fbpx

En Kötü Düşmanın Sensin! Kendini Sabote Etmenin 10 Yolu

Bu klişe gelebilir, ancak birçok yönden biz kendimizin en kötü düşmanıyız. Bu biraz şok edici gelebilir ve umarız sizi şok eder. Ancak, muhtemelen fark ettiğinizden daha güçlüsünüz ve potansiyeliniz tek bir faktörle sınırlandırılıyor:

Gerçekten ne kadar güce sahip olduğunuzu biliyor musunuz?

Kelimenin tam anlamıyla hayatınızdaki her şeyin, seçimlerinizin, bakış açınızın, tutumunuzun, davranışınızın ürünü olduğunu biliyor musunuz? Bu size nasıl hissettiriyor? Sizi, bu düşünceye heyecan, özgürlük ve rahatlama duygusuyla bakmaya davet ediyoruz!

Aradığınız dönüşümü ateşlemenin katalizörü izin verirseniz belki “ŞİMDİ” başlayabilir. Çünkü zincirlerinizi kırmanın tek yolu, ilk önce en kötü düşmanınızın siz olduğunuzu farketmektir.

Canlılık ve amacınızı sabote etmenin 10 nedeni ve bu konuda ne yapmalı:

  1. Sert Yargı ve Eleştiri

Bu saydıklarımız tam bir katil. Diğerleri sizi yargılıyor ya da eleştiriyor olabilir – fakat kendinize yaptığınız kadar kötülüğü yapamazlar. Bir dahaki sefere negatif kaset çalmaya başladığında, derin bir nefes alın ve izi değiştirin. En kötü düşmanınız, yargılama veya eleştirme konusunda kendiniz ise, başka bir şey dinlemeyi seçin.

  1. Bahaneler

“Bunu yapamam, çünkü ben de ________.” “Bunu yapardım ama _____.”

Tanıdık geliyor mu? Sık sık karşılanamayan bir ihtiyaç vardır ve bahaneler korkunun ürünüdür. Asıl ihtiyaç nedir? Bu bahanelerin diğer tarafında özgürlüğün var. Kendinizi korkudan uzak tutmaya devam ettiğiniz ortak mazeretleri veya nedenleri belirleyin. Korkunun normal olduğunu anlayın – ancak ilerlemeniz gerekir. Sonuçta, gerçekten denemediğiniz sürece asla bilemeyeceksiniz.

  1. Kıtlık ve Eksiklik:

Bu, tekliflerinizin değerini düşürmekten kendinize yatırım yapmamaya kadar birçok şekilde ortaya çıkabilir. Bu aynı zamanda yetersizlik hissi de olabilir, çünkü yeterince yapmadığınızı veya yapamayacağınızı düşünüyorsunuz. Bunun, hayatınızda birçok biçimde nasıl ortaya çıkabileceğine dikkat edin.

Unutmayın: bu kötü durumdan uzaklaşabilir yeni alışkanlıklar geliştirmeyi ve eskileri koparmayı seçebilirsiniz. Daha iyi olabilirsin. Ama kendin olman yeterli.

  1. İnsanlarla paylaşma

Tutkularınız, bilgeliğiniz ve uzmanlığınız var, ancak güvensizlik, şüphe ve hatta utanç nedeniyle kendinizi geri tutuyorsunuz? Durdur şunu. Kendini ağırdan satarsan kendinin en büyük düşmanısın. İnsanlar özgünlük ve cesaretinizle size ihtiyaç duyuyorlar.

Başkalarının senden önce yapmasına izin verdiğinde parlamaları ve insan olmalarına izin veriyorsun.

  1. Belirsiz Sınırlar

Bağırsaklarınız “hayır” demek için bağırıp çağırırken bir şeylere kaç kez “evet” demiştiniz?

Sınırlar, başarımızın her şekilde elzemidir. Çeşitli sınırlarımızı onurlandırmak suretiyle amacımızı ve yolumuzu onurlandırıyoruz. Her “hayır”, daha besleyici bir şey için “evet” tir! HAYIR deyince mastering alıştırması yapın.

  1. Akılsızlık

Bir rutine mi düştün? Salla. Bu senin hayatın ve şimdi oluyor! Akılsızlığa ve otopilot moduna yenilmek, hayallerinizi gerçekleştirmenin yolu değildir. Gelecek 5 dakika boyunca yapacağınız her şeyin nefes, beden ve duyularınıza bağlı olacağına karar verin.

Farkındalığınızı geri alıp, kendinizi dolaşırken yakalayın ve faydaların gelişmesini izleyin.

  1. Kasıtlı Olmamak:

Akılsızca yaşamaya benzer. çabalarınız için net niyetler belirtmemek, kendinizi geride tutmanın ve en kötü düşmanın olmanın bir yoludur. Ne yapıyorsun ve neden? Ve en önemlisi, bunu yaparken nasıl hissetmek istersiniz? Günlük görevinize başlamadan önce, kendinize bu soruları sorun. Bir veya daha fazla soruya açık bir cevap yoksa, belki de o öğenin listenizdeki yerini yeniden değerlendirmeniz ve beşinci ipucuna başvurmanız gerekir.

  1. Eski inançlar

Hepimiz, genç yaşta bize kasten veya kasıtsız olarak gömülmüş olan inançları derinden benimseriz. “Kadınlar bunu yapmaz.” “Benim koleje gitmem, bir masa başı işi almam ve emekli olmam gerekiyor.” Her ne olabilirse, bunların gerçekten SİZİN inançlarınızla ilgili olup olmadığını ve şu anki kariyerinizdeki yerini kontrol edin. Vizyonunuzu desteklemeyen eski inanışları kaldırın. Daha sonra yenilerini oluşturmakta özgür olabilirsiniz.

  1. Desteklenmeyen Kabile

Çevremizi çevreleyen insanları seçiyoruz. Başarımız, inançlarımız, duygularımız ve hatta iç hikayelerimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olmaları şaşırtıcı değildir.

Bir klişe var:  “Odadaki en zeki kişi sizseniz, yeni bir oda bulma zamanı gelmiştir.” Çevrenizi yaşam tarzlarınız arzu ettiğinize benzeyen düşünceli insanlarla kuşatın. Amaçlarına uymaya kendini adamış, konuşmasını yapan ve sizi kınamayan insanlar seçin. Desteksiz kişilerin sizin için neyin en iyisi olduğunu dikte etmesine izin verdiğiniz zaman, en büyük düşmanınızsınız.

  1. Negatif Döngüleri Tekrarlamak

Sizi yolunuzun sonrasındaki evrim aşamasına itmeyen bir şeyi tekrarlamak sadece bir seçim değil, aynı zamanda deliliğin tanımıdır! Geri dönün ve hayatınızın hangi olumsuz yönlerinin kendilerini tekrar etmeye devam ettiğini belirleyin. Ancak o zaman Neyin neye neden olduğunu bilip, işleri daha iyi hale getirmek için NE YAPABİLİRSİNİZ anlamış olursunuz.

İnsanlar kendinin en kötü düşmanlarıdır. Ancak, kendinizi her gün cesaretle denetlerseniz ve bu kişisel sorunların herhangi birindeki zincirlerden kendinizi kurtarmaya başlarsanız, yavaş yavaş büyümeye başlayabilirsiniz. Farkındasınızdır ikinci kötü bir durum hakkında her zaman bir şeyler yapabilir, çünkü tam olarak hak ettiğiniz kişiye dönüşme zamanınız işte bu andır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,428TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...

Kırmızı Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Kırmızı rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Renkler hayatımızı etkilediği gibi psikolojimizi de etkilemektedir. Her renk ayrı bir güzellik katıyor hayatımıza. Bazı renkler umut...

Yıl Sonundan Önce Yapmanız Gereken 16 Şey

Yıl sonu yaklaşırken, kişisel gelişim, finans veya sosyal beceriler üzerine hedeflerinizi tutturabildiniz mi? Okumanız gereken kitap önerileri, izlemeniz gereken film veya diziler için kaybınız...

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme...

İdeal Uyku Süresi Nedir?

İdeal uyku süresi nedir? İdeal uyku saatleri başarımızı ve de verimli çalışmamızı etkiler. Yanlış bilinenin aksine uykusuzluk, sürekli çalışma zihnimizi yıpratmaktadır. Peki bu durumun...

Sağlıklı Beslenmenin Zihnimizdeki Karşılığı Nedir?

Sağlıklı beslenmenin zihnimizdeki karşılığı ne? Sağlıklı beslenmeyi kendimize nasıl öğretiriz? Nereden başlamalı ve hangi sorulara cevap aramalıyız? Bu konuda gelişen bir pazar var mı?...