Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

İş dünyası, ‘kahramanlarını’  arıyor.

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz gerekir. Özellikle başarılı yönetici olmak için yapmanız gerekenleri bilmelisiniz.

İş dünyası, ‘kahramanlarını’  arıyor. İşe ve insana değer katan anlayışların yaygınlaşması önemli bir arayış olarak karşımıza çıkıyor. ‘İşaret taşları var, yolumuzu aydınlatan ..

Karanlıkları giderip iş yapısını güzelleştiren ‘aydınlatma fişeklerine’ sahip  insanın iş ve hayat yolculuğu tamamen başarılı ve mutlu yöneticilikle dokunmaya ve güzelleşmeye başlıyor. İnsan yanı başındaki bu güzelliklere doğru bakış açısıyla ulaşıyor…

Jim Rohn’dan Size İlham Olacak 20 Altın Söz >>

Başarılı ve Mutlu Yönetici Olmak İçin Gereken Özellikler

Başarılı yönetici, bir iş alanının en önemli ögesidir.

Başarılı yönetici, bir iş alanının en önemli ögesidir. Bir firmayı, bölümü veya herhangi bir şeyi hedefe doğru çeken kişidir. Sorumluluğu çok fazladır. Ancak gerek kariyer gerekse etki bakımından getirileri de çok fazladır. Bu nedenle, başarılı yönetici olmak için bu püf noktaları bilmelisiniz.

 1. Güne gülerek başlayın.
 2. Hiçbir olayın ya da durumun sizi gerebileceğini düşünmeyin.
 3. Çalışanlarınızı anlamaya çalışın.
 4. Problemlere çözüm odaklı yaklaşın.
 5. Saygınlık oluşturan davranışlarınızla saygı göreceğinizi unutmayın.
 6. Ne şekilde adil olduğunuzun farkında olun.
 7. Çalışanlarınıza güvenmeyi öğrenin.
 1. Müşteri Mutluluğu, Müşteri Odaklı Satış, İnsana Hizmet gibi kavramları gündeminizden düşürmeyin.(İşinizi geliştirecek temel kazanç unsurlarıdır.)
 2. Çalışanlarınıza özel olduklarını hissettirecek söz, tutum ve davranışlar geliştirmeniz onların işe bağlılıklarını artıracaklardır.
 3. İş ortamında yenilik görüşleri’ ne değer verin.
 4. Zaman zaman bazı hatalar görmezden gelinebilir ve eğitim yoluyla düzeltilebilir.
 5. Çalışanlarınızın bütün isteklerini, düşüncelerini dikkate alın, dinleyin ve doğru bir şekilde yönlendirme yapın.
 6. Nasıl davrandığınızın farkında olun. Davranışlarınız çalışanlarınız tarafından dikkatle izlenmektedir.
 7. İş uyumunuzu bozacak her türlü olumsuz davranıştan uzak durunuz.
 8. Başarılı yönetici, her zaman enerjik olacak davranışlar sergiler.
 1. Çalışanlarınızı fazla üretime, iş heyecanına, işi sahiplenmeye sevk edecek tedbirler oluşturun. Bunun ilk yolu; sizi benimsemelerinden geçiyor, unutmayın.
 2. Giyiminize özen gösterin. Rahat edeceğiniz ve sizi temsil edeceğinize inandığınız , kendinize yakıştırdığınız kıyafetleri tercih edin.

Kadınlar Liderlik Özelliklerini Nasıl Geliştirebilirler? >>

Bakış Açısı, Başarılı Bir Yönetim İçin Gereklidir

Kendinizi, başarılı ve mutlu hissetmek ve bunun sonuçlarını yaşamak için yapmanız gereken birazcık hayata, işe, olaylara ve insanlara farklı bakmaktan geçiyor. İş yerindeki başarı ve mutluluğunuz size güzel bir bakış ve yaşam kazandıracaktır. Bunun için de işaret taşlarına tutunmak faydalı olacaktır.

İnsan her yönden enerji katan, hayattan ve işten keyif almasını sağlayan yolu seçmek insana yaşam sevincini katacaktır. Bunun hiç de yorucu bir uğraş olmadığını yaşayarak öğrenebilirsiniz.

İçinizi, ruhunuzu, işinizi, hayatınızı aydınlatan enerjinizi artıran yapılarla ve davranışlarla örülmüş güzel bir anlayışla donanmak dileğimiz..

Başarı İçin Giyim – Üretkenliğinizde Ne Kadar Önemlidir?