Bu Yıl Kendinize Katmanız Gereken 4 Temel Beceri

İşte 2019'a girdik. Yeni bir yılda olmak, yeni bir şeyler yapmanın tam zamanı.

Yeni bir yılda olmak, yeni bir şeyler yapmanın tam zamanıdır. Senenin ortasına gelirken, yaptığımız planları gözden geçirme zamanı. Her sene insanların yaşamlarında bir değişim olmayışının nedeni, insanların yaptıkları şeyi asla değiştirmemeleri değil midir?

Elbette yapabileceğiniz pek çok şey var, ama bu yılın kalan zamanında kendi eğitiminize öncelik vermenizi gözönüne almalısınız. Çünkü becerilerinizi geliştirmeniz sizin daha üretken düşünmenizi sağlayacaktır.

Size neler öğreneceğiniz konusunda fikir vermek için, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olabileceğine inandığınız dört yetenekle birlikte.

Bu beceriler yeni fırsatlar bulmanıza ve yeni durumlara uyum sağlamanıza yardımcı olabilir.

1. Yazma

Fail Seth Meyers GIF by Late Night with Seth Meyers - Find & Share on GIPHY

Becerilere sahip olabilirsiniz, ancak kendinizi iyi bir şekilde anlatamazsanız, insanlar hala değerinizden şüphe duyacaktır. İşte bu yüzden burada sıraladığım ilk iki yetenek iletişim becerileridir. İletişim becerileri, yüz yıl önce olduğu kadar bugün de önemli.

Yazma becerilerinizi geliştirmek için kendi blogunuzu oluşturmayı düşünebilirsiniz. Ya da kişisel bir günlük oluşturabilirsiniz.

2. Konuşma

Talk Petri GIF by Universal Music Finland - Find & Share on GIPHY

İletişim becerilerinin ikincisi konuşma yeteneklerinizdir. Özellikle, topluluk içinde konuşma becerilerinizi geliştirmeniz işiniz için çok önemlidir. Böylece fikirlerinizi birçok insanın önünde çekinmeden ve aksamadan paylaşabilirsiniz.

3. Kodlama

Coding Give A Little GIF - Find & Share on GIPHY

Kodlama öğrenmek bugünlerde gittikçe daha popüler hale geliyor. Bunun için iyi bir neden var: Kodlama çevrenizdeki teknolojiden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Gerçek şu ki, etrafımızdaki birçok şeyin arkasında bilgisayar kodu var, bu yüzden kodun nasıl yazılacağını bilmek size çok yardımcı olabilir.

Gelişmiş kodlamayı öğrenmek zorunda değilsiniz. Basit web siteleri oluşturmak için sadece HTML ve CSS ile başlayabilirsiniz. Bu ikisi ile, isterseniz kendi web sitenizi oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

4. Online pazarlama

Computer Marketing GIF - Find & Share on GIPHY

Sizinle olan son beceri çevrimiçi pazarlamadır. Gün geçtikçe daha fazla şey online olarak satıldığından, çevrimiçi pazarlama bilgisine sahip olmak, sahip olduğunuz her şeyi satmanıza yardımcı olabilir. Bu kişisel markanızı oluşturmayı içerir.