fbpx

Dünyanın En Genç Milyarderi Mark Zuckerberg’in 20 Sözü

Mark Zuckerberg, Facebook’un kurucu ortağı ,CEO’su ve dünyanın en genç milyarderlerinden biridir. New York’taki White Plains’de 14 Mayıs 1984’te doğan Mark Zuckerberg, sosyal paylaşım sitesi Facebook’u üniversitesinin yurt odasından kurdu. İkinci sene sonunda Harvard Üniversitesi’ni, sahaya yoğunlaşmak için bıraktı. Kullanıcı tabanı şuan 2 milyardan fazla insana ulaşan Facebook sayesinde Zuckerberg, dünyanın en genç milyarderi oldu.

Günümüzde sosyal medya deyince akla ilk gelen sosyal paylaşım sitesi Facebook, kurulduğu zamandan bu yana büyümeye devam etmektedir. Facebook ile dünyanın en genç milyarderi olan Mark Zuckerberg aynı zamanda başarılı bir yatırımcıdır. Günümüzde Whatsapp ve Instagram‘ı da alan genç girişimci, bu alanda liderliği elinde bulunmaktadır.

Dünyanın En Genç Milyarderi Mark Zuckerberg’in 20 Sözü

Kişisel servetinin, 2017 yılına göre 70 Milyar Dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir. Dünya’nın en genç milyarderi olan Mark Zuckerberg’in başarısını özetleyen 20 sözünü siz girişimciler için hazırladık.

Steve Jobs Başarı Hikayesi Ve Sözleri >>

 

Kendinizi olduğunuzdan az göstermeyin. Herkesin dünyaya getirebileceği eşsiz bir bakış açısı vardır.

– Mark Zuckerberg –

 

En büyük risk herhangi bir risk almamaktır. Gerçekten hızla değişen bir dünyada, başarısızlığa uğrayan tek strateji risk almamaktır.

– Mark Zuckerberg –

 

Basit bir iş kuralı olduğunu düşünüyorum, ilk önce daha kolay olan şeyleri yaparsanız gerçekten çok ilerleme kaydedebilirsiniz.

– Mark Zuckerberg –

Girişimcilik Fırsatlarını Nasıl Görebilirsiniz? >>

İşler bozulmuyorsa  yeterince hızlı hareket etmiyorsun demektir. İnsanlar hata yaparak öğrenirler.

– Mark Zuckerberg –

 

Mark Zuckerberg network okulu başarı sözleri 2

Hızlı hareket et, risk al, büyük şeyleri denemek, işe yaramamış olmak ve bundan ders almak hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir.

– Mark Zuckerberg –

 

En büyük etkiye sahip olmak istiyorsak, bunu yapmanın en iyi yolu, her zaman en önemli sorunları çözmeye odaklandığımızdan emin olmaktır.

– Mark Zuckerberg –

 

İnsanlar insanları etkiler. Hiçbir şey insanları güvenilir bir arkadaşın bir önerisinden daha fazla etkilemez. Güvenilir bir tavsiye, insanları en iyi yayın mesajından daha fazla etkiler. Güvenilir bir tavsiye, reklamın Kutsal Kase’sidir.

– Mark Zuckerberg –

 

Bir şeyi değiştirmek istediğinde, herkesi memnun edemezsin. Eğer herkesi memnun edersen, yeterince ilerleme kaydedemezsin.

– Mark Zuckerberg –

 

Girişimcilik sözleri - İnsanlar inovasyonun sadece iyi bir fikir olduğunu düşünüyorlar, ancak inovasyonun çoğu hızlıca hareket etmek ve birçok şeyi denemektir.

İnsanlar inovasyonun sadece iyi bir fikir olduğunu düşünüyorlar, ancak inovasyonun çoğu hızlıca hareket etmek ve birçok şeyi denemektir.

– Mark Zuckerberg –

 

Kendime her gün ” Yapabileceğim en önemli şeyi mi yapıyorum ” diye soruyorum. Eğer yapabileceğim en önemli sorunla uğraşmıyorsam zamanımı boşa harcadığım için kendimi kötü hissederim.

– Mark Zuckerberg –

 

Hile size bir şeyler eklemez, sizi hedefinizden uzaklaştırır.

– Mark Zuckerberg –

Girişimcilik İçin İzlenmesi Gereken Filmler >>

Eğer gerçekten sevdiğin bir şeyi yaparsan her şey çok daha kolay olur ve çok daha fazla amaç kazanır.

– Mark Zuckerberg –

 

Mark Zuckerberg network okulu başarı sözleri

Benim bir numaralı tavsiyem: nasıl programlanacağını öğrenmen.

– Mark Zuckerberg –

 

İnsanların bağlanmasına ve paylaşmasına yardımcı olarak dünyayı daha açık bir yer yapmaya çalışıyorum.

– Mark Zuckerberg –

 

En önemli şey, ekibinizi mümkün olduğunca küçük tutmaktır.

– Mark Zuckerberg –

 

Beğendiğiniz ve tutkulu olduğunuz şeyler üzerinde çalışıyorsanız, işlerin nasıl oynayacağına dair bir ana plana sahip olmak zorunda değilsiniz.

– Mark Zuckerberg –

Girişimcinin Gerçek İşi Nedir? >>

Mark Zuckerberg - Genelde dünyadaki insanlar için iyi şeyler yaparsanız, bunlar size geri döner ve zaman içinde bundan faydalanırsınız diye düşünüyorum.

Genelde dünyadaki insanlar için iyi şeyler yaparsanız, bunlar size geri döner ve zaman içinde bundan faydalanırsınız diye düşünüyorum.

– Mark Zuckerberg –

 

 

Genç girişimcilerin, ne bilmediklerini bilmek için yeterince farkında olmaları önemlidir.

– Mark Zuckerberg –

 

İnsanlar sizin hakkınızda ne söylendiğine bakmazlar. Hatta sizin ne söylediğinize de bakmazlar. Sizin ne inşa ettiğinize bakarlar.

– Mark Zuckerberg –

 

Bir amaç belirleme ve iş kurma birlikte olmalıdır. Beni heyecanlandıran şeyin sadece amaç olduğu doğru ama en başından beri ikisini birlikte yürütmemiz gerektiğini biliyorduk.

– Mark Zuckerberg –

Girişimcilik Üzerine Söylenmiş 19 Muhteşem Söz >>

Kaynak; Wikipedia

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,507TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...