Dünyanın En Ünlü Motivasyon Konuşmacısı Anthony Robbins Hayatı Ve Sözleri

Ünlü motivasyon konuşmacısı Robbins, 1987 yılında ilk baskısı yapılan Sınırsız Güç kitabı ile kendini göstermiştir.

Anthony Robbins, kişisel gelişim deyince akla ilk gelen isimlerden biridir. Jim Rohn’dan ders almış olan ünlü motivasyon konuşmacısı, aynı zamanda yazar, yaşam koçu ve bir hayırseverdir. Daha çok dünya çapında yapmış olduğu seminerler ve best-seller olmuş kitapları ile tanınmaktadır.

Ünlü motivasyon konuşmacısı Robbins, 1987 yılında ilk baskısı yapılan Sınırsız Güç kitabı ile kendini göstermiştir. Daha sonra 1993 yılında İçindeki Devi Uyandır adlı kitabını piyasaya sürmüştür. Tüm dünyada hala ilgi görmekte olan kitapları, kişisel gelişim kitapları içerisinde ilk akla gelenler arasındadır.

Anthony Robbins Hayatı

Anthony Robbins 29 Şubat 1960’ta Kuzey Hollywood, Kaliforniya’da Anthony J. Mahavoric olarak dünyaya gelmiştir. Üç çocuklu bir ailede en büyük çocuk olarak dünyaya gelen Robbins’in ailesi o daha 7 yaşındayken boşanmıştır. Daha sonra annesi, Anthony’yi 12 yaşındayken yasal olarak benimseyen eski bir yarı profesyonel beyzbol oyuncusu Jim Robbins ile evlenmiştir. Anthony, soyismini üvey babasından almıştır.

Tony Robbins, öğrenimm hayatına çeşitli okullarda devam etmiştir. Kaliforniya’da gençlik çağını geçiren ünlü konuşmacı, Glendora Lisesi’ni bitirmiştir. Girişimciliğini daha o yıllarda belli eden Robbins, son sınıfında öğrenci başkanlığına seçildi. Büyürken, Robbins kardeşlerine yardımcı olmak için bir tamirci olarak çalıştı.

Warren Buffett Hayat Hikayesi Ve Sözleri >>

Anthony Robbins Kariyer Başlangıcı

Ünlü girişimci, kendisini en çok satan yazar, hayırsever ve ülkenin 1 numaralı yaşam ve iş stratejisti olarak tanımlamaktadır

Anthony Robbins kariyerinin ilk adımlarında bulunmaz bir fırsat yakalamıştı. 17 yaşındayken motivasyon konuşmacısı ve yazar Jim Rohn seminerlerinin tanıtımına başladı. Anthony Robbins aynı zamanda Jim Rohn’dan dersler de almıştır. Lise mezunu olan ünlü yaşam koçu, hiç üniversiteye gitmemiştir.

Tony Robbins ilerleyen dönemlerde kendi kariyer akademisini kurmuştur. Ünlü girişimci, kendisini en çok satan yazar, hayırsever ve ülkenin 1 numaralı yaşam ve iş stratejisti olarak tanımlamaktadır. 40 yıldan fazla bir süredir, 50 milyondan fazla insanın bakış açısına katkı sunduğunu belirtmiştir.

Accenture tarafından “Dünyanın En İyi 50 İş Entelektüelinden” biri olarak gösterilmiştir. Aynı zamanda Harvard Business Press tarafından “En İyi 200 İş Gurusu”ndan biri ve American Express tarafından “Dünyanın En İyi Altı İş Liderinden biri” olarak onurlandırılmıştır. Art arda üç yıl boyunca Worth Magazine’in küresel finans alanındaki en güçlü 100 kişisi arasına seçilmiştir.

Liderler tarafından çağrılan bir lider olma özelliğini taşıyan Anthony Robbins, Aerosmith’ten Green Day’e, Usher ve Pitbull’a kadar ABD’li 3 başkan, üst düzey şovmenler, Serena Williams, Andre Agassi, Golden State Warriors gibi sporcularla çalışmıştır.

Hedeflerinize Ulaşmak İçin 33 İlham Verici Söz >>

Hayırsever Olarak Yardımları

Bir hayırsever olarak Anthony Robbins, Feeding America ile olan ortaklığı sayesinde, son 5 yılda ihtiyaç sahibi olan 500 milyondan fazla insana yemek ulaşmıştır. Önümüzdeki 5 yıl boyunca 1 milyar yemek sağlama yolunda ilerliyor. Ayrıca 1.500’den fazla okulda, 700 hapishanede ve 50.000 hizmet organizasyonunda ve sığınma evinde programlar başlatmıştır. Hindistan’da günde 250.000 kişiye tatlı su sağlayan projeler oluşturmuştur.

Anthony Robbins Kitapları

Anthony Robbins Sözleri

 “Korkudan verilen karar, daima yanlış karardır.” - Anthony Robbins

“Korkudan verilen karar, daima yanlış karardır.”

– Anthony Robbins

“Karar nihai güçtür. Kararlar kaderi şekillendirir.”

– Anthony Robbins

“Mükemmelliği başaranlar, beyinlerinin en becerikli kısımlarına ulaşarak, ondan yararlanmada usta olanlardır. Onları diğerlerinden ayıran budur.”

– Anthony Robbins

“Yapabileceğine inanmak, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanettir.”

– Anthony Robbins

“Önemli olan nereden başladığınız değil, nereye varmak üzere karar verdiğinizdir.”

– Anthony Robbins

“Hayatlarımızı biçimlendiren, ara sıra yaptığımız şeyler değil, sürekli olarak yaptığımız şeylerdir.”

– Anthony Robbins

“Zamana bir kere hakim oldunuz mu, insanların bir yıl içinde yapabileceklerini gözlerinde ne kadar büyüttüğünü, buna karşılık on yıl içinde yapabileceklerini nasıl da azımsadıklarını anlayacaksınız.”

– Anthony Robbins

Anthony Robbins - “Hayatlarımızı biçimlendiren, ara sıra yaptığımız şeyler değil, sürekli olarak yaptığımız şeylerdir.”

“Mutlu olmak için, insanların ve hayatın nasıl olması gerektiğine dair ne kadar fazla kuralınız olursa, o kadar az mutlu olursunuz.”

– Anthony Robbins

“Herkes bir geçmişe sahiptir. Orada yaşamadığınız müddetçe, geçmiş geleceğe emsal değildir.”

– Anthony Robbins

“Yapman gerekeni yapamazsan, yapabildiğini yapmak zorunda kalırsın.”

– Anthony Robbins

“Başarı bir kaza değildir.”

– Anthony Robbins

“Her engel bir fırsɑttır. Kɑlp kırıklığı, mutlu olmɑk için; hɑstɑlık, iyileşmek için; nefret, sevmek için; suç, bɑğışlɑmɑk için; bɑşɑrısızlık, bɑşɑrılı olmɑk için bir fırsɑttır.”

– Anthony Robbins

Richard Branson Kimdir? Hayatı Ve Sözleri >>

“Minnettar olduğunuzda korku gider ve yerini bereket alır.”

– Anthony Robbins

“Kaɾaɾ veɾdiğimiz anlaɾ, geleceğimizin şekillendiği anlaɾdıɾ.”

– Anthony Robbins

Anthony Robbins - “Müthiş bir adanmışlık yoksa, muhteşem bir başarı da yoktur.”

“Müthiş bir adanmışlık yoksa, muhteşem bir başarı da yoktur.”

– Anthony Robbins

“Sorunlarını tanımla; ama gücünü ve enerjini çözümlere ver.”

– Anthony Robbins

“Yakından bakıldığında görülür ki, üstün özelliklere sahip olduğunu düşündüğümüz kişilerin diğerlerinden farkı, kendilerini eyleme geçirme yeteneğine sahip olmalarıdır.”

– Anthony Robbins

“Hayatta ne yapacağını pek çok insan bilir; ama bildiğini yapan insanların sayısı çok azdır.”

– Anthony Robbins

“Başarının sırrı, acıyla zevkin sizi kullanmasına izin vermemekte, acıyla zevki kendiniz kullanmayı öğrenmektedir. Bunu yaparsanız, hayatınızın kontrolünü elinize alırsınız. Yapmazsanız, hayat sizi kontrol eder.”

– Anthony Robbins

“Etkin iletişimde bulunabilmek için hepimizin dünyayı farklı şekilde algıladığımızın ve bu algılamalarımızı diğerleriyle iletişimimizde rehber olarak kullandığımızın farkına varmalıyız.”

– Anthony Robbins

“İnsanlar genellikle sorarlar; belli bir becerinin ustası olmak acaba ne kadar zaman alır? Cevap çok basittir; siz ne kadar zaman almasını istiyorsunuz?”

– Anthony Robbins

Anthony Robbins - “Beklentiler, şükürlerle yer değiştirdiğinde, tüm dünya değişir.”

“Beklentiler, şükürlerle yer değiştirdiğinde, tüm dünya değişir.”

– Anthony Robbins

“Korkularınızla yüzleşmiyorsanız, büyümüyorsunuz demektir.”

– Anthony Robbins

“Kendinizi adar ve kararlılıkla hareket ederseniz, istediğiniz her şeyin olmasını sağlayabilirsiniz.”

– Anthony Robbins

“Hedefleri belirlemek, görünmeyeni görünür hale getirmenin ilk adımıdır.”

– Anthony Robbins

“Onun hakkında konuşursanız, bu bir rüyadır; eğer onu hayal ederseniz, bu mümkündür; ancak onu planlarsanız, bu gerçek olur.”

– Anthony Robbins

Jim Rohn’dan Kariyerinize Yardımcı Olacak Altın Değerinde Sözler >>

Kaynak: Wikipedia