İnsanları Ürününüzü Satın Almaları İçin İkna Etmeyi Bırakın!

Birini satın almaya ikna ederseniz, bunu başkalarıyla paylaşmazlar.

İnsanları ürününüzü satın almaları için ikna etmeye çalışmayı bırakın! Mesele şu ki, birini satın almaya ikna etmeye çalışırsanız, nihayetinde bir satış yapabilir veya yapmayabilirsiniz. Ancak dijital ekonomide bu yeterli değildir. Bugün, bilgi öğreniminin bir numaralı yolu sosyal paylaşım üzerindendir.

Birini satın almaya ikna ederseniz, bunu başkalarıyla paylaşmazlar. Ancak birine satın alması için ilham verirseniz, sonucunda sadece bir satış yapmış olmazsınız. Müşterileriniz bunu paylaşırlar ve başkalarına söylerler. Bu ise size daha fazla müşteri getirmiş olur.

İlham vermek

Bir işletme için, birisine ilham vermeye çalışmak göz korkutucu gelebilir. Ancak gerçek anlamda demek istediğimiz şey, birisini duygusal olarak hareket ettirmektir. Bunu düşünün. Örneğin gündelik hayatınızda, yalnızca duygusal olarak sizi harekete geçiren içeriği paylaşırsınız. Bu içerik, gülmenizi, ağlamanızı, şok olmanızı veya düşünmenizi sağlayabilir.

Sonuç olarak sizi içinde bulunduğunuz durumu başkalarıyla paylaşmaya teşvik eden şey duygusal tepkidir. Gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, çabalarınızı ilham verici hale getirin ve insanları satın almaya ikna etme konusunda endişelenmeyi bırakın.