fbpx

Çocuğunuzun Kötü Notlarını Nasıl Düzeltebilirsiniz?

Öğrenciler için eğitim dönemi içerisinde girdiği dersler üzerinden kötü not almak tam bir kabusa dönüşebilir. Kötü not, hiçbir öğrencinin veya velinin görmekten mutlu olmadığı bir şeydir. Ancak birçok öğrenci için, muhtemelen bir noktada olacak.

İster zorlu bir sınav olsun, isterse çocuğunuz materyali anlamasın, bir testte kötü bir notu geçmek bir dahaki sefere daha iyisini yapmanın önemli bir parçasıdır. Sonuçta, hata yapmak öğrenme sürecinin bir parçasıdır!

Çocuğunuz Kötü Bir Not Aldığında Ne Yapmalı?

Çocuğunuzun “kötü sınıf durumundan” en iyi şekilde yararlanmasına nasıl yardımcı olabilirsiniz? Çocuğunuz bir testte başarısız olursa, bir dahaki sefere daha iyisini yapabilmesi için ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Panik yapmayın

Çocuğunuz bir test veya ödev için eve kötü bir işaret getirirse panik yapmayın.

Çocuğunuz bir test veya ödev için eve kötü bir işaret getirirse panik yapmayın. Kötü notlardan biri dünyanın sonu değildir. Bunun yerine, çocuğunuza testin veya ödevin neden kötü gittiğini düşündüğünü sorun. Ayrıca çocuğunuza, daha net bir zihinle geri dönmesi için geri gelmeden önce kötü işaretten uzaklaşması için biraz zaman tanımak da yardımcı olabilir.

2. Hataları gözden geçirin

Çocuğunuzun birlikte yaptığı hataları gözden geçirin. Bu hataların nedenini tanımlamaya yardımcı olacak bir kalıp arayın. Belirli bir soru tipi mi (çoktan seçmeli veya uzun cevap gibi)? Malzemeyi anlama eksikliği mi? Yeterli hazırlık yok mu? Çocuğunuzun neden mücadele ettiğini öğrendikten sonra, bu alanları düzeltmeye odaklanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar Ve İnternet Teknolojisinin Çocuklara Sundukları Fırsatlar >>

3. Beklentilerinizi ayarlayın

Bazen “kötü not” düşündüğünüz kadar kötü değildir. Çocuğunuz düz A almaya alışıksa, B zayıf bir not gibi hissedebilir. Herkes arada bir mutlu olmadıkları bir not alır. Çocuğunuz mükemmel notlar almayı hedefliyorsa, ona ortalama bir not almanın uygun olduğunu hatırlatın – hiç kimse her zaman mükemmel olamaz!

4. İyileştirme alanlarını bulun

Çocuğunuzun bir sonraki testi için iyileştirebileceği alanları arayın. Belli bir konuda mücadele ederse, malzemeyi gözden geçirmek için her gece biraz zaman ayırın. Çocuğunuz yeterince hazırlamamışsa, bir sonraki testten önce daha fazla çalışmaya başlamayı içeren bir çalışma programı hazırlamasına yardımcı olun.

5. Yeni hedefler belirleyin

Siz ve çocuğunuz neden zayıf bir not aldığını anladıktan sonra, bir sonraki test veya ödev için bir hedef belirleyin.

Siz ve çocuğunuz neden zayıf bir not aldığını anladıktan sonra, bir sonraki test veya ödev için bir hedef belirleyin. Bu hedef, notunu yükseltmek olabilir, ancak bunun nasıl gerçekleştirileceği konusunda da hedefler belirlemelisiniz. Bu hedefler, bir sonraki test için günlük bir çalışma planı oluşturmayı veya okuldan sonraki her gün 30 dakika boyunca sınıf materyallerini incelemeyi içerebilir.

6. Bir sonraki sefere plan yapın

Çocuğunuzun bir dahaki sefere plan yapmasına yardımcı olun. Bunu yapmanın en iyi yolu çocuğunuzun günlük gündemini kullanmasına yardımcı olmaktır. Gelecek testlerin tarihlerini, ne zaman çalışmaya başlayacağını, her gece ne kadar süre çalışacağını ve hangi materyali kapsayacağını belirtin. Takip etme planına sahip olmak, çocuğunuzun bir sonraki testteki performansını artırmasını kolaylaştıracaktır.

7. Kendinizi kanıtlamaya çalışmayın

Kötü bir not bir güven katili olabilir, ama olmak zorunda değildir. Çocuğunuz aldığı nottan hayal kırıklığına uğramışsa, onu bir dahaki sefere daha iyisini yapmak için motivasyon olarak kullanmaya teşvik edin. Olumlu tarafa bakın ve bunu çocuğunuzun mücadele ettiği alanları iyileştirmek için bir fırsat olarak kullanın.

Çocuklarda Harcama Eğitimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar >>

8. Ekstra kredi almak için sorgulayın

Bazı öğretmenler öğrencilerin notlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için test yapmalarına izin verecektir. Öğretmenle konuşun ve bunun çocuğunuzun yapabileceği bir şey olup olmadığını öğrenin. Değilse, çocuğunuzun sınıftaki notunu yükseltmeye yardımcı olmak için üzerinde çalışabileceği ekstra kredi görevleri sorun.

9. Öğretmenden geri bildirim alın

Çocuğunuzun notlarının sürekli kaymaya başladığını fark ederseniz, çocuğunuzun karşılaşabileceği sorunlar hakkında konuşmak için öğretmeniyle bir toplantı yapın

Çocuğunuzun notlarının sürekli kaymaya başladığını fark ederseniz, çocuğunuzun karşılaşabileceği sorunlar hakkında konuşmak için öğretmeniyle bir toplantı yapın. Bu, çocuğunuzun sınıfta nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamanıza ve çocuğunuzun öğretmeninin nasıl ek yardım sağlayabileceği hakkında konuşmanıza yardımcı olacaktır.

10. Eğitmen bulun

Oğlunuzun veya kızınızın öğretmenine ek olarak, bir öğretmen çocuğunuz notlarını yukarıda tutmakta zorlanıyorsa da yardımcı olabilir. Bir öğretmen, çocuğunun performansını artıracak zaman yönetimi, çalışma becerileri veya konu materyali gibi gelişebileceği alanları belirlemeye yardımcı olabilir.

Eğitimde Teknoloji Kullanımı Konusunda Bilmeniz Gereken Püf Noktalar >>

Önceki İçerikUmutsuzluk
Sonraki İçerikLiderlik Görevini Üstlenin
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...