profesyonel satış elemanı müşterileri ile samimi ilişkiler kurar

Profesyonel Satış Elemanlarının 15 Özelliği

İşimizde her gün karşılaştığımız en büyük zorluklardan bir tanesi satışları arttırmak. Hizmet veya ürününüzü satmak için neye güveniyorsunuz? İşinizin gelir potansiyelini profesyonel satış elemanlarına mı yoksa saatlik maaş alan satış görevlilerine mi emanet ediyorsunuz?

Kendinizi kandırmayın, profesyonel satış elemanları büyük ölçüde daha çok satış yapar.

Başarılı satış elemanlarının sahip olduğu bu 15 özelliği bulunduran insanlar arayın.

1) Başarılı bir satış elemanı dışa dönük ve girişken olmalıdır. Çünkü bu özelliğin bir sonucu olarak sattığı her ürün için pozitif enerjisi artar ve daha çok ürün satar daha mutlu olmak ister.

2) Profesyonel bir satış elemanı müşterilerin kendine gelmesini beklemek yerine potansiyel müşteri kitlesini arayıp bulmak konusunda kararlı ve istekli davranır.

3) Profesyonel satış elemanları birkaç dakika içerisinde müşterilerle samimi ilişkiler kurmak konusunda ustadır.

4) Başarılı bir satış elemanı istek ve talepleri ortaya çıkartmak için müşteriye nasıl ve hangi soruyu sorması gerektiğini bilir.

5) Profesyonel satış elemanları sattıkları ürünler hakkında mükemmel bilgileri olur çünkü satışı gelecekleri olarak görür ve zamanlarını buna ayırma değer görürler.

6) Profesyonel satış elemanları; müşterileri, ürün hakkında nasıl bilgilendireceğini bilir. Böylece onların kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırır, müşterileri alışveriş yapmaya hazır hale getirirler.

 

7) Profesyonel satış görevlileri, ürünün veya hizmetin özelliklerinin nasıl faydalar sağlayacağını bilirler ve faydaların satıştaki önemini anlayabilirler.

8) Profesyonel satış temsilcileri, üstün dinleme becerilerini kullanarak iletişimi nasıl geliştireceklerini bilirler.

9) Profesyonel satış temsilcileri, müşterilerin duygusal tepkilerini anlayabilecek empatiye sahiptirler.

10) Profesyonel satış temsilcileri, müşterilerin söylemeye çekindiği itiraz ve düşüncelerini ortaya çıkaracak soruları sormayı bilirler.

11) Profesyonel satış temsilcileri, müşterinin zihnindeki soruları tatmin edici bir şekilde aşmak için doğru cevaplara sahiptir.

12) Profesyonel satış temsilcisi müşterinin aklında soru kalmadığından emin oluncaya kadar bilgilendirme ve tanıtma sürecine devam eder.

13) Profesyonel satış temsilcileri satış yapılana kadar müşteriyi takip etme konusunda ısrarlılardır.

14) Profesyonel satış temsilcisi satışları yapmak için uygun zamanı bilir.

15) Profesyonel satış elemanı, müşterilerine daha profesyonelce hizmet vererek şirkete değer katar.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın