fbpx

Uçmak İstiyorsan Kanatlarını Güçlendir 

Zorluklar hayatımızda hep vardır ve var olmaya da devam edecektir. Zorluklar karşısında ya tecrübe kazanıp daha da olgunlaşırız ya da pes eder yıkılırız. Hangisini seçeceğinizi kişiliğiniz, hayata bakış açınız, geçmişten gelen şartlanmışlıklarınız, alışkanlıklarınız belirler. Eğer negatif bir bakış açısına sahipseniz çabuk pes edersiniz.

Dikkat edin sıfırdan başlamış milyoner olmuş insanlara. Onların hayatlarında zorluklar yok muydu? Vardı elbet. Onlar zorlukları dost edinmişlerdi. Hayatlarında hep zorluklarla karşılaşacaklarını biliyorlardı. Ve en önemlisi onların zorluklarla kolay baş edebilecekleri sırları vardı. HAYALLERİ ve bu hayallerini gerçekleştireceklerine dair İNANÇ ve TUTKULARI.

Bir mağarada olduğunuzu düşünün, her tarafı karanlık, küçük bir delik var ve o delikten yansıyan gün ışığı. O mağaradan çıkmak için o deliği bütün gücünüzle büyütmeye çalışmaz mısınız? Tıpkı kelebeğin kozasından çıkmak için gösterdiği çaba gibi.

Birçoğunuz biliyordur bu hikayeyi:

Bir gün, kırlarda gezintiye çıkan bir adam, kenarına oturduğu otlardan birinin dalında, küçük bir kozanın varlığını fark etti. Koza ha açıldı ha açılacak gibiydi. Adam, bunun bir kelebek kozası olduğunu tahmin ediyordu. Böyle bir fırsat kolay ele geçmez diye düşündü; ve bir kelebeğin dünya yüzü gördüğü ilk dakikalara şahit olmak istedi.

Dakikalar dakikaları kovaladı, saatler geçmeye başladı, ama henüz kelebeğin küçük bedeni o delikten çıkmadı. Sanki, kelebek dışarı çıkmak için çaba harcamaktan vazgeçmiş gibi geldi adama. Kelebeğin elinden gelen her şeyi yaptığını ama kozadan dışarı çıkmayı başaramadığını düşündü. Bu yüzden, kelebeğe yardımcı olmaya karar verdi. Cebindeki küçük çakıyı çıkarıp, kozadaki deliği bir cerrah titizliğiyle büyütmeye başladı. Böylece bir iki dakika içinde kelebek kolayca dışarı çıkıverdi. Fakat bedeni kuru ve küçücük, kanatları buruş buruştu.

Adam kozadan çıkmış kelebeği izlemeye devam etti. Çünkü, kelebeğin kanatlarının az sonra açılıp genişleyeceğini, böylece narin bedenini havada taşıyabileceğini umuyordu. Ama bunlardan hiçbiri olmadı. Kelebek, hayatının geri kalanını kurumuş bir beden ve buruşmuş kanatlarla yerde sürünerek geçirdi. Ne kadar çabalarsa çabalasın asla açılamadı.

Adamın bütün iyi niyetine ve yardımseverliğine rağmen anlayamadığı şey şuydu:

Kozanın kısıtlayacağı ve buna karşılık kelebeğin daracık bir delikten dışarı çıkmak için göstermesi gereken çaba, kelebeğin uçuşu için lazım olan şeylerdi.

Bizim de uçuşumuz için kanatlarımızı güçlendirmemiz gerekir. Networkte başarılı olmak istiyorsanız eğer, duyacağınız yüzlerce hayır cevabına karşı yılmadan pes etmeden tanıtım, takip yapmaya, önce kendiniz balık tutmayı öğrenerek ve daha sonra insanlara balık tutmayı öğreterek kendinizin ve insanların hayatına sihirli bir dokunuş yapmaya çalışın.

Unutmayın; bizi karanlık mağaradan çıkaracak bir ışığımız, bir umudumuz, hayallerimiz var. Gelin bizde o küçük deliği var gücümüzle büyütelim ve sağlam ve güçlü kanatlarla o delikten çıkalım.

Gasson:

“İnsanın en büyük dostu zorluklardır. Çünkü insanı karşılaştığı zorluklar kuvvetlendirir.”

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....