bir milyon kişilik bir ekibi olan, sektörde en çok kazananlar arasında olan bir networker, bir defasında şunları belirtmiştir; nüfusun % 95’i veya daha fazlası bir şeyleri satmaktan hoşlanmaz. Konuştuğunuz herkes size “satıştan hoşlanmadıklarını” söylüyorsa, işi yanlış şekilde yaptığınızı garanti edebiliriz.

Network Marketingde Sağlam İlişkiler Kurmak Neden Önemlidir? >>

Network Marketingde Danışman Gibi Davranmak Nedir?

Bir satış elemanı olmaktan ziyade, en başarılı ağ pazarlamacılarının danışman gibi davrandığını görmelisiniz. Potansiyel iş ortaklarını, eğitmeye odaklanıyorlar. Potansiyel müşterilerinin sorunlarının ne olduğunu öğrenmek için zaman ayırıyorlar. Ürünleri veya iş fırsatları iyi bir çözüm olacağını düşünüyorlarsa, bunu bir çözüm olarak karşısındakilere sunabilirler. Ancak, kişinin istemediği veya ihtiyaç duymadığı bir şeyi satmaya çalışmazlar.

Bu makaleden başka bir şey almazsanız, bunu unutmayın.  İşiniz basitçe sorular sormak ve potansiyel müşterinin sahip olduğu bir sorunu tanımlamaktır. Ve ürünleriniz veya iş fırsatınız bu soruna iyi bir çözümse, satın almalarını isteyin. Uygun değilse, bırakın gitsinler! Bu size zaman ve para tasarrufu sağlayacak ve aynı zamanda itibarınızı koruyacaktır.

Daha fazla ağ pazarlamacısı bu yaklaşımı benimseseydi, sektörümüz daha iyi bir üne sahip olurdu. Ayrıca, ağ pazarlamacılarının gözlerini kendilerinden ayırıp beklentilerinin ihtiyaçlarına odaklanırlarsa daha iyi sonuçlar alacağından da emin olabilirsiniz.

İnsanların Sorunlarını Çözmek Size Satış Olarak Dönecektir

İnsanlar ne kadar önemsediğinizi bilinceye kadar ne kadar bildiğinizi umursamayacaklardır. Potansiyel iş ortaklarınız, onlarla ne zaman sadece ne hakkında konuştuğunuzu biliyor. Çünkü hızlı bir dolar kazanmak istiyorsunuz. Sonuçta, birisi size bu şekilde davrandığında nasıl hissedersiniz?

  • Bu günden itibaren bir satış elemanı gibi değil, bir danışman gibi olun.
  • Soru sorma ve dinleme konusunda iyi olun.
  • Ürünlerinizin avantajlarını ve iş fırsatınızı öğrenin.
  • Başkalarının ne istediğini öğrenin.
  • Onlara sunduğunuz şeyin bunu elde etmelerine nasıl yardımcı olabileceğini gösterin.

Bunu yapınca işinizin ne kadar eğlenceli hale geleceğini göreceksiniz! Yapmazsanız da işinizde mücadele etmeye devam edeceksiniz.

Network marketingde satış ve danışmanlık hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sektörümüzde satış hakkında ne düşünüyorsunuz? Danışman yaklaşımına mı Veya satış elemanı yaklaşımına sahip olmanın mı daha iyi olduğunu düşünüyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey >>