Başarısız Olup Dibi Görenler İçin Şimdi Yükselme Zamanı 

Bunu yaparsanız, olumlu bir değişimin kaçınılmaz olduğunu görürsünüz.

Tony Robbins bir keresinde insanları hayatlarında dramatik değişiklikler yapmaya motive eden iki şey olduğunu söylemişti: İlham ve umutsuzluk. Çılgınca dursa da, aslında dibi görmenin ya da hayatınızda düşük bir noktada olmanın muazzam bir gücü vardır.

Peki dibi görmenin ne gibi faydaları olabilir, bunu kendi avantajınıza nasıl kullanabiliriz görelim.

Dibi Görmenin Faydaları

Durum Değerlendirmesi: Dibi gördüğünüzde yapmanız gereken ilk şey durumu yeniden gözden geçirmektir.  Eskiyi fethedebilirseniz, yeniyi kurtarmanız çok daha kolay olur. Önemli olan, hayattaki mevcut durumunuzu bugün bulunduğunuz yerin çok ötesinde bir seviyeye çıkarmak için bir fırsat olarak görmektir.

Kaybedecek Bir Şey Yok: Dibi görmenin güzelliği, gerçekten kaybedecek hiçbir şeyin olmamasıdır. Evsiz insanların zamanlarını kütüphanelerde geçirerek akıllarını milyoner olmak için yeterli bilgiyle doldurduklarına dair hikayeler duyduğunuzda sizin de hayatınızı değiştirmek için muazzam bir güce sahip olduğunuzun farkına varırsınız. Kaybedecek hiçbir şeyin olmamasının güzelliği, sonuçlardan tamamen kurtulma gücüne sahip olmanızdır. Ve bu, hedefleri gerçekleştirme yolundaki en büyük şeylerden biridir.

Büyük Riskler / Büyük Hedefler: Kaybedecek hiçbir şey yokken, büyük riskler almak ve büyük hedefler belirlemek için mükemmel konumdasınız. Dibi görmediğinizde konfor bölgenizin tuzağına düşersiniz. Düşük bir noktada olduğunuzda, mümkün olanı gerçekten zorlama eğiliminiz vardır. Birçok başarılı insan, bazı sonuçlar nedeniyle içinde bulundukları durumda olmak zorunda kalmıştır. Karları ise, şu anda hayal ettiğimizden çok daha iyi bir hayat yaşamaları.

Yaşamınızda düşük bir noktadaysanız, bunun hayatınızın gidişatını tamamen değiştiren tanımlayıcı bir an – bir başlangıç noktası olabileceğine dair biraz düşünmenizi öneririz. Kendinize “Neden bu durumdayım, bu berbat mı?” diye soruyorsanız, kendinizi başarısızlığa hazırlıyorsunuz demektir. Odağınızı değiştirmeli ve kendinize şu soruyu sormalısınız: “Bu fırsatı, hayatımı bir sonraki seviyeye taşımak için nasıl kullanabilirim?”. Bunu yaparsanız, olumlu bir değişimin kaçınılmaz olduğunu görürsünüz.