fbpx

Network Marketing Kariyeriniz de Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network Marketing’de kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network Marketing’de sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir.

Başarılı olmak için genelin verdiği cevaplardan bazıları şu şekilde;

  • Olumlu olun
  • Coşkunuzu gösterin
  • Ürüne inanın
  • Karşılaştığınız herkesle konuşun
  • Her yüz hayır için birileri evet, diyecek
  • Ve sonunda ebedi ve zor olan, “Daha çok çalış.” cümlelerini saymak muhtemeldir.

Fakat  mesleğimizde başarılı olmak için gerçekten ne gerekiyor ? İşte bir kısayol. Başarılı sürdürülebilir bir network marketing kariyeri için basit 9 kural;

1- Profesyonel Ol

Kulağa ne kadar kolay gelse de pratikte profesyonel olmak zor olabilir. Bir konunun profesyoneli olmak için, o konunun üzerine ciddi bir zaman harcamış, bilgi sahibi olmuş ve tecrübe kazanmış olmak gerekir diyebiliriz. Network Marketing kariyerinizde, başarılı olmak için profesyonel olmaya karar verin ve adımlarını buna göre atmaya başlayın.

YouTube kanalımızda network marketing profesyoneli olmak hakkında konuştuk. Bir network marketing profesyoneli asla satış yapmaz; amatörler ise sürekli satış yapmaya çalışır…

2- Dürüst ol

Gerçek, Yaratıcılık, Empati.  Her zaman gerçeği söyleyin. Lehinize görünmediği halde, bile doğruyu konuşmaktan çekinmeyin. Bir çek kazanmaya bu kadar yakın olsanız bile, son altı ay boyunca hayatınızı adamış olsanız bile dürüstlükten ödün vermeyin. Çünkü dürüstlüğün bedeli, ölçülemez.

Seni geliştiren marifet; kutunun dışında düşünmen ve öğrendiklerini kullanmandır. Her engelin çözümünü bulmak için bir beceri geliştirin ve araçlardan faydalanın. Özellikle ağ pazarlaması için tonlarca kullanıma hazır formül bulabileceğiniz “networkokulu.net”te herhangi bir sorunun çözümü her zaman vardır.

Son olarak, başkalarıyla empati kurma  yeteneğinizi geliştirin: kendinizi, hedeflerinizi, gelirinizi, hatta kendinize verdiğiniz sözleri unutun. Bir ihtimal ile karşı karşıya kaldığınızda, önemli olan tek şey şudur: Bu kişi gerçekten ne istiyor?

3- Egonu beslemeyi bırak

Ben,  beni  ve  benim. Bunlardan uzak durun. Kendinize ne kadar çok referans verirseniz, ego-metreniz o kadar yüksek olur ve sonuçlarınız o kadar düşük olur. Egonu yükseltebilecek her şeyi bırak.

4- Kapmaya çalışma

Diyelim ki bir eğitim veya fırsat sunumunda başka bir şirketten biriyle tanıştınız. Veya başka bir network ürününü tanıtan birisini Facebook veya Twitter’da görüyorsunuz. “Puan!” diye düşünebilirsiniz. “İşte zaten pazarlama ağında olan biri. Ürünüm/fırsatım ondan çok daha iyi olduğu için, birlikte iş yapalım! ”Sizce o kişi ile bu şekilde nereye varabileceğinizi düşünüyorsunuz? Cevap açıktır: o kişi bırakacaktır. Bir şirketi bırakan kişi diğerini de bırakabilir. Liderler inşa et, onları çalmaya çalışma.

5- Büyük düşün

Devam edin, ürününüz ve fırsatınızla gurur duyun. Aslında, bir adım daha ileri götürün: tüm pazarlama ağı mesleği ile gurur duyun. Eğlenmeye vakit ayırın fakat iş yapacağınız zamanı iyi değerlendirin. Şansı olduğu için değil, ürün iyi olduğu için değil,  (herkesin ihtiyaçları ve çıkarları farklı olduğu için orada değil) böyle bir şey varsa “dünyanın en iyi” fırsatına sahipsiniz diye düşünmelisiniz.

Büyük düşünün ve mümkün olduğunda sektörünüzün inceliklerini araştırın. Bir gün, bir yerlerden biri sizin için aynı şeyi yapacak ve sizi bu şekilde desteklemedeki zarif cömertlikleri için o kişiye sonsuza dek minnettar olacaksınız.

6- İyi hazırlan

Bu durumu hayal edin: kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, o yüzden bir doktora görünüyorsunuz. Ziyaretiniz sırasında doktorun ne söyleyeceğini ya da ne yapacağını tam olarak bilmemesi sizde rahatsız edici bir izlenim  bırakır. O doktora güvenir misin? Seni muayene etmesine izin verir misin? Kesinlikle hayır. Mesleğimizde de aynıdır – ne söyleyeceğinizi ve her durumda ne yapacağınızı tereddüt etmeden bilmelisiniz. İşte bir eğitim için eğlenceli bir fikir: ekibinizle bir atölye çalışması düzenleyin ve farklı olası durumları, itirazları nasıl ele alınabileceğinizi en iyi şekilde tartışın.

7- Jargon’u bırak

Evet, ağ pazarlaması, şirketten şirkete değişen, bir dizi terimsel başlıklar ile doludur. Potansiyel müşterinizle konuşurken ne kadar yabancı kelime ve “içeriden” terimleri kullanırsanız, o kadar çok soru alırsınız. Beklentiniz ne kadar fazla soru sorarsa, o kadar fazla “düşünmek” ister.

Fırsatınızı beklentinize nasıl sunduğunuzu ve her bir ‘jargon’ kelimesinden kurtulmayı dürüstçe inceleyin. On iki yaşında bir çocuk veya 70 yaşında bir teyze fırsatınızı anlayabilirse, herkes anlayabilir.

8- Uzun vadeli düşün

Anında tanışma ve alış yapmaya odaklanmayın. Kalıcı ilişkiler kurmaya odaklanın. Bugünden on, yirmi veya yirmi beş yıl sonra kendinizin nerede olacağını düşünün. İnsanların sizi nasıl algılamasını istersiniz? Ekibinin senin hakkında ne düşünmesini istiyorsun? Seni mümkün olan en yüksek saygı çerçevesinde tutmalarını istiyorsun, değil mi? Bunun için temel oluşturmaya şimdi başlayın.

9- Liderliğini geliştir

Ürün, teslimat oranları, komisyon veya niteliklerden asla şikayet etmeyin. Ünlü bir söz vardır;

“Seni tanımlayan şey sonuçlarındır.”

Sonuçlarınızı bir düşünün, beğenmediyseniz, üzülmeyin. Hemen kendinizi geliştirmeye başlarsınız. Ertelemekten vazgeçin.

Sorumluluk al: Pilot sensin!

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,668BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,028TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının 10 Nedeni

Kişisel gelişim için iyi alışkanlıklar bizim için çok önemlidir. Ancak kötü alışkanlıklar da bir o kadar negatif etkilemektedir. Kötü alışkanlıkları bırakmak aslında göründüğü kadar...

8 Yapı Taşı İle Kendi Markanızda Fark Yaratın

Kurumsal kimlik oluşturmak için marka kavramı olmazsa olmazdır. Sizin kalitelinizi, tanınırlığınızı ortaya koyan bir değer olan markanızla fark yaratmak için dikkat etmeniz gereken bazı...

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir....

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hedeflerin sağlanması, genellikle insanlar düşündüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler vardır. Hayatlarımızdaki değişiklikleri görmek umulmaz bir şekilde çalışmamız ve...

Girişimcilerin Elon Musk’tan Öğrenebileceği 8 Ders

Tesla Motors ve Space X CEO'su Elon Musk, 2011 yılında Forbes'ın “Amerika'nın 40 yaş ve altı en güçlü 20 CEO'su” listesinde yer aldı. 2013...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Ağustos Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için ağustos ayı burç yorumlarında neler var? Ağustos ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...