Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan Satışın Avantajları - Çevrimiçi pazarlamanın yanı sıra, işletmenizi daha geleneksel yollarla kolayca pazarlayabilirsiniz.

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç ​​ile karşılaştırıldığında, ilk yatırımın çoğunlukla minimum düzeyde olmasıdır.

Başlangıç ​​maliyetiniz ister 100 TL ister 1.000 TL olsa da, işinize yeni başladığınızda veya işinizi büyütmek istediğinizde maliyetleri düşük tutmak önemlidir. İyi haber şu ki, işinizi başarılı bir şekilde inşa etmek için önceden çok fazla para harcamanıza gerek yok.

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları konusuna daha önceki içeriklerimizde de değinmiştik. Ancak sektördeki yenilikler, diğer alanlardaki gelişmeler ile sürekli olarak artmaktadır. İyiye doğru değişim, network marketing sektörünün her alanında kendini göstermektedir. Ancak bu avantajlar arasında başlangıç harcamaları son derece önem arz etmektedir. İnsanların ilgisini çekmektedir. Peki doğrudan satışta işinizi ucuza nasıl kurabilirsiniz? 

Sosyal Medyada Yeni Müşteriler Nasıl Bulunur? >>

Pazarlama için ödeme yapmayın.

Doğrudan Satışın Avantajları - Öncelikle sosyal medyadaki varlığınızla başlayın.

İşletmenizi ücretsiz olarak pazarlamak, hiç bu kadar kolay olmamıştı. Öncelikle sosyal medyadaki varlığınızla başlayın. Çoğu sosyal ağ, işletmeniz için bir sayfa oluşturmanıza izin verir. Bu seçenekten yararlanın ve çevrimiçi bir diyaloğu ateşleyen içerikleri düzenli olarak yayınlayarak kişilerinizle etkileşime geçin.

Çevrimiçi pazarlamanın yanı sıra, işletmenizi daha geleneksel yollarla kolayca pazarlayabilirsiniz. Şehir dışındayken daima profesyonel görünmeye devam edin. Kartvizitler ve bazı kataloglarla kendinizi donatın. İşletmenizin veya varsa dikkat çekici bir ürünün kendisinin reklamını yapan bir amblem takmayı da düşünün.

İnsanlar size işiniz hakkında sorular sorabilir. Bu da anında kayıtlarla veya en azından takip talepleriyle sonuçlanabilir. Son olarak, topluluk bülten panolarına ve benzeri yerlere işinizle ilgili bilgileri göndermeyi unutmayın. Birçok işletme, bekleme odalarında veya resepsiyon alanlarında da katalog bırakmanıza izin verecektir.

Ağızdan ağıza pazarlamanın gücünü kullanın.

İşinizle ilgili konuşmaya uygun şekillerde konuşmaya alışın. Anekdotları aktarın, nasıl veya neden başladığınızı ve şu ana kadar neler başardığınızı tartışın. İnsanlar hem yazılı hem sözlü kullanıcı incelemelerine büyük önem vermektedir.

İnsanlar Doğrudan Satışta Neden Başarısız Olur? >>

Bir şeye para harcamadan önce, geri dönüşün masrafa değer olup olmadığını araştırın.

Hemen üzerinde şirketinizin logosu ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu bir ton promosyon ürünü satın almak cazip gelse de, iyi bir başlangıç için bunu ​​yapmanıza gerek yoktur.

Doğrudan satışın avantajları nelerdir? – Elbette bazı şeyler için para harcamanız gerekecek. Ancak geri dönüşün buna değeceğinden emin olun. Hemen üzerinde şirketinizin logosu ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu bir ton promosyon ürünü satın almak cazip gelse de, iyi bir başlangıç için bunu ​​yapmanıza gerek yoktur. Bu tür satın alımlar, zaten kar etmeye başladığınız zamanlarda, en iyi şekilde yapılabilir.

Daima, potansiyel harcamalarınızı olası bir risk olarak düşünün. Parayı harcamanın riske değer olup olmadığını ciddi olarak düşünün ve işiniz büyüdükçe ihtiyaçlarınız ve “risk faktörleriniz” değişecektir.

Firmanızın Süperstarı Olmak İçin Tüm Becerileri Kazanın >>

Ürünlerinizi / hizmetlerinizi piyasaya sürmek için mümkün olan en az parayı harcayın.

Ürünlerinizi pazarınıza getirmek için ödeme yaptığınızda, fazla ödeme yapmadığınızdan emin olmak için biraz araştırma yapın ve karşılaştırmalı alışveriş yapın. Örneğin, bir arkadaşınız doğrudan satışta mücevher satıyor ve işiniz için bir ev partisi rezervasyonu yaptı, çok sayıda misafir bekliyor. Yeni başlıyorsanız ve büyük bir numune envanterine sahip değilseniz, misafirlerin parçaları deneyebildikleri kadar sipariş vermeyeceklerinden endişeleniyor olabilirsiniz.

Şirketinizden daha fazla sipariş vermek için acele etmek yerine, üst ekibinize bu tek parti için birkaç parça ödünç alıp alamayacağınızı sorun. Çünkü orada çok fazla insan olacak. Yaratıcı hale getirerek ve size sunulan kaynakları kullanarak, istediğiniz sonuçları elde etmek için mümkün olduğunca az para harcamanın yollarını bulmak daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Doğrudan satışın avantajları arasında, başlangıç masraflarının nispeten çok daha uygun olduğundan ve işinizi ucuza nasıl inşa edeceğiniz konusu üzerinde durduk. Bu konu, yatırımınızı en üst düzeye çıkarmanın ve uzun vadeli başarı için kendinizi hazırlamanın etkili bir yoludur. İşletmenizi uygun maliyetli bir şekilde inşa etmek için başka ne tür önerileriniz var? Lütfen fikirlerinizi aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşın! Bol kazançlar…

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturabilirsiniz? >>