fbpx

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir.

Başarılı olmak için genelin verdiği cevaplardan bazıları şu şekilde;

  • Olumlu olun
  • Coşkunuzu gösterin
  • Ürüne inanın
  • Karşılaştığınız herkesle konuşun
  • Her yüz hayır için birileri evet, diyecek
  • Ve sonunda ebedi ve zor olan, “Daha çok çalış.” cümlelerini saymak muhtemeldir.

Fakat  mesleğimizde başarılı olmak için gerçekten ne gerekiyor ? İşte bir kısayol. Başarılı sürdürülebilir bir network marketing kariyeri için basit 9 kural;

1- Profesyonel Ol

Kulağa ne kadar kolay gelse de pratikte profesyonel olmak zor olabilir. Bir konunun profesyoneli olmak için, o konunun üzerine ciddi bir zaman harcamış, bilgi sahibi olmuş ve tecrübe kazanmış olmak gerekir diyebiliriz. Network Marketing kariyerinizde, başarılı olmak için profesyonel olmaya karar verin ve adımlarını buna göre atmaya başlayın.

YouTube kanalımızda network marketing profesyoneli olmak hakkında konuştuk. Bir network marketing profesyoneli asla satış yapmaz; amatörler ise sürekli satış yapmaya çalışır…

2- Dürüst ol

Gerçek, Yaratıcılık, Empati.  Her zaman gerçeği söyleyin. Lehinize görünmediği halde, bile doğruyu konuşmaktan çekinmeyin. Bir çek kazanmaya bu kadar yakın olsanız bile, son altı ay boyunca hayatınızı adamış olsanız bile dürüstlükten ödün vermeyin. Çünkü dürüstlüğün bedeli, ölçülemez.

Seni geliştiren marifet; kutunun dışında düşünmen ve öğrendiklerini kullanmandır. Her engelin çözümünü bulmak için bir beceri geliştirin ve araçlardan faydalanın. Özellikle ağ pazarlaması için tonlarca kullanıma hazır formül bulabileceğiniz “networkokulu.net”te herhangi bir sorunun çözümü her zaman vardır.

Son olarak, başkalarıyla empati kurma  yeteneğinizi geliştirin: kendinizi, hedeflerinizi, gelirinizi, hatta kendinize verdiğiniz sözleri unutun. Bir ihtimal ile karşı karşıya kaldığınızda, önemli olan tek şey şudur: Bu kişi gerçekten ne istiyor?

Network Marketingde Başarı Oranınızı Nasıl Artırırsınız? >>

3- Egonu beslemeyi bırak

Ben,  beni  ve  benim. Bunlardan uzak durun. Kendinize ne kadar çok referans verirseniz, ego-metreniz o kadar yüksek olur ve sonuçlarınız o kadar düşük olur. Egonu yükseltebilecek her şeyi bırak.

4- Kapmaya çalışma

Diyelim ki bir eğitim veya fırsat sunumunda başka bir şirketten biriyle tanıştınız. Veya başka bir network ürününü tanıtan birisini Facebook veya Twitter’da görüyorsunuz. “Puan!” diye düşünebilirsiniz. “İşte zaten pazarlama ağında olan biri. Ürünüm/fırsatım ondan çok daha iyi olduğu için, birlikte iş yapalım! ”Sizce o kişi ile bu şekilde nereye varabileceğinizi düşünüyorsunuz? Cevap açıktır: o kişi bırakacaktır. Bir şirketi bırakan kişi diğerini de bırakabilir. Liderler inşa et, onları çalmaya çalışma.

5- Büyük düşün

Devam edin, ürününüz ve fırsatınızla gurur duyun. Aslında, bir adım daha ileri götürün: tüm pazarlama ağı mesleği ile gurur duyun. Eğlenmeye vakit ayırın fakat iş yapacağınız zamanı iyi değerlendirin. Şansı olduğu için değil, ürün iyi olduğu için değil,  (herkesin ihtiyaçları ve çıkarları farklı olduğu için orada değil) böyle bir şey varsa “dünyanın en iyi” fırsatına sahipsiniz diye düşünmelisiniz.

Büyük düşünün ve mümkün olduğunda sektörünüzün inceliklerini araştırın. Bir gün, bir yerlerden biri sizin için aynı şeyi yapacak ve sizi bu şekilde desteklemedeki zarif cömertlikleri için o kişiye sonsuza dek minnettar olacaksınız.

Yeni Katılan Distribütörlere Bunları Mutlaka Anlatmalısınız >>

6- İyi hazırlan

Bu durumu hayal edin: kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, o yüzden bir doktora görünüyorsunuz. Ziyaretiniz sırasında doktorun ne söyleyeceğini ya da ne yapacağını tam olarak bilmemesi sizde rahatsız edici bir izlenim  bırakır. O doktora güvenir misin? Seni muayene etmesine izin verir misin? Kesinlikle hayır. Mesleğimizde de aynıdır – ne söyleyeceğinizi ve her durumda ne yapacağınızı tereddüt etmeden bilmelisiniz. İşte bir eğitim için eğlenceli bir fikir: ekibinizle bir atölye çalışması düzenleyin ve farklı olası durumları, itirazları nasıl ele alınabileceğinizi en iyi şekilde tartışın.

7- Jargon’u bırak

Evet, ağ pazarlaması, şirketten şirkete değişen, bir dizi terimsel başlıklar ile doludur. Potansiyel müşterinizle konuşurken ne kadar yabancı kelime ve “içeriden” terimleri kullanırsanız, o kadar çok soru alırsınız. Beklentiniz ne kadar fazla soru sorarsa, o kadar fazla “düşünmek” ister.

Fırsatınızı beklentinize nasıl sunduğunuzu ve her bir ‘jargon’ kelimesinden kurtulmayı dürüstçe inceleyin. On iki yaşında bir çocuk veya 70 yaşında bir teyze fırsatınızı anlayabilirse, herkes anlayabilir.

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

8- Uzun vadeli düşün

Anında tanışma ve alış yapmaya odaklanmayın. Kalıcı ilişkiler kurmaya odaklanın. Bugünden on, yirmi veya yirmi beş yıl sonra kendinizin nerede olacağını düşünün. İnsanların sizi nasıl algılamasını istersiniz? Ekibinin senin hakkında ne düşünmesini istiyorsun? Seni mümkün olan en yüksek saygı çerçevesinde tutmalarını istiyorsun, değil mi? Bunun için temel oluşturmaya şimdi başlayın.

9- Liderliğini geliştir

Ürün, teslimat oranları, komisyon veya niteliklerden asla şikayet etmeyin. Ünlü bir söz vardır;

“Seni tanımlayan şey sonuçlarındır.”

Sonuçlarınızı bir düşünün, beğenmediyseniz, üzülmeyin. Hemen kendinizi geliştirmeye başlarsınız. Ertelemekten vazgeçin.

Sorumluluk al: Pilot sensin! Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta İnancınızı Böyle Artırabilirsiniz! >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...

Instagram Satış Yöntemi İle Kitlenizi Genişletin

Bu makalede, sizlere Instagram satış yöntemi ile Instagram’dan para kazanma yolları üzerine tespit ettiğim analizlerimden bahsedeceğim. Tabii bu analizlerimi yapmamda instagram butikleri çok yardımcı...

Satış Kapatma Teknikleri Nelerdir?

Satış kapatma teknikleri, satış yapanların eksik olduğu noktalardan birisi. Türkiye’de pazarlamacıların ‘çekimser’ kalmaları ve satışı kapatamamalarını büyük bir sorun olarak görüyoruz. Bu bağlamda da...