fbpx

Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 31. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

31.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Sayfanızı açıklayabilir misiniz?

2 ) Karşıdaki kişinin zaaf noktasını nereden anlarız?

İletişimin ilk kuralı dinlemektir. Eğer yeteri kadar dinlerseniz, her şeyi öğrenebilirsiniz. İyi bir iletişimci olmak için diğer ipuçları için buraya tıklayabilirsiniz.

3 ) Network Marketing sektöründe bulunan bazı şirketler devamlı neden sistem değiştiriyor?

Bir çok nedeni olabilir ama tecrübemize dayanarak genelde; Eski sistemleri yeni yasalara uymadığı için

Diğer firmalarla rekabette geride kalmamak için

Network Marketing ne olduğunu bilmeden firma kurdukları için (özellikle yeni firmalar gaza gelip yüksek komisyonlarla başlıyorlar, sonra batacaklarını anlayıp değiştirmek zorunda kalıyorlar)

4 ) Sizde bir şirkette network yapıyor musunuz yoksa sadece insanlara rehberlik mi ediyorsunuz?

Network okulu 15 kişilik bir ekipten oluşuyor. Ekibin için farklı firmalarda network yapanlar var. Bizler kurucular olarak 11 yıllık tecrübenin ardından tamamen network okuluna odaklandık. Firmalara ve organizasyonlara danışmanlık yapıyoruz. Tabi sizlerle de tecrübelerimizi paylaşıyoruz.

5 ) 2 senedir bu işteyim hayatı öğrendim sokakta aç kalmayı ayağa kalakamadım tavsiyen nedir?

Herkesin sınavı farklıdır. Öncelikle tebrik ederim hala pes etmemişsiniz. Sabrın sonu selamettir ama yanlış anlaşılmasın sabır demek beklemek demek değil. Öncelikle ne yaptığınızı (ya da yapmadığınızı) bilmiyorum. Ama şunu biliyorum kesin bir şeyleri ya yapamıyorsunuz ya da yanlış yapıyorsunuz. Bu yüzden sizden başarılı bir üst levelinize danışmanızda ve bir mentor edinmenizde fayda var. Üst levele danışmak ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

6 ) ….. hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güvenilir mi?

Network okulu tarafsız bir platform olduğu için firmaların hepsine eşit mesafededir. Bu yüzden firmalar hakkında yorum ya da öneri yapmıyoruz. Networkokulu.net  te paylaştığımız yazıları okuyarak sektörü, firmaları nasıl değerlendirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yasal bir firmayı nasıl ayırt edebilirsiniz yazısına buradan ulaşabilirsiniz. 

7 ) Başladığım yolda inancımı ve heyecanımı kaybettim zor günlerin üstesinden nasıl gelebilirim?

İnanç veya motivasyon bir kere kazanılan ya da kaybedilen bir şey değildir. O yüzden üzülmeyin tekrar motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Hayat düz bir çizgi değildir; inişler ve çıkışlar vardır. Belli ki iniştesiniz. Bu da demek oluyor ki şimdi çıkma sırası.. İlk başladığınızda “neden” başladığınızı hatırlayın. Tekrar ayağa kalkmak için 5 yol yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

8 ) Bir işe başlamak istiyorum fakat sürekli endişe duyuyorum. Bu konuda tavsiye istiyorum lütfen?

Aslında herkesin başlıca sorunlarından biri bu. En eski çağlardan bu yana, filozofların bile tartıştığı bir konu. Bunun en temel nedeni de korkudur, cesaret eksikliğidir diyor filozoflar. Korkularınızın endişelerinizin aslında sadece hayal ürünü olduğunun farkına vardığımız zaman ne kadar güçlü olduğumuzu da anlayacağız. Bu konu hakkındaki yazımızı merak edenler.. Buraya tıklayarak yazımıza gidebilirler. 

9 ) Takip için arkadaşlarımı nasıl ikna edebilirim?

Sıcak listenizle çalışın.

Soğuk listenizle çalışıyorsanız, baştan en az 3 kere görüşmeniz gerektiğini ve ona farklı bilgiler vereceğinizi söyleyin.

İnsanlara avcı gibi yaklaşmayın, satış yapma baskısı kurmayın.

Hayır dediklerinde tribe girmeyin.

Takip ile ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayın. 

10 ) Neden sürekli içimizdeki ses negatif konuşuyor?

Günlük networkokulu.net’i takip etmiyorsunuz sanırım 🙂 Sıcak sıcak çıktı.

11 ) %70 kar veren şirkete girmek olumlu olur mu?

Ne diyim ki şimdi?

  • Önemli olan 5 sene sonra % 70 verebilecek mi?
  • Ürünleri kaliteli ve değerinde mi?
  • Adil bir kazanç planı var mı?
  • Eğitim alt yapısı ve destek planı güçlü mü? Bunları değerlendirin..

12 ) Başarılı biri olmayı istiyorum fakat hareket edemiyorum?

“Kıpırdamayan insan, hiçbir şey başaramaz.” diyor Prof. Özgür Demirtaş. Bir şeyi yeterince isteyen, bir yolunu bulur, yeterince istemeyen de milyonlarca bahane.. Devamını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. 

13 ) Büyük hedefler amaçlıyorum. Sadece çalışmak yeterli mi? Lütfen, cevap arıyorum?

Soruyu tam anlamadım, anlamadığım şeyin cevabını nasıl verebilirim sence?

Şaka bir yana, işte hedefler de böyledir; tam olmalı, net olmalı.. Bunu hayatımızda hep yapıyoruz; hayattan ne istediğimizi tam olarak ifade edemezsek, hayat bize neden bir şey versin.. Büyük hedefler, sadece çalışmayı değil beraberinde inanç ve cesareti de gerektirir. Yazımızın devamı için lütfen buraya tıklayınız.

14 ) Amazon Türkiye vb. sitelerde satış yapmak sizce bir girişimci için ilk adım olabilir mi?

Açıkcası satış yapmanın neresinden başlarsanız başlayın iyidir. Satış ve pazarlama tecrübesi hayatın her alanında sizi geliştirir.

15 ) Network işinde el ilanı dağıtmak istiyorum sanki birileri birşeyler diyecek diye yapamıyorum öneriniz?

Ünlü kişisel gelişim uzmanı ve yazar Mark FISHER bir kitabında “Bir çok insan bir işte başarılı olmak için gereken tüm özelliklere ve araçlara sahip olsa bile o ana kadar etkisinde kaldığı çevrenin negatif etkisinden dolayı başarısız olmaktadır. Çevresinden aldığı negatiflere o kadar kendini kaptırmıştır ki bu artık onun inancı haline gelmiştir.” diyor. Çok önemli bir hikaye var, okumak isteyen buraya tıklayabilir.

16 ) Sadece inançla desteksiz ne kadar yapılabilir 1- 2 ay?

Ne kadar inandığınıza bağlı. Yeterince isteyen bir yolunu bulur, destek de bulur, motivasyon da bulur.. Destek olmadan çok zor ama imkansız değil. Dünyada bir çok lider var destek olmadan kendini yetiştirmiş ve başarılı olmuş..

***

Soru soran, takip eden ve bize güzel mesajlar atan herkese çok teşekkürler.. Bu haftayı da bitirdik.. Bu arada merak edenler için söyleyelim.. Haftaya youtube kanalımızda ilk videolarımızla başlıyoruz.. Şimdiden abone olup bildirimlerinizi açarsanız mutlu oluruz.. Herkese sevgiler, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,953BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,352TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...