Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve markanıza getirdiğiniz bireysel nitelikleri geliştirmekten siz sorumlusunuz. Bugünkü gönderide, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak dört ipucu veriyoruz.

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satış içerisinde yaklaşık olarak 120 milyon insan bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmı kaliteli ve uygun fiyata ürün kullanmak için bu işe girmişlerdir. Sonraki kısım, işi part-time olarak yapan kesimdir. Çok az bir kesim de bu işi full-time olarak yapmaktadır. Az bir kesimin, güzel bir gelir kovaladığı bu endüstride, 2020 yılı verilerine göre, doğrudan satış şirketleri, distribütörlere günlük 200 Milyon Dolar’ın üzerinde ödeme yapmaktadır. Peki nasıl oluyor da bu büyük paralara herkes ulaşamıyor?

Cevap aslında basit. Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Sorusuna cevap vererek, bu sonuca ulaşmak mümkündür. Markanızı oluşturmak için neler yapmalısınız?

Müşterilerinize markanızı tanıtmaları için fırsat verin.

Müşterilerinizle, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında sohbet etmelerini sağlayacak yaratıcı yollarla etkileşim kurun.

Müşterilerinizle, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında sohbet etmelerini sağlayacak yaratıcı yollarla etkileşim kurun.

  • Örneğin, ilk listeye başlamak için Facebook veya Twitter takipçilerinizle iletişimde kalın. Kolye, takı veya saat ürünleri satan bir şirketin danışmanı olarak, müşterilerinizin, bu takılar ile uyumlu kıyafetler giyen resimlerini paylaştıkları bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Sayfaya abone olan herkes en iyi fotoğrafa oy verebilir. Kazanan ücretsiz bir hediye alabilir. Müşteriler, ürünlerini nasıl kullanacaklarına dair yeni fikirlerin yanı sıra yeni takıları da denemek için ürün alabilirler.

Bu tür bir etkileşim, danışmanın müşterilerini tanımasını sağlar. Aynı zamanda da onlara markasını tanıtması için fırsat vermiş olur.

İnsanların Network Marketingde Ekibinize Katılmamasının Nedenleri >>

 Her zaman sözünüzü tutun ama aynı zamanda onu aşın.

Muhtemelen benzer ürünler ve hizmetler sunabilecek birçok rakibinizin olduğu bir işte, sözünüz, en büyük varlıklarınız arasında olacaktır. Bir şey yapacağını söylersen, yapmaktan başka seçenek yoktur. Mümkün olduğunca bu fikri bir adım öteye taşımak için çabalamalısınız.

  • Örneğin, bir müşteri, sevdiği birinin doğum günü için siparişinin acele bir şekilde teslim edilmesini istiyor. Danışman olarak, siparişi kişisel olarak ilk sıraya koyacağınızı belirtin. Siparişin alındığından ve planlandığı gibi ulaşacağından emin olmak için şirket ile gerektiği kadar iletişim kurun. Bunu yaptıktan sonra, müşteriye teslim edin. Sözünüz ile yaptıklarınız uyuştuğu zaman çok daha güvenilir olacaksınız.

Sorumluluklarınızın ötesine geçmek güvenilirliğinizi artırır; müşterileriniz de güvenilirliğinizi markanızla ilişkilendirecektir.

Instagram İşletme Hesabınız İçin İpuçları >>

Her seferinde tek bir şeyde en iyi olmaya odaklanın.

İşletmeniz için yüksek hedeflere sahip olmak önemli olsa da, bir kerede çok fazla şey üstlenmeye çalışmayın.

İşletmeniz için yüksek hedeflere sahip olmak önemli olsa da, bir kerede çok fazla şey üstlenmeye çalışmayın. Yoksa tükenme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. En iyisi olmak için her seferinde işinizin bir yönünü seçin. Ve onda yeterince iyi olmak için çaba gösterin.

  • Örneğin, ev toplantılarınızda, misafirlerin kendi partilerini ayarlamalarını ve toplantının gerçekten yapılması konusunda ekibinizin en iyisi olmayı hedefliyorsunuz. Zamanınızı ve çabanızı potansiyel iş ortaklarınızın bir ev toplantısı yapmalarını sağlamanın yollarını arayarak geçirin. Aynı zamanda da bunu etkin bir şekilde takip etmeleri için, onları heyecanlandırmanın yollarını bulmak için harcayın.

Bu hedef için çalışırken, bir sonrakine geçmeye hazır olana kadar sadece ona odaklanın. Kendinizi öne çıkarabilir, böylece markanızı geliştirebilirsiniz.

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz? >>

Kendinizi geliştirmeye odaklanın ve rakibinizden daha iyi olmak için çabalayın.

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? – Rakibinizi yenmenin en iyi yolu, rakibin nasıl iş yaptığı hakkında bilgi toplamaktır.

  • Sağlıklı yaşam danışmanı olarak firmanız içerisinde son derece başarılı liderleri araştırın. O liderlerin bazılarına e-posta göndererek ve bazı toplantılara misafir olarak katılın. Bir bütün olarak iş hakkında nelere dikkat ettiklerini ölçebilirsiniz.

Markanızı geliştirmek için güçlü yönlerinizi ve benzersiz niteliklerinizi kullanın. Potansiyel müşterileriniz sizi bu niteliklerle ilişkilendirecek, arkadaşlarına ve ailelerine sizin hakkınızda güzel bir söz aktaracaktır. Listemizdeki ipuçlarını yararlı buldunuz mu? Sizce bu maddelere başka neler eklenebilir? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.