Profesyonel İstikrar Satışta Nasıl Sağlanır?

Ancak bu sesli posta yine de önemlidir.

Hayalinizdeki müşteriye yaptığınız çağrı bir sohbete neden olabilir veya olmayabilir. Sonuçlar istediğiniz gibi olmasa da, bu çağrı yine de önemlidir.

Bıraktığınız sesli posta sayesinde bir toplantıda yer kapmanız belki pek de olası değildir. Ancak bu sesli posta yine de önemlidir. Belki bu posta sayesinde potansiyel müşteriniz ilk kez sesinizi duymuş ve keşfetmeye değer fikirleri olan sizi, ilk kez tanıma fırsatına erişmiştir.

Müşterinizin sesli postasına bıraktığınız mesajı yineleyen takip e-postası, belki müşteriniz tarafından silinmeden önce göz gezdirilmiş olabilir. Ancak bunun ardından, sözünüzü tuttuğunuz ve sesli postanızda verdiğiniz taahhütleri yerine getirdiğiniz için güven oluşturma sürecine girmiş olursunuz. Bu ise sadece yapacağınızı söylediğiniz şeyi güvenilir bir şekilde yaparak gerçekleşebilir.

GIF by gaming - Find & Share on GIPHY

4 dakika içinde 4 paragraflık bir adım izlenmemesi koşuluyla LinkedIn bağlantı isteği, bazı kişilerin dikkatini çekebilir ve sizinle bağlantı kurmalarına neden olabilir. Ama bu kişiler iletişime geçmeseler dahi, nihayetinde sizi tekrar görmüş ve bir sohbet sürdürmedeki ısrarınıza tanıklık etmiş olurlar.

Hayalinizdeki müşteriyi size göndermesi için hazırladığınız blog yazısı, onların zamanlarına değecek fikirler sağlamış olabilir ve sonrasında kendilerine bunu gönderenin siz olduğunuz notunu alırlar. Bağlantı kurduğunuz kişi de işte şimdi sizin isminizi biliyor!

https://giphy.com/gifs/conversation-13nDblqRzRsLAY

Bir sonraki telefon görüşmesi, bir konuşmanın başlangıcı olabilir ve ondan sonrası da belki bir randevunun… Bu fazla zaman alabilir ve fazlaca sabır göstermenizi gerektirebilir. Bunun sebebi, ortam ne olursa olsun, her etkileşimi potansiyel müşteriniz için değerli kılmaya çalışmanızdır. Fakat sonunda, hayalinizdeki müşteriyi takip ederek profesyonelce yola devam ederseniz, toplantıdaki yerinizi kapacak ve bir fırsat yaratmış olacaksınız.