Ama akıllıca satış yapmak bu değildir.

Akıllıca Satış Yapmak İçin Yapmamanız Gerekenler

Akıllıca satış yapmak derken bizi yanlış anlamayın, insanlar akıllıca satış yapmanın daha az çalışma ile daha çok satış anlamına geldiğini düşünüyor olabilir. Ama akıllıca satış yapmak bu değildir. Akıllıca satış yapmak bir A noktasından B noktasına ilerlerken zamanınızı ve müşterinin zamanını harcamadan satış yapmaktır. Girişimciler birçok farklı şekilde boşa efor sarf ederler. İşte zamanınızı çalan 3 satış yanlışı:

1) Karar veremeyen insanlarla zaman harcamak

Excited Robocop GIF - Find & Share on GIPHY

Çoğu zamanları ürün tanıtımını dinleyen herkese zaman harcar ve onları kazanmaya çalışırız. Alım konusunda kararlı olmasalar bile…

2) Öncelik listesi olmadan çalışmak

To Do List Dog GIF - Find & Share on GIPHY

Çalışırken zamanınız kısıtlıdır ve her müşteriye eşit zaman harcarsanız yapabileceğinizden daha az satış yapıyorsunuz demektir. Eğer potansiyeli daha yüksek olan müşterilerinize daha çok zaman ayırmanız, zamanınızı etkili yönettiğiniz anlamına gelir. Bu da etkili satış sonucu doğurur. En önemli 10 hesabınızı ve en önemli 10 müşterinizi listeleyip her gün listeyi gözden geçirseniz her gün o insanla daha çok iş yapmanın yollarını ararsınız ve zamanınızı potansiyeli yüksek olan müşterilere ayırmış olursunuz.

3) Müşteriyle ilişkiden çok teknolojiye güvenmek

Fail Today Show GIF - Find & Share on GIPHY

Hepimiz teknolojiyi kullanıyoruz. Mükemmel bir araç olan bu teknolojiyi kullanırken dikkatli olmanız gereken şey satışlar kişilerin arasındaki bağlarla ortaya çıkar ve telefondan konuşarak veya bilgisayardaki görüntüyle ilişki kuramazsınız. E-postalarınızı olabildiğince kısa tutun. E-posta bilgi iletmek için harika bir araçtır ama alsa yüz yüze bir sohbet kadar etkileyici değildir.

En büyük zaman harcayan yanlışımız ise akıllıca satış yapmak yerine hızlı satış yapmaya yönelmemizdir. Gerçekten hızlı ve akıllıca satış yapmak için potansiyel müşterilerinize yönelip, hedeflerinize yoğunlaşabilirsiniz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın