Bizi Farklı Kılacak Olan Şey Nedir?

İnsanın  yapacağı  en iyi yatırımın kendine olduğunu biliyoruz.

İnsanın  yapacağı  en iyi yatırımın kendine olduğunu biliyoruz. Kendi  işimiz söz konusu olduğunda da aynı durum geçerli . Kendi işimizin profesyoneli olmak için gereken çabayı göstermemiz gerekir. Elbette,bir işin profesyoneli olmak  için üzerinde fazlaca çalışmanız, ,kendinizi geliştirmeniz ve bununla birlikte her gün aktivite yapmanız gerekecektir.

Önemli olan eğitimlere gerekli özenin gösterilmesi ve bununla birlikte bu eğitimlerin diğer iş ortaklarınızca kopyalanmasıdır. Bütün bu hususlara dikkat edildiğinde daha güçlü bir takımınız olacaktır. Takımınızın büyümesi daha kolay olup aynı zamanda sürdürülebilir bir organizasyonunuz olacaktır.

Eğitimin anlam ve önemini anlatan kısa bir hikâyeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Uzak ülkelerin  birinde  kendi  halinde  yaşayan  bir halkı onlara  doğru  yaklaşan  bir savaş  ordusu oldukça korkutuyormuş.Paniğe kapılmış olanlardan biri:

“Düşman gelip bizi dümdüz edecek  buna mani  olmak  için  ne yapalım?”demiş.

Bilge olan:

“Okul yapın” demiş.

“Yahu zaman mı var? Düşman bugün yarın gelir?”

Bilge  gülümsemiş:

“Belki bu sefer onlara yeniliriz ama gelecek sefere hazır oluruz demiş. ”

Bıçakla kılıçla savaşmak artık çok  geride kaldı. Yeni bir yüzyıldayız  her şey değiştiği dünyaya teknolojik gelişmeler hükmediyor. Bunca değişiklikle birlikte değerini her gün koruyarak devam ettiren bir şey var ise o da eğitim. Bilmek, bilmenin gücü geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok kıymetli.

Network Marketing için de durum aynıdır. Sonuçta ilk işe girdiğimizde  gereken eğitimleri liderlerimizden alır aktivitelerimizi onlarla yapar ve işi uygulamalı olarak onlardan öğreniriz. Sunum ve takipleri ilk başta iyi yapamayabiliriz ama bunu sürekli yaparak, hatalarımızdan ders çıkararak biz de profesyonel olabiliriz.

Belki ilk elli tanıtımda başarılı olmayabiliriz ama daha sonra yapacağımız bütün tanıtımlarımızın sonucu olumlu olabilir. Burada önemli olan her uygulamamızdan bir ders çıkarıp bir dahakine tecrübemizle hareket etmenizdir. Hikâyemizi güzel bir sözle bitirelim:

“Eğitim; kendi dünyanızı ve yaşadığınız dünyayı değiştirecek güce sahiptir.”