En Çok Okunan 5 Wikipedia Sayfası

İnternet aleminde, bilgi açısından en çok faydalanılan kaynaklardan birisi olan Wikipedia, 2017-2020 yılları arasında hız kesmeden yayınına devam etti.

Wikipedia, Türkiye’de yasaklandıktan sonra birçok değişiklik yaşadı. Bu süre zarfından platforma, milyonlarca makale girişi oldu. Peki bu süre zarfında, Wikipedia üzerinden en çok okunan makaleler hangileri oldu? Sizler için, en fazla ziyaret alan sayfaları derledik.

İnternet aleminde, bilgi açısından en çok faydalanılan kaynaklardan birisi olan Wikipedia, 2017-2020 yılları arasında hız kesmeden yayınına devam etti. Bilindiği üzere bu süre zarfınca Türkiye’de yasaklıydı. Yasaklı olduğu seneler boyunca Wikipedia giriş yöntemleri denendi ve bazıları başarılı oldu. Fakat, Türkiye’nin %90’ı bilgiden mahrum kaldı. Dilerseniz, neler kaçırmışız bir göz atalım.

En Fazla Tıklanan 5 Wikipedia Sayfası

Wikipedia üzerinden en çok okunan makaleler listemizin, en üst sıralarında ünlü isimler yer alıyor. Gerek pop, gerekse futbol camiasından da isimlerin bulunduğu bu listede insanlar, kendilerinde merak uyandıran kişileri titizlikle araştırıyor. Belki de araştırma yapan bu kişiler, rol model olarak bu kişileri seçiyor.

İlerlemek İçin Bunu Yapmalısınız >>

1) Michael Jackson

Yakın bir zamanda hayatını şaibeli bir şekilde kaybeden Michael Jackson, ‘Pop’un Kralı’ olarak da biliniyordu.

– Wikipedia, sayfa okunma sayısı: 117 milyon. Yakın bir zamanda hayatını şaibeli bir şekilde kaybeden Michael Jackson, ‘Pop’un Kralı’ olarak da biliniyordu. Yaptığı tüm işlerde kalitesini belli eden Jackson, ölümünden kaç sene geçerse geçsin, kendinden bahsettirmeye devam edecektir. Tüm bu özelliklerine paralel olarak da listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Konfor Alanından Çık – Kısa Hikayeler >>

2) Lady Gaga

Lady Gaga olarak bilinen, Joanne Angeline Germanotta adındaki sanatçı genel olarak imajı ile gündeme gelmeyi başardı.

– Wikipedia, sayfa okunma sayısı: 112 milyon. Lady Gaga olarak bilinen, Joanne Angeline Germanotta adındaki sanatçı genel olarak kişisel imajı ile gündeme gelmeyi başardı. Yaptığı, inanılmaz imaj değişiklikleri ile insanlarda merak uyandırdı. Enteresan imajının yanı sıra pop türünde de başarılı olan Lady Gaga, Jakson’dan sonra listemizde ikinci sırayı alıyor.

Vizyon Nedir? Misyon Nedir? >>

3) Eminem

Rap camiasında çok geniş bir kitlesi bulunan ve yaptığı işlerle sürekli gündeme gelen Eminem, yaşadığımız yüzyılın en başarılı müzisyenlerinden birisidir.

– Wikipedia, sayfa okunma sayısı: 108 milyon. Rap camiasında çok geniş bir kitlesi bulunan ve yaptığı işlerle sürekli gündeme gelen Eminem, yaşadığımız yüzyılın en başarılı müzisyenlerinden birisidir. Lose Yourself, Not Afrad ve Rap God gibi eserler ile ün kazanan Eminem, listemizin üçüncü sırasında yer alıyor.

Milyarderliğe Giden Yol – Warren Buffett Hayat Hikayesi >>

4) Game Of Thrones

Listemizin ilk 3 sırasını sanatçılar kapmıştı. Şimdi sırada bir dizi var; Game Of Thrones...

– Wikipedia, sayfa okunma sayısı: 107 milyon. Listemizin ilk 3 sırasını sanatçılar kapmıştı. Şimdi sırada bir dizi var; Game Of Thrones… 2019 yılında final yapan bu dizi çok geniş kitleler tarafından büyük ilgiyle takip ediliyordu. Bu nedenle, gerek dizi oyuncularına gerekse diziye ilgi çok yoğundu. Bu yoğunluğu, listemizin 4.sırasında yer almasından anlayabiliyoruz.

Hayatınızı Değiştirmek İçin İlk Bunu Yapın! >>

5) Cristiano Ronaldo

Listemizin son sırasında dünyaca ünlü bir futbolcu bulunuyor.

– Wikipedia, sayfa okunma sayısı: 101 milyon. Listemizin son sırasında dünyaca ünlü bir futbolcu bulunuyor. Gerek futbol hayatı olsun gerekse kişiliği olsun, tüm dünyaya örnek olabilecek bir isim olan; Cristiano Ronaldo, kariyeri boyunca 25’ten fazla kupa kaldırdı. Ayrıca şampiyonlar liginde en çok gol atan oyuncu statüsünde. Bu noktada da ezeli rakibi, Lionel Messi’den ayrılıyor.

Başarılı İnsanların Zaman Yönetim Sırları Nedir? >>

Kaynak: Wikipedia