Pozitiflik ve Amaç Üzerine 4 Başarı Dersi

Pozitiflik ve Amaç Üzerine 4 Başarı Dersi

Hayatta Pozitif Bir Bakış Açısını Nasıl Sürdürürsünüz?

Bu tamamen perspektifle alakalıdır. Bir şeylere minnettar olmak sizin hüsrana uğramanızı imkansız hale getirir ve hayatta her zaman minnettar olunacak şeyler vardır. Kendinize şunu hatırlatın ki sizin değerini hafife aldığınız şeyler için dua eden insanlar var.

Neye odaklanırsanız kat kat artırırsınız. Hayal kırıklıkları ve problemlerinize odaklanırsanız daha büyük hale gelirler. Fakat minnettar olduğunuz şeylere odaklanırsanız minnettarlık durumu devralır. Negatif hissettiğiniz ve kötü bir ruh halinde olduğunuz her seferinde minnettarlığa yönelin. Güne başlamadan önce kendinize bu 3 soruyu sorun:

  1. Heyecanlı olduğum şey ne?
  2. Minnettar olduğum şey ne?
  3. Ne olursa olsun bugün gerçekleştirmek için kendimi adadığım şey ne?

Bu 3 soruyu sorarak ve güzel düşünülmüş cevaplar vererek güne başlamak sizi beklemediğiniz kadar pozitif etkileyecek, inanın.

Hayatta Belirgin Bir Amaca Sahip Misiniz?

Bu, amaç ve kendinizi daha iyi tanımanızla alakalı aslında, kendi ateşinizi nasıl yakacağınızı bilmeniz ve sizin için en önemli olan şeyi bilmekle alakalı. “Amacını bulma” olayının çoğu insanı harekete geçmekten alıkoyacağını söyleyebiliriz, çünkü insanlar mükemmel zamanı ya da mükemmel fırsatı bekliyorlar.

Zaman, hiçbir zaman tam anlamıyla doğru olmayacak ve her şeyin doğru hizaya gelmesini beklerseniz kendinize haksızlık edersiniz. Deneme, hata yapma, tutarlı davranma, güçlü yanlarını bulma, zayıflıklarını tespit etme ve gerçek öz farkındalık aracılığıyla; hayatınızın geri kalanını ne yaparak geçirmek istediğinizi bulacaksınız. Bunun amaçlamaktan çok yerine getirmekle ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Engellere, Tersliklere ve Yenilgilere Rağmen Nasıl Vizyonunuza Sadık Kalırsınız?

Kişisel olarak başarısızlıkla bir çok farklı yolla başa çıkabilirsiniz. Örneğin ilk olarak, başarısızlığın gerçek gelişmenin önemli bir parçası olduğunu anlamalı ve eğer doğru perspektifle yaklaşılırsa bunun güzel bir şey olduğunu bilerek hareket edebilirsiniz. Başarısızlık size sadece yeni bir bakış açısı vermez aynı zamanda öncekinden farklı ve doğru bir bakış açısı vermiş olur. Başarısızlığın iyi bir şey olduğunu anladığınızda onu cesaret ve güvenle karşılarsınız. Daha bilge olur ve iş ya da hayat olsun neyde başarısız olduğunuzla ilgili daha doğru bir anlayışa sahip olduğunuzda daha iyi kararlar alırsınız.

Anlayışınızı ve bakış açınızı bir kere değiştirip başarısızlığın başarı formülü için gerekli bir bileşen olduğunu anladığınızda uyum sağlamaya başlarsınız. Başarısızlığa nasıl cevap verdiğiniz başarınızı belirler.

Stres ve başarısızlık için yüksek tolerans, başarılı insanların bunun için çok para ödediği yetenekleridir. Yani ilk adım başarısızlığın sadece yaygın değil aynı zamanda önemli olduğunu ve başarının onun yokluğunda gerçekleşmeyeceğini anlamaktır. Belirsizlik ve başarıyı kucaklamayı öğrendiğinizde bunu heyecan verici ve teşvik edici bulacaksınız.

Hayatınıza Netliği Nasıl Getirebilirsiniz?

Her zaman tam anlamıyla netliğe sahip olamazsınız ama yaptığınız şeyi neden yaptığınız konusunda anlaşılır olmak ve hareketlerinizin arkasında bir maksat olduğundan emin olmak istersiniz. Başarı sürekli olarak uyum sağlamak ve gerekli değişiklikleri yapmakla ilgilidir. Bir karışıklığın garanti olduğunu anladığınızda onu kabul etmeyi ve doğru bir şekilde manevra yapmayı öğreneceksiniz.

Girişimcilik ve iş dünyasında gelişmek için karmaşadan sadeliğe geçmeyi öğrenmek zorundasınız. Kafanızın içindeki tüm o seslerden kurtulduğunuzda ve en önemli birkaç aktiviteye odaklandığınızda yeni bir farkındalık ve netlik hissi kazanacaksınız.

50 şeyde iyi olmayı denemeyin. İşinizi daha ileriye götürebilecek birkaç şeyde takıntılı olmayı deneyin.