Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Çünkü doğrudan satış gerçek bir iş gibidir.

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir iş gibidir? Gelin birlikte nedenlerine bakalım.

Doğrudan satışta başarılı olmak istiyorsanız şunu bilmelisiniz. Başarı için sektörümüzdeki çoğu insanın gerçekten ne anlama geldiğini bilmiyor. Çünkü daha önce hiç bir işletmeye sahip olmadıklarını biliyoruz. Kendi işlerini kurmadılar daha önce. Açıkçası, daha önce hiç bir işletmeye sahip olmayan biri (öğretilmediği sürece) başarılı bir işletme oluşturmak için ne yapacağını bilemez. Bir işletmeyi yönetme, büyütme hakkında hiçbir şey bilmiyorlar.

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Çoğu durumda, satış, pazarlama, işletme finansmanı ve işe alım konularında da bilgileri yoktur. Bugünkü amacımız bunu düzeltmeye yardımcı olmak! Yeni ve deneyimsiz distribütöre “MLM İşinize gerçek bir iş gibi davranmanın gerçekten ne anlama geldiğini” anlatmak istiyoruz. Çünkü doğrudan satış gerçek bir iş gibidir. Bunu anlayabilmeniz için ve başarıya ulaşmanız için bazı basit ipuçlarını paylaşacağız.

1. Doğrudan satışta yazılı bir iş planınız var.

Doğrudan satış gerçek bir iş gibidir, çünkü ayrıntılı bir iş planınız var.

Doğrudan satış gerçek bir iş gibidir, çünkü ayrıntılı bir iş planınız var. Bu şüphesiz süreçteki ilk ve en önemli adımdır. Tüm başarılı işletmelerin resmi ve yazılı bir iş planına ihtiyacı vardır. Hayır, karmaşık bir şey olması gerekmez. Ancak aşağıdakilerden bahseden bir veya iki sayfalık bir iş planınız mutlaka vardır.

Hedefleriniz var– İş planınız iş hedeflerinizi içermelidir. Çoğu işletme bunu stratejik hedefleri olarak adlandırır. En azından 90 günlük, bir yıllık ve beş yıllık hedefleri belirlemelisiniz. Ne kadar kişiye sponsor olmak istediğinizi, grubunuzun ne kadar büyük olmasını istediğinizi, ne kadar para kazanmak istediğinizi ve şirkette hangi unvanı olmak istediğinizi yazın.

Pazarlama stratejiniz var – Bu sadece yeni müşteriler ve distribütörler bulmak için birincil stratejinizdir. Tüm işletmelerin bir tür pazarlama stratejisi vardır. Stratejiniz hedeflerinize, bütçenize, kullanılabilir zamanınıza ve becerilerinize göre değişecektir. Sıcak pazarınıza çalışmak, yabancıları bulmak, ev partileri yapmak, çevrimiçi oluşturmak, sosyal medyayı kullanmak veya diğer faktörleri içerebilir. Sonuç olarak, kendinizi rahat hissettiğiniz BİR stratejiyi seçmelisiniz ve sadece ona odaklanmalısınız.

Pazarlama bütçeniz var – Tüm işletmelerin bir pazarlama bütçesine ihtiyacı vardır. Reklam yapmayı planlamıyor olsanız bile, yine de pazarlama masraflarınız var. Pazarlama bütçeniz için en azından ayda en az 200-300 TL ayırmanız gerekir. Karnınızı karnınıza yerleştirmiş olsanız bile, yine de kartvizitler, aletler, destek malzemeleri ve ürün örneklerine ihtiyacınız var. Para sıkışıklığı varsa, pazarlama giderlerinizin karşılığını ödeyeceğiniz bazı ürünleri pazarlayın.

Eşsiz satış teklifiniz var – Bu, çok basit ağ pazarlamacılarının şimdiye kadar düşündüğü bir şey. İnsanların size neden katılmaları gerektiğini kendinize sormalısınız. Sizi şirketinizdeki herkesten farklı kılan nedir? Seni eşsiz kılan ne? Potansiyel müşterilerin şirketlere katılmadığını unutmayın. İnsanlara, size katılıyorlar! SİZİN sunacaklarınızı ve katılmaya değer olan şeyleri bir yere yazın.

Günlük eylem planınız var – Bu doğrudan satış planınızın çok önemli bir parçasıdır. Bu, işinizi büyütmek için her gün hangi etkinlikleri yapacağınızı özetlemektedir. Örnek bir eylem planı şunları içerebilir: beş müşteri adayı arayın, iki kişiyi takip edin ve bir takım üyesini arayın. Eylem planınız odaklanmanızı sağlayacak ve her gün yapmanız gerekenleri özetleyecektir.

Tüm Zamanların En 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

2. İş saatini belirleyebiliyorsunuz.

Doğrudan satış gerçek bir iş gibidir, çünkü çalışma saatleriniz vardır. Tüm işletmelerin çalışma saatleri vardır. İnsanların endüstrimizde başarısız olmasının ana sebeplerinden biri işlerini tutarlı bir şekilde yapamamış olmalarıdır. Bazı çalışanlar hafta bir saat çalışıp sonraki birkaç hafta izin alabilirler. Ancak bunu düzenli bir işle yaparsanız, para kazanacağınızı mı düşünüyorsunuz? Cevap hayır.

Görüyorsunuz, tüm işletmelerin çalışma saatlerini ayarlaması gerekir. İşletmenizi tam zamanlı bir iş gibi çalışmak zorunda değilsiniz. Ancak günde yalnızca otuz dakika olsa bile, her gün çalışmak için çalışma saatleri ayırmalısınız. Bir günlük planlayıcı bulmanızı ve çalışma saatlerinizi ayarlamanızı öneririm. Programlayın ve yaşamınızda bir öncelik haline getirin, aksi takdirde başarılı bir pazarlama ağı kurmak ETMEYİNİZ. Başarı tesadüfen olmaz. Başarılı distribütörlerin işlerini haftada en az 10-15 saat ayırdıklarını bilmelisiniz.

3. İşletme finansmanınızı izleyebilirsiniz.

Gerçek şu ki, tüm akıllı ve başarılı işletme sahipleri işletme finansmanlarını izleyebiliyorlar.

Gerçek şu ki, tüm akıllı ve başarılı işletme sahipleri işletme finansmanlarını izleyebiliyorlar. Kontrol edebiliyorlar. Doğrudan satış gerçek bir iş gibidir derken, normal işlerdeki finans takibinizi de yapabileceğinizi bilmelisiniz.

İşletmeleri için ayrı bir kontrol hesabı, işletme bütçesi, aylık kar ve zarar tablosu ve finansal tahminler bulunur. Ağ pazarlama işinizde de aynı şeyi yapmalısınız. Henüz yapmadıysanız, işletmeniz için ayrı bir kontrol hesabı açın ve ticari çekler ve bir banka kartı alın. Bu şekilde kişisel ve işletme finansmanınızı ayrı tutabilirsiniz.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, işletmeniz için aylık bir işletme bütçesi oluşturmaktır. İşletme araçları, pazarlama ve diğer işletme maliyetleri için ne harcayacağınızı belirleyin. Bir sistem oluşturmak istediğinizi yaptıktan sonra makbuzlarınızı, gelirinizi ve giderlerinizi takip etmek için kullanabilirsiniz.

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli? >>

4. Doğrudan satışta danışmanınız var.

Doğrudan satışa gerçek bir iş gibi davranmanın bir başka yolu da güvenilen DANIŞMANLAR’a sahip olmanızdır. Tüm akıllı işletme sahiplerinin kendi güvenilir danışmanları vardır. Bu bir muhasebeci, sigorta acentesi, avukat ve iş koçu içerebilir.

Doğrudan satış gerçek bir iş gibidir çünkü bedava danışabileceğiniz üst basamaklarınız var. İşinizi doğru yönde ilerletmenize yardımcı olabilecek yetenekli insanlarla kendinizi kuşatın.

5. Doğrudan satışta eğitiminize yatırım yapıyorsunuz.

Tüm başarılı işletme sahipleri işletme eğitimlerine yatırım yapar.

Tüm başarılı işletme sahipleri işletme eğitimlerine yatırım yapar. Bu ne anlama geliyor? Seminerlere katıldıkları, antrenörler kiraladıkları, endüstri yayınlarına abone oldukları, videları dinledikleri ve endüstrileri hakkında ellerinden geleni yaptıkları anlamına gelir. Her zaman onlara rekabet avantajı sağlayabilecek her şeyi öğrenmeye, geliştirmeye ve bulmaya çalışın.

Network Marketingin Katili Bu >>

6. Taahhüdünüz var.

Her türden başarılı bir işletme kurmak kalıcı bir taahhüt gerektirir. Asgari düzeyde bir kemikte, vazgeçmeye, ilerlemeye ya da bırakmaya karar vermeden önce işinizi kurmak için iki yıllık bir taahhütte bulunun. Başarılı olmak için kendinize adil bir şans vermelisiniz. 90 gün bunu yapmak için yeterli zaman değil.

Bu sektördeki başarınızı garanti edemeyiz. Ancak “satmıyorsanız” ve “kalıcı bir taahhütte bulunmazsanız” asla başaramayacağınızı bilmelisiniz.

Son düşünceler

Buradaki bahsettiğimiz noktalar, doğrudan satış bir iş gibidir düşüncesinin tam olarak ne anlama geldiğini anlamanız içindir.  Bir iş zihniyetini geliştirmek ve doğrudan satışta daha başarılı olmak için hangi ipuçlarını sunabilirsiniz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapın.

Tanıtım Yaptığınız İnsanların Çoğuna EVET Dedirtmek İster Misiniz? >>