fbpx

Satış Konusunda Süperstar Olmak İçin 13 Basit Kural 

Kendi kendinize satış konusunda süperstar olmanız için on üç basit kural. Bir işletme sahibi olarak, düşünseniz de düşünmeseniz de satışın içerisindesiniz. İşinizi büyütmek için her gün kendinizi – ürününüzü veya hizmetinizi – satmak zorundasınız.

Satışta başarılı olmak için yeterli bir beceriniz olduğundan emin değilseniz, bir süperstar satış zihniyeti oluşturmak için bu 13 basit kuralı göz önünde bulundurun.

Satış Konusunda Süperstar Olmak İçin 13 Basit Kural

Satış pazarlama içerisinde rakiplerinize fark atmak istiyorsanız veya daha fazla satış yapma istiyorsanız bazı düşünce ve yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Ya da değiştirmelisiniz. Bu sizi yaptığınız işte farklı kılacaktır. Peki bu yetenekleri öğrenmek çok zor mu? Bu soruya cevap şu olabilir. Herhangi bir işin zorluğu kişiden kişiye değişir. Ancak herhangi yeni öğrendiğiniz bir konu ilk başlarda sizlere zor gelecektir. Bir  süreliğine. Satış konusunda süperstar olmak istiyorsanız, kendinizi sürekli olarak geliştirmek ve değişimlere ayak uydurmanız gerekmektedir.

Aç kalın.

Satış konusunda süpestar olmak için ilk düşünce değişimi, aç kalmak üzerinedir.

Satış konusunda süperstar olmak için ilk düşünce değişimi, aç kalmak üzerinedir. Peki aç kalmak nedir? Karşılaştığınız her iyi satış elemanına bir bakın. Karşısındakini enerjisiyle savuruyor. Güçlü bir iş ahlakına ve yüksek bir enerji seviyesine sahipler. Akranlarından daha uzun ve çok çalışırlar. Ekonomi kötü olduğunda bile hala oradalar, hala satış yapmaya, ürünlerini pazarlamaya devam ediyorlar.

Asla dürüstlüğünüzden ödün vermeyin.

Satış konusunda süperstar olmak için dürüstlüğünüzden asla ödün vermemelisiniz. Her zaman doğruyu söylemenin en iyi politika olduğuna inanın. İş dünyasında, özellikle bugün, dürüstlük bir zorunluluktur. Birkaç yıl önce, Boston’daki Forum Şirketi, beş farklı sektördeki 11 farklı şirketten 341 satış elemanı ile bir deney üzerinde çalıştı. Amaçları, en iyi satıcıları ortalama satıcılardan neyin ayırdığını belirlemekti.

Çalışma bittiğinde, sonuçlar şaşırtıcıydı. Farkı yaratan beceri, bilgi ya da karizma değildi. Fark bir özellik oldu: dürüstlük. Müşteriler satış görevlilerine güvendiğinde, onlardan satın alırlar.

Satış Kapatma Teknikleri Nelerdir? >>

Olumlu kalın.

Tutumunuz, yeteneğinizi değil, rakımınızı belirleyecektir.

Tutumunuz, yeteneğinizi değil, rakımınızı belirleyecektir. Başarı yüzde 90 zihinseldir. Gerçek bir süperstar, zihinsel gelişimine odaklanır. Fikrinizi değiştirerek hayatınızı değiştirebilirsiniz. Zorlu ekonomilerde aşağıda olmak sizin suçunuz olmayabilir, ama ayağa kalkmamak kesinlikle sizin suçunuz. Başarılı olmak için onulmaz derecede olumlu düşünen bir inanan olmalısın.

Yetkili olun.

Satış süperstarları ürünlerinin her şeyini bilirler. Ayrıca rakiplerinin ürünlerini de bilirler ve kolaylık farklılıkları anlatabilirler. Kısacası yaptığı işe tamamiyle hakimdir. Bilgi inancınızı artıracaktır. Ayrıca bilginiz karşınızdaki insanlara da güven verir.

Satış Pazarlama İle İlgilenenler İçin Film Önerileri >>

Hazırlanın.

Eski izci sloganı olan "Hazırlanın" konusunu belki hala hatırlarsınız.

Eski izci sloganı olan “Hazırlanın” konusunu belki hala hatırlarsınız. Evet, doğru. Muhteşem sonuçlar üretmek için çok fazla bilgi gereklidir. Çünkü beklenmedik zamanlarda fırsatlar ayağımıza geldiği zaman onları kaçırmak istemeyiz.

İtibarınıza dikkat edin.

İyi bir itibar satın alamazsınız – onu kazanmalısınız. Olumlu bir üne sahip değilseniz, ne yaparsanız yapın başarılı olmak zor olacaktır.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Anahtarı >>

Hakiki olun.

satış konusunda süperstar olmak - Orijinal misin? Sempatik misin? İletişimin iyi mi?

Hiç sevmediği birinden bir şeyi kimse satın almaz. Olasılık önemli. Orijinal misin? Sempatik misin? İletişimin iyi mi? Bunlar her ne kadar yabana atılsa da önemli özellikler.

En iyi ayağını öne koy.

İyi bir ilk izlenim bırakmak için asla ikinci bir şansın olmaz. Düzgün ve bakımlı mısın? Giyimine ne kadar önem gösteriyorsun? İlk izlenim insanlarda genel bir kanı oluşturmak için çok önemlidir.

Hedefleri belirleyin.

Satış konusunda süperstar olan kazananlar, kesinlikle hedef belirleyenlerdir.

Satış konusunda süperstar olan kazananlar, kesinlikle hedef belirleyenlerdir. Hedef belirleyenler de akıllı satış yapanlardır. Kaybedenler de hep bahaneler yaratanlardır. Hedefler, sabahları kalkmanız için bir nedenden fazlasını verir. Onlar bütün gün devam etmenizi sağlamak için bir teşviktir. Ölçülebilir, tanımlanabilir, elde edilebilir, spesifik olmalı ve bunları yazılı olarak görebileceğiniz bir yerde tutmalısınız.

SMART Plan Nasıl Yapılır? >>

Bir müşteri hizmetleri fanatiği olun.

Müşteri “evet” dediğinde satışın başladığını sık sık duymuşsunuzdur. İyi satıcılar işin zamanında yapılmasını ve doğru yapılmasını sağlar. Hiçbir işin sahip olamadığı bir şey var: müşteriler. Sahip olduğunuz müşterilere iyi bakın, onlar da sizinle ilgileneceklerdir. Detaylara fanatik bir dikkatle yaklaşmalısınız.

Daha İyi Satış Yapmanın 6 İlkesi >>

Dinlemeyi unutma.

Ağzın açıkken hiçbir şey öğrenemezsin. Çok

Ağzın açıkken hiçbir şey öğrenemezsin. Çok fazla insan için, iyi bir dinleme, “Ben konuşurum, sen dinlersin” anlamına gelir. Dinlemek iki yönlü bir süreçtir. Evet, duyulmanız gerekir. Ancak başkalarının fikirlerini, sorularını ve itirazlarını da duymanız gerekir.

Her şeyi perspektifte tutun.

Satış konusunda süperstar olmak için mizah olmazsa olmazdır. Bir mizah duygusunun önemini kavramak imkansızdır. Yol boyunca kaçınılmaz başarısızlıklar olduğunda, onlar hakkında gülmeyi öğrenin.

Kişisel gelişim için bir açlık geliştirin.

Bir ömür boyu okula gitmiyorsun. Hayatın boyunca okuldasın. Satış süperstarları daha iyi olmak için sürekli çalışıyorlar. Dersler alıyorlar, kitap okuyorlar, ses bantlarını dinliyorlar ve geliştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

8 Adımda Hipnotik Satış Tekniği >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,579TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...