Network Marketingde Sizi Geride Bırakan 10 Şey

Network marketingde sizi geride bırakan şeyler vardır.

Network marketingde sizi geride bırakan 10 şeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bunlar endüstrimizdeki birçok insanın mücadele ettiği yaygın şeylerdir. Şimdi elbette, bazı şeylerde doğal olarak iyi olacaksınız ve listedeki diğer şeylerle mücadele edeceksiniz. Kimse her şeyde mükemmel ya da iyi değildir. Hepimiz gelişebiliriz.

Doğrudan satış sektörünün son zamanlarda inanılmaz revaçta olması, umut verici bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Neden mi? Çünkü sadece ülkemizde milyonun üzerinde insan direkt ve dolaylı olarak bu sektörden iyi yönde etkilenmektedir. Daha fazla büyümesi demek, daha fazla insanın ek gelir oluşturması anlamına gelmektedir. Ancak bu endüstride bazı şeyler vardır ki, insanları geride tutmaktadır.

Network Marketingde Sizi Geride Bırakan 10 Şey

Network marketingde sizi geride bırakan şeyler vardır. Bunları biz 10 maddede toparladık. Sizin de eklemek istedikleriniz olursa, aşağıda bulunan yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Şimdi, paylaşacağımız noktaların, belirli bir sırada listelenmediğini unutmayın.

1. Nefsiniz

Birçok kişi bir ego ile sektörümüze katılıyor. Bunun nedeni;

 • (1) düzenli kariyerlerinde büyük bir gelir elde etmeleri,
 • (2) çok sayıda üniversite diploması veya fantezi unvanları olması ya da
 • (3) çok fazla yaşam veya iş deneyimine sahip olmaları ve hepsini bildiğini sanmaları olabilir.

Önceki kariyerinizde ne yaparsanız yapın, ağ pazarlaması farklıdır. Nefsinizi kontrol altında tutmalı ve önünüzde giden ve arzu ettiğiniz başarıyı yakalayan birini dinleyecek kadar KENDİNİZİ dizginlemelisiniz. Çoğu insanın bunu yapması son derece zordur. Başarılı liderlerin yıllarca kendileri ile mücadele ettikleri bir şeydir bu. Egonuzu kontrol altında tutun. Sünger gibi olun. Yapabileceğiniz her şeyi öğrenin ve asla bildiğiniz veya geldiğiniz zihniyete takılı kalmayın.

2. Beklentileriniz

Birçok insan endüstrimize yanlış beklentilerle katılıyor.

Birçok insan endüstrimize yanlış beklentilerle katılıyor. Çoğu insan çaresizlik içinde endüstrimize katılıyor. Finansal bir mucizeye ihtiyaçları var ve hızlı bir çözüm arıyorlar. Herhangi bir iş gibi, başarılı bir iş kurmak, genellikle en az birkaç yıl sürebilir. Bu iş piyango ya da hızlı zengin olunsun gibi bir şey değildir.

Büyük beklentileriniz varsa, ancak becerileriniz yoksa ve işe koymazsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. İşletmenizi yarı zamanlı olarak inşa ettiğiniz düşünüldüğünde, başarı için iyi bir tahmini zaman çizelgesi .

 • Halatları öğrenmek ve küçük bir kar elde etmek için 1 yıl emek harcamalısınız,
 • Ayda 1000 $ ila 3.000 $ yapmak için bir şirketle sürekli olarak 2 yıl çalışmalısınız,
 • 3-5 yıl tam zamanlı bir gelir için, yaşanabilir bir gelir yaratmak için, bir şirket ile sürekli olarak yarı zamanlı çalışmalısınız,
 • 5-7 yıl altı rakamlı bir gelir elde etmek için bir şirket ile yarı zamanlı çalışmalısınız

Bu çok önemli, özellikle de günlük işinizi yaparken yarı zamanlı iş yaptığınız için. Yine de değer olarak tartmanız gerekmektedir. Acaba değmez mi?

Network Marketingde Başarısız İnsanların Ortak Özelliği >>

3. Tutumunuz veya Zihniyetiniz

Bu iş en az % 80 tutum ve zihniyet, yanında da yaklaşık % 20 beceri gerektirir. Ağ pazarlamasında başarılı olmak için gereken becerilere sahip olsanız bile, tutumunuz ve zihniyetiniz kapalıysa, işi asla yapmayacak veya sürekli bir süre boyunca yapmayacaksınız. Kişisel gelişim burada devreye giriyor. Sizin işiniz, kendinizi geliştirebildiğiniz kadar gelişecektir.

4. İnancınız

Bu sektörde başarılı olmak için dört şeye inanmanız gerekiyor.

 1. Ürünlere olan inanç
 2. Şirkete inanç
 3. Sektöre olan inanç
 4. Kendine inanç

Kendiniz kullanırsanız şirketinizin ürünlerine inanmak kolaydır. Şirkete olan inancınızı geliştirmek için şirket liderliği hakkında daha fazla bilgi edinin. Şirket ofisini ziyaret edin. CEO ile konuşun. Şirketin toplantısına katılın. Sektöre olan inancınızı geliştirmek için endüstri etkinliklerine katılın. Ağ pazarlaması ile ilgili kitapları okuyun. Ağ pazarlama ile ilgili videolar izleyin ve eğitim programlarını dinleyin .

Son olarak, kendinize inanmalısınız. Bu, bazı insanlar için diğerlerinden daha kolaydır. Mücadele ettiğiniz bir şeyse, güven ve değer sorunlarınızın üstesinden gelmelisiniz. Gerekirse koçunuzla, bir mentorla, hatta bir psikologla konuşmayı düşünün. Kendinize inanana kadar asla arzu ettiğiniz büyük başarıyı elde edemezsiniz.

5. Becerileriniz

Doktora yapmış olsanız ve McDonald's'ta bir iş başvurusunda bulunsanız bile, eğitime ihtiyacınız olacaktır.

Doktora yapmış olsanız ve McDonald’s’ta bir iş başvurusunda bulunsanız bile, eğitime ihtiyacınız olacaktır. Sistemlerini öğrenmeniz ve birkaç temel beceriye hakim olmanız gerekir. Ağ pazarlaması da farklı değil. Network markeingde sizi geride bırakan şeyler, yine sizin network marketingde başarılı olmanızı etkileyecektir.

Arama yapma, davet etme, takip etme, satışı kapatma, etkinlikleri tanıtma, ürün satma ve yeni temsilciler başlatma gibi bazı temel becerilere hakim olmalısınız. Bu bir gecede olmayacak. Ancak, 12 ila 24 ay içinde kalıcı ve tutarlı olursanız, yarı zamanlı olarak, temel ağ pazarlama becerilerinde ustalaşabilirsiniz.

6. Faaliyetiniz

Durmak ve başlamak bu işte ölümün öpücüğüdür. Bize takviminizi gösterin, özellikle de işinizde yeniyseniz, işinizde elde ettiğiniz gelir düzeyini % 100 tahmin edebiliriz. Sayılarla telafi edebileceğiniz şey beceri eksikliğiniz. Sektörümüzde en fazla parayı yapan kişi, en fazla aktivite yapan kişidir.

7. Zaman Yönetiminiz

İşletmenizi yarı zamanlı olarak oluşturamazsanız, hiçbir zaman tam zamanlı olarak gerçekleştiremezsiniz. Zaman yönetimi ağ pazarlama işinde ustalaşmak için en önemli becerilerden biridir.

İşinizi planlamanız ve planınızı çalıştırmanız gerekir. Her pazar gecesi hafta için bir çalışma programı oluşturun ve bunu takip edecek disipline sahip olduğunuzdan emin olun: ne olursa olsun. İşinize en az, kendi işinizi yaptığınız kadar ciddi davranın.

50 Soruda Network Marketing Nedir? >>

8. Odağınız

Network marketingde sizi geride bırakan şeyler arasında odağınız çok önemlidir. Çünkü odak noktası anahtardır. Ana şeyi, ana şey olarak tutmalısınız. Bu, parlak nesnelerden kaçınmanız ve yalnızca BİR ağ pazarlama şirketini tanıtmanız anlamına gelir. İki tavşanı kovalayıp birini yakalayamazsınız.

Her başarılı temsilci son derece odaklanmış durumdadır. Mücadele edenlerin her biri de odaklanmış değil. Odaklandığınız şeyi alırsınız, bu yüzden akıllıca seçin.

9. Korkularınız

Korkularınızın üstesinden gelmenin en iyi yolu, tüm büyük eylemleri gerçekleştirmektir.

Herkesin korkuları vardır. Sizi insan yapan budur. Çoğu insan ya;

 • (1) başarı
 • (2) ret ya da
 • (3) başarısızlıktan korkar.

Lütfen korktuğunuz şeylerin çoğunun asla gerçekleşmediğini anlayın. Korkularınızın üstesinden gelmenin en iyi yolu, tüm büyük eylemleri gerçekleştirmektir. Eylem korkuyu iyileştirir!

10. Kararınız

İnsanları ağ pazarlamasında tutan en yaygın tek şey kararlarınızdır. Ne kadar sürerse sürsün yapma kararı vermektir. Çoğu insan onunla uğraşacak ya da bir süre deneyecek ve nasıl gittiğini görecek zihniyete sahiptir. Başarı asla bu şekilde çalışmaz.

Hayattaki herhangi bir şeyde başarılı olmak istiyorsanız, karar vermelisiniz. Köprülerinizi yakmalı ve her şeyin içinde olmalısınız. Bu kararı verdikten sonra, diğer her şey yerine oturur.

Son düşünceler

Sonuç olarak, bunlar network marketingde sizi geride bırakan şeyler, sizin başarınızı etkileyen şeylerdir. Tabii ki, bunlar tek şeyler değil, ama en yaygın şeyler olduklarına inanıyoruz.

İnsanları ağ pazarlamasında geri tutan şeylerle ilgili düşünceleriniz nelerdir? Bize katılıyor musun katılmıyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Marketing Milyonerinden Öneriler >>